ses sistemi hk.

tayfun35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra g kasa aracıma kabin, anfi, vs. bişeyler alıp sesi yükseltmek istiyorum. fakat biraz karasız kaldım şöleki; orjinal hoparlörlerini çıkarıp yerine compenant mı alsam yoksa arka pandizotun çıkarıp mdf kestirip oval hoparlörlerden mi alsam hangisi daha yüksek ve temiz ses verir.

bilen uygulayan varsa markalarıyla birlikte yazarsa çok iyi olur.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ana üniteniz sonradan takma ise

İki seçeneğiniz var
1. Ön hoparlörleri değiştirerek başlamak.
2. Subwoofer ekleyerek başlamak.

Ana üniteniz orjinal ise line,out veya ana ünite değişikliği gerekcek.

Orjinal pandizotun ellemesine şiddetle karşıyım.

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka pandizotu fln değiştirme oval kolon fln ztn asla koyma orjinal kolon capında daha kuvvetli olan bi marka arastırıp dusunebilrisin birtaneden bagaja bas koyabilrsin bence orjinallige fazla dokunmassın

tayfun35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet teyp aldım pionner 8350...

peki compenant olarak gerçekten güçlü bi marka yada hani bu model ve işte bu sayı çok iyidir dediğiniz bi ürün varmı. aynı zamanda anfi ve bass

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
infinity yada kicker tavsiye ederim birde şöyle bişey söyliyim bu iş öyle bişeyki kurduğun sistem bir zaman sonra sana az gelicek ve daha fazlasını istiyeceksin bu işler bir kere yapılır onun için ya hiç bulaşma yada birkere sağlam bi sistem kur :D Ben çok uğraştım bu işle sonunda kendime göre bi sistem kurdum ama oda az gelmeye başladı :D 2 tk kicker compenant, 1 tane 40 cm kicker L-7 kapalı kutu port çıkışı yok, 1 tane kicker zx1000.1 mono anfi, 1 tane kicker zx350.4 stereo anfi, 1 tane 2 farat boss capasitör tabi kabloların iyi olucak en önemlisi akü kablosu ve bağlayan kişinin ohm ayarını iyi yapabilmesi

Son düzenleme:

tayfun35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aldığım ürünler ;

pıoneer 8350sd teyp
jameson 515 3000watt artı bass için girişi var yani ayrı imiş
1 takım 16cm ön kapılar için jbl component

eksik neyim var sizce almam gereken mesela arka kapılarada component alayımmı astra g lerin arka kapı orj hoparlörleri çok dandik.

bas olarak ne alyım elimde bi tane pıoneer 30cm. eski model basslardan var yetermi yoksa 38 cm mi alayım.
cevaplarınızı bekliyorum.

son olarak izmirde gerçekten bağlantılarını yaptırabileceğim bu işi iyi bilen önerdiğiniz biri varmı.

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldıgınız anfı 5 kanal anfı ve bır baglantı seması ornegı vereyım..
RMS 2 OHM: 200Wx4Ch+500Wx1Ch
normalde rms olarak hesaplanır urunu bılmedıgımden watt uzerınden yazıyorum..
yukardakı 2 ohm luk baglantı ıle her bır kompenant a 200 watt ortama 65-70 rms deger duser yanı almanız gereken komp ,mıd veya koaksıel olsun max 200w gucu karsılamalı aksı halde anfıyı tam acmamak gerekır
bu sekıde sısteme ornek
onler JBL GT5-650C Mid Bas 16 cm Component(150watt)+arka JBL GT5-650C Mid Bas 16 cm Component(150watt) veya bır cıft 16cm lık mıd hoparlor orta ses ıstenırse+500-1000 watt lık (pıonel, jbl, kıcker..) sub
bu sekılde her bır hoparloru ayrı olarak kontrol edebılırsınız sesı saga sola arka ya one alabılırsınız..

Son düzenleme:

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
infinity yada kicker tavsiye ederim birde şöyle bişey söyliyim bu iş öyle bişeyki kurduğun sistem bir zaman sonra sana az gelicek ve daha fazlasını istiyeceksin bu işler bir kere yapılır onun için ya hiç bulaşma yada birkere sağlam bi sistem kur :D Ben çok uğraştım bu işle sonunda kendime göre bi sistem kurdum ama oda az gelmeye başladı :D 2 tk kicker compenant, 1 tane 40 cm kicker L-7 kapalı kutu port çıkışı yok, 1 tane kicker zx1000.1 mono anfi, 1 tane kicker zx350.4 stereo anfi, 1 tane 2 farat boss capasitör tabi kabloların iyi olucak en önemlisi akü kablosu ve bağlayan kişinin ohm ayarını iyi yapabilmesi

bencede iyi bir konuya değinmişsiniz kablo olayı çok önemli daha doğrusu aracın elektiriksel kısmı anfi yüzünden yanan kablolar hatta yanan araçlar biliyorum..

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede iyi bir konuya değinmişsiniz kablo olayı çok önemli daha doğrusu aracın elektiriksel kısmı anfi yüzünden yanan kablolar hatta yanan araçlar biliyorum..

Bende mahalle arasında o kadar yüksek sesle müzik dinlenirmi dedi diye 14 yerinden bıçaklanarak öldürülen 19 yaşında bir genç biliyorum.TV haberlerinde gördük hepimiz.Müzik hepimizin zevki.Ama mahalle arasından geçerken sırf birilerine hava atmak için son ses müzik dinleniyorsa bu zevk değil görmemişlik olur.Bir tek o cıstakçılarda vardır ya araba, benim arabamın senelik vergisi neredeyse onların arabası kadardır haberleri olmaz.Zaten iki cıstağa bakan kızdan kimseye yar olmaz, yarın başka cıstağa bakar sende ya peşinden sap gibi bakarsın ya dayak yer ya cezaevini boylarsın.Ya da benim gibi biri açar bir emniyet müdürü tanıdığına telefon, arabanı bağlatır araban kadar ceza yersin.Uzun zamandır bu tiplere acımıyorum.Direk arıyorum emniyeti çoğu uzun zaman yok oluyor zaten ortalıktan.Örneğin bmw nin yeni nesil ses sistemi 5-6 binliralık tesisatlara taş çıkrtır ama benim açtığım müzik sesini kimse dışardan duymaz.Hiç fısıltıda değil gayet yüksek sesle çalarım.Sadece amacı müzik dinlemek değil ''aklınca!'' etrafa hava atmak isteyenler gibi sesi sonuna kadar açıp kulak zarlarımın çökmesine sebep olmadığım için o ses fazlasıyla yeterli gelir.Kulak zarı çökenlerse akıllarınca kendilerine birşey olmadığını ileri sürerler ama beyinlerine yaptıkları işkencenin rutine dönüştüğünden haberleri yoktur.Sonra benim beynimde niye tümör var, 50 sine gelince niye kulağım duymuyo doktor v.s.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende mahalle arasında o kadar yüksek sesle müzik dinlenirmi dedi diye 14 yerinden bıçaklanarak öldürülen 19 yaşında bir genç biliyorum.TV haberlerinde gördük hepimiz.Müzik hepimizin zevki.Ama mahalle arasından geçerken sırf birilerine hava atmak için son ses müzik dinleniyorsa bu zevk değil görmemişlik olur.Bir tek o cıstakçılarda vardır ya araba, benim arabamın senelik vergisi neredeyse onların arabası kadardır haberleri olmaz.Zaten iki cıstağa bakan kızdan kimseye yar olmaz, yarın başka cıstağa bakar sende ya peşinden sap gibi bakarsın ya dayak yer ya cezaevini boylarsın.Ya da benim gibi biri açar bir emniyet müdürü tanıdığına telefon, arabanı bağlatır araban kadar ceza yersin.Uzun zamandır bu tiplere acımıyorum.Direk arıyorum emniyeti çoğu uzun zaman yok oluyor zaten ortalıktan.Örneğin bmw nin yeni nesil ses sistemi 5-6 binliralık tesisatlara taş çıkrtır ama benim açtığım müzik sesini kimse dışardan duymaz.Hiç fısıltıda değil gayet yüksek sesle çalarım.Sadece amacı müzik dinlemek değil ''aklınca!'' etrafa hava atmak isteyenler gibi sesi sonuna kadar açıp kulak zarlarımın çökmesine sebep olmadığım için o ses fazlasıyla yeterli gelir.Kulak zarı çökenlerse akıllarınca kendilerine birşey olmadığını ileri sürerler ama beyinlerine yaptıkları işkencenin rutine dönüştüğünden haberleri yoktur.Sonra benim beynimde niye tümör var, 50 sine gelince niye kulağım duymuyo doktor v.s.

kemal bana niye yüklendin :D konu benim değil :D bencede müzik işi hassas iş herşey adabıyla yapılmalı o zaman önce ses yalıtımı yapılmalı araca hatta ses sistemini geçtim bir yerde müziktir kulağa uzaktan hoş gelir ama önce şu iğrenç şekilde böğüren doğanlara şahinlere yasak getirip toplamalılar...