Shark -Balık Sırtı Anten

licorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

2004 model Corsa enjoy sahibiyim. Arabasına shark anten yaptıran arkadaşlar var mı?

Antenin verimi nasıl, montesi kolay mı ?

Şimdiden teşeşkkürler..

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende volvonun ki gibi olan var süs anteni görüntü fena değil kendi anteninin küçük yuvarlak parçasını da kapatıyo

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki fonksiyonel eskisi gibi çekmiyor ama idare eder

BARIŞ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dtvolkan senın arabayı gordum dün y.kule polıklınık onunde :D
yanıyor maşallah

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yaptırdım balıksırtı anteni eski antenimlede iyi çekmiyordu oksitlenme olmuştu oksitleri çözdük ama pek büyük bir fark olmadı birde üzerine garaj kapısı düşünce temelli pert olmuştu anten bu yüzden değiştirdim.İyi radyo ağı olan şehirlerde 10 numara ses alırsınız fakat şehir dışı kullanımlarda radyoyu unut :) gerçi normal anten bile trt fm i bile yolda zar zor çekiyor yani pek değişen bir şey olmuyor genelde mp3 le yolculuk ettiğim için hic radyo sıkıntım olmadı şehir içlerindede canavar gibi çekiyor ;)

licorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki aeroSOUL antenin takıldığı siyah parça sökülüyor galiba , montesi zor mu ?

20099411405705.jpg

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok abi sökülmüyor kesinlikle o alttaki siyah parça tavandaki suyun çamurun anten deliğinden girmemesi için var.Takmak biraz zorluyor oda vida kısmının tavan döşemesinin altına doğru olmasınan dolayı oluyor montajda 2 kişinin bulunması lazım biri alttki küçük delikten vidayı tutacak diğeride yukarıdaki anteni çevirecek.Araçlardaki anten soketli olduğundan dolayı takacağınız antenin kalblolarını sokete entegre edicek elektirikçide lazım.İşlem bu kadar yani ;)

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siyah parça dediğiniz parça hangisi acaba gösterdiğiniz balıksırtı antenin kablolarımı yoksa altına doğru yumuşak plastik mi? eğer anten altındaki yumuşak plastiği kastediyorsanız sökülebiliyor o ama ben sökmenizi tafsiye etmem dediğim gibi yağmur suyu vs. anten deliğinden girer tavan dösemenizi maffeder + anteni oksitlendirir. Eğer başka bir parça ise bilemiyorum resmi görmek lazım. Bu arada gösterdiğiniz resimde 2 vida var öndeki vida olmamalıydı sahsen benimkinde yoktu sanırsam benim taktırdığım başka bir modeldi.
benim taktırdığım bu:
104097.jpg