Shell Helix Ultra 5w-40 Astra J 1.4T için ?

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar ve iyi günler herkese,
1.4T aracımın 45000 bakımı için Shell Helix Ultra 5w-40 aldım dexos 2 standartı yok anladığım kadarıyla bu yağı kullanamamım bir problem çıkaracağını düşünmüyorum ama bilginiz varsa sizin de görüşlerinizi almak istedim. Şimdiden teşekkürler...

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Shell Helix Ultra 5w-40 Astra J 1.4T için ?

Yağın açıklamasın Shell sayfasında bu şekilde;

Tam sentetik motor yağı - Yüksek performanslı motorlar için Shell'in en gelişmiş formülü

Otomotiv teknolojisindeki güncel gelişmeler nedeniyle günümüzün araçları, motor ömrünü uzatmak ve performansı artırmak gibi farklı taleplere yanıt verebilecek motor yağlarına ihtiyaç duyuyorlar. 

Shell Helix Ultra, motorların temiz kalmasına  yardımcı olan bir motor yağı üretilmesini sağlayan eşsiz Shell PurePlus Teknolojisi ile geliştirilen yüksek performanslı bir ürün grubudur.  Aktif Temizleme Teknolojisinin Shell PurePlus Teknolojisi ile eşsiz birleşimi sonucu üstün temizlik ve koruma sağlayan bir motor yağı üretiriz. 

Shell Helix Ultra 5W-40'ın sağladığı faydalar
•Kuruma karşı rakipsiz koruma - motorunuzu ilk günkü temizliğine en yakın tutan motor yağıdır

•֜reticinin tavsiye ettiği en uzun yağ değiştirme aralıklarında bile üstün koruma ve temizlik sağlar

•ևok sayıda araç üreticisi tarafından kullanımı onaylanmıştır

Ferrari'nin kullandığı tek motor yağıdır

Spesifikasyonlar: API SN/CF; ACEA A3/B3, A3/B4; BMW LL-01; MB onayı 229.5, 226.5; VW 502.00/505.00; Porsche A40; Renault RN0700, RN0710; PSA B71 2296, Ferrari. Fiat 9.55535-Z2 ve Chrysler MS-10725 gereksinimlerine uygundur

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şimdiye kadar hep 5-40 mı kullanıldı?

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet castrol edge 5w-40 kullanildi. Shellin okudugum kadariyla begendim ama 5w-40 dexos 2 uyumlu degil. Ama aciklanalarinda bmw porsche gibi markalarin onayi var. Yinede son anda biraz tereddüt yasadim

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bonexxx link' Alıntı:
Evet castrol edge 5w-40 kullanildi. Shellin okudugum kadariyla begendim ama 5w-40 dexos 2 uyumlu degil. Ama aciklanalarinda bmw porsche gibi markalarin onayi var. Yinede son anda biraz tereddüt yasadim
Gm 5w30 dan kötü olacak değil ya.
Ama yağ markanızı ve viskositeyi değiştirmemeye özen gösterin.
Ben de mobil  1 esp 5w30 kullandım. Sorun olacağını düşünmüyorum. 

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yarin serviste degissin bakalim tecrube edinmis olacagim. Dexos 2 standartlarinin market ve pazarlama stratejisj oldugunu dusunuyorum. Yanilip yanilmadigimi aracimin bir sonraki servisine kadar anlarim sanirim. Teşekkürler yanitlariniz icin.