Sıfır Astra H aldım 2 dakika sürdüm yolda kaldım

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sifir arabalarda bazi sorunlar cikabilir zamanla düzene girer bence hic canini sikma .arabanin garantisi var zaten gidersin gerekeni yaparlar hic kendini arabadan sogutma yarin yasadigin bu stres aklina bile gelmez..

katılıyorum.. ayrıca baktın 2 yıl garantisi bitti hala canını sıkıyor.. hafif tuzlu ama 2 yıl daha uzatırsın.. olur biter..

Geçmiş olsun..

sen 9 km almışın 15 de o hale gelmiş.. ben 20 km de almıştım.. :D belki bende de oldu ama haberim yok :)

yusufer55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Maalesef olumsuz görüşlere katılıyorum bu ülkede bizler yıllar önce 70 li yıllarda elektronik yani TV alırdık ve kimisi iyi çıkar kimisi kısa zamanda arıza yapınca 'Elektronik eşya ŞANS işi derdik' ama aynı paraları ödeyerek KAZIKLANMIŞ olurduk günümüzde teknik servisler maalesef müşteri memnuniyeti esasına göre değil PATRONLARIN memnuniyetine göre hizmet veriyorlar ve kalite artmıyor tam tersine geriliyor.Eğitime yatırım kaynak ayırmakla olur bakın Milli eğitimin bütceden aldığı paya birde diyanete demekki bizde ÖBÜR DÜNYAYA yatırım hızla devam ederken bunu söyleyenler son 10 yılda bu ekonomik krize rağmen Zenginleşiyorlar biri bir zamanlar 'Ben insanın Zengin olanını severim ama oyu onlardan alamam 'demişti.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı Arkadaslarında Maasallahı Var Yangına Körükle Gidiyor...Sitede Paylasılmıstı Mercedes Bmw Audi gibi araclarda Sunroof Düşmesi Vs...Her Aracta Olan problemler fazla büyütmeye gerek yok bence...Allah Yapısı Değilki Kul Yapısı Bu Sonucta...Dua Edin bence Alınca Yapmıs Ya Garantısı Bitince yapsaydı ??? İllakı moral bozulur ama arabadan soguma falan bence abartı....

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun..Fabrikasyon hatasıdır.Tüketici haklarına göre aracının değişimi istemen için 3 kere aynı hatadan dolayı serviste kayıtlı olarak tamire girmesi gerekli.Kayıtlı diyorum çünkü mahkeme ve hakem heyet kuruluna bunları ibraz etmelisin.

Gelelim konuya,bahsettiğin parçalar değişebilir ama kısa sürelide olsa motor bu kadar yeniyken özellikle hararet kötü olmuş.Hararet motora büyük zararlar verebilen bir durumdur.Sadece üst kapak contası yanmışta olabilir motorun diğer parçalarınada bazı hasarlar gelmiş olabilir detaylıca bakılması ve bunun ücretsiz şekilde opel tarafından yapılması gerekmektedir.Siz bayii ile işi çözemezseniz ki genellikle öyle olur aynen Torbalı'yı arayın oraya Almanya ya mail atmayı düşündüğünüzü bu konu hakkında belirtin ve inanın tutumları kısa sürede değişecektir...

Ayrıca bazı arkadaşlar cidden komik olmasın opel demek bundan batıyor demek cidden cahillik başka da birşey değil.Bir kere opel batmıyor sahibi olduğu grup tarafından başka bir gruba belli bir bedel karşılığında devrediliyor.Böyle büyük markaların batması söz konusu değildir genellikle başka gruplar alıp o markayı daha iyi yerlere taşırlar.Hanginiz seat ı skoda yı severdiniz bundan 10 yıl önce.Şimdiki yerlerine birde bakın.O zamanda aynı şey olmuştu şimdi bu markaların top seller ları var...Opelin bağlı bulunduğu birAmerikan şirketininin finansmanı ile alakalı sorunları mikro bazda değerlendirip araç sorunlarından dolayı firmayı batırdınız ya ben size ne diyeyim :)

İyi forumlar diyeyim :)

launch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CengoCenk, plaka takılmış mıydı arabaya? Ruhsatın falan hazır mıydı işlemler tam mıydı?

35KES52, servis zaten bana hiç bir hasar gelmemiştir merka etmeyin falan diyor ama nasıl güvenebilirim onlara? Gidip tanıdık bir servise göstermem lazım. Diyelim ki hasarlar gelmiş o zaman ne yapayım? Motor değişimi talep edebilirim. Torbalı'yı arayın diyorsunuz da onlar da fan motoru değişir diyor zaten. Arayıp ne diyim yani adamlara daha

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
heheh emperyalizm de kimse size 4 4lük mal vermez. neyi ne kadara alırsanız en pahalısıda en ucuzuda olsa 4 4lüğü satın alamazsınız...:D:D:D

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız fan motoru arızası yüzünden hararet yapmış daha ötesi olabilir mi?Yani otomobiller sizinde bildiğiniz üzere komplike sistemlerdir ve birlikte çalışan komponent ve benzerlerine sahiptirler.Bu sebeple aracınızın fan motorundan dolayı hararet yapması motora zarar vermiş olabilir.Bu gibi durumlarda sizin hatanız yok.Yani siz aracı alırken tek tek neresi çalışıyor neresi çalışmıyor diye bakamazsınız bu durumlar için garanti var zaten.Siz aracınızın değişiminden öte iki tarafıda mağdur etmemek adına aradığınız bu işi en kısa zamanda çözülmesini istediğinizi talep edin.Benim talebim arızalı parçası değiştikten sonra detaylı bir check-up almak olurdu yetkili bayiiden tabiki ücretsiz olarak...Aldıgınız check up listesinin altından güzelce bir ek kısımı var.Oraya aracınızla alakalı sorunun fabrıkasyon hatası oldugunu ve fan motorunun garantı dahılınde degıstıgını,eger cıdden motorda bır sorun gormedılerse bunuda orada belırtmelerını bununla alakalı bır problemde en azından garantı kapsamındayken aracınızın mesulıyetını kabul etmelerıne dair bir yazı yazdırıp kaşe ile imza attırın.Bunları alırsanız sırtınız yere gelmez.Hararetle alakalı bir durumda gider yuzlerıne vurursunuz ve kanunlar karsısında olaya 1-0 degıl 3-0 önde baslarsınız ama önemlı olan bunu alabılmek.Mutlaka problem cıkarıcaklardır prosedurlerın arkasına sığınarak.Benzer bir olay anlatayım bu arada...

2007 yılında bir tanıdıgımız 1.4 opel corsa sport aldı tek kapı yeni kasalardan.Gayet mutlu mesut memnun aracını kullanırken bir gün durduğu yerde çocugun arabasına carptılar ön tamponu degısmek zorunda kaldı vs.vs. Km si dolmamasına ragmen bakımla beraber bunlar İzmir'deki yetkılı bır servıste yapıldı.(adını afişe etmek ıstemıyorum...)Ardından aracı teslım aldık.10 km sonra araç aynen sizde oldugu gibi hararet yaptı bir anda.Aracı gerı servise cektırdık araştırıldı Tamponla beraber geri takarken tam hatırlayuamıyorum ama ya hararet ya fan müşüri idi (sizinki ile aynısı olabilir) takılmamış.Araç bu yuzden hararet yapmış.3000 tl gibi bir masraf çıkardılar serviste indirim yapmışlar bu rakamda.Arkadaşın abisi sinir krizi geçirerek soluğun bayiide aldı esti gürledi.İlk başta istediğiniz yere başvurun diyen bayiideki arkadaşlar sonradan aracın masrafını üstlenmek zorunda kaldılar.Bu arada girdikleri bakımdada faturada mazot filtresi yazıyor ama araç benzinli.Belki de durum yaptıkları bu hatanında üstüne gelmesi ile alakalıydı.Ama yaklasık 2-3 saatlik süreçte bayii yi ikna edebildiler..Bu da örnek olarak bulunsun diye yazdım yakın zamanda yaşanan bir olay.Umarım sizinde şansınız böyle yaver gider tabi bu kadar büyük bir problem olmamıştır belki izde ama ileride olmayacagı kesın degıl bu yuzden dedıgım sey önemlı yapmaya calısın mutlaka.

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca bazı arkadaşlar cidden komik olmasın opel demek bundan batıyor demek cidden cahillik başka da birşey değil.Bir kere opel batmıyor sahibi olduğu grup tarafından başka bir gruba belli bir bedel karşılığında devrediliyor.Böyle büyük markaların batması söz konusu değildir genellikle başka gruplar alıp o markayı daha iyi yerlere taşırlar.Hanginiz seat ı skoda yı severdiniz bundan 10 yıl önce.Şimdiki yerlerine birde bakın.O zamanda aynı şey olmuştu şimdi bu markaların top seller ları var...Opelin bağlı bulunduğu birAmerikan şirketininin finansmanı ile alakalı sorunları mikro bazda değerlendirip araç sorunlarından dolayı firmayı batırdınız ya ben size ne diyeyim :)

İyi forumlar diyeyim :)

Sayın Yöneticim,

GM iflas etti ve dediğiniz gibi Opel in sahibi değişti. Ancak bu noktada neden iflas ettiği ile ilgili konuları da tartışmak gerekir ki bu konunun gereksiz uzamasına yol açar.

Benim mesajımda anlatmak istediğim markanın kalitesini, büyük oranda satış sonrası müşteri hizmetleri belirler. Benim kişisel görüşüm satış sonrası hizmet kalitesi opel markası için çok düşük. Bunu kişisel tecrübelerimden, çevremde ve forumda karşılaştığım yorumlara istinaden söylüyorum.

Yoksa kesinlikle opel markasını kötülemek gibi bir amacım yok. Uzun süre önce (üye sıra numaramdan da anlayabilirsiniz) opel tecrübesi olmuş birisi olarak, opel marka araçların sağlamlığını ve kalitesini tartışmam bile.

Türkiye de Opelin müşteri hizmetleri kalitesini arttırmasını sağlayacak olanlarda yine biz tüketicileriz. Ben "sakın opel almayın" demiyorum. Benim demek istediğim "hakkınız olanı talep etmekten çekinmeyin, paranızın karşılığını almak için elinizden geleni yapın" demek istiyorum. Bu noktada opel tek hedef değildir. Çünkü opel dışında diğer markalarda da aynı durumlar var.

Umarım kendimi doğru şekilde anlatabilmişimdir.
Opel kullanmasam bile opel kardeşliğinden vazgeçmeyen birisi olarak burada yazmak istedim:)
Saygılarımla.

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servislerin sözüne katiyen güven olmaz bence babamın sıfır aldığı aracın 6. gününde pompacı arabaya benzin koydu çalışmayan arabayı yol yardımı geldi zorla çalıştırdı evin önünden servise kadar 10-15 km benzinle götürdüler sonra üstüne üstlük sadece depoyu hortumla boşaltıp bişey olmamıştır dediler bize ki adamlar arabayı kaldırıp depoyu açmamış filtreleri ellememiş bile.sonra siz bunlara nasıl güveniceksiniz acaba?

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginize ve üslubunuza tesekkur ederım.Zaten bır oncekı mesajımdada bende sızınle aynı fıkırdeyım.Malesef satıs sonrası hızmet kötü...Yanlış anlaşılacak bir durum yok aynı seyı söyluyoruz :) Umarım degısır ama Türkiye'de zor..