Sıfır Astra H aldım 2 dakika sürdüm yolda kaldım

launch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Finallerim olmasına rağmen arabayı gidip bugün teslim aldım(14.30). Sonra hemen okula sınava çalışmaya gittim. Heyecandan sınav falan yalan oldu zaten. Sınav çıkışı aldım arabayı 2 dakika gittim hararetle ilgil olduğu belli olan bir ikaz lambası yanıp sönmeye başladı. Kenara çektim kaputu açtım. Antifriz fokur fokur kaynıyor. 5 dakka sonra falan söndü lamba. Sonra tekrar deneyeyim dedim 1 dakika daha gittim tekrar lamba yanıp sönmeye başladı.

Saat 19.30 20.00 arasıydı. Bugün bana verilen numaraların hepsini aradım. Satın aldığım reis bayiisi, servis, opel assistance gibi numaralar ne varsa. Hiçbiri cevap vermiyodu saatten heralde. Klimayı sonuna kadar açıp denedim arkadaşımın tavsiyesiyle, bu sefer 2 dakika sürdü lambanın yanması. Mecbur kaskoyu aradım araba Reis'in parkına çekildi. çekici ile çekilip park edildikten sonra motor suyunu kontrol ediniz tarzı bir uyarı vardı ekranda. çekilmeden önce yoktu bu. antifriz bi şekilde bitti veya az mı koyuldu bilmiyorum. 3 saatimi falan çaldı tabi bu final dönemimde.
Sıfır arabanın böyle bir şey yapmasının ne kadar sinir bozucu olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum. Arabayı servise götürdükten sonra yenisini vermelerini mi istesem. Aldığımda araba 6 km'deydi şu an 15km'de. Yenisini vermeleri baya uğraştırır gibi ama bir daha böyle bir sorun çıkarsa çıldırırım heralde. Bir daha olursa mı yenisini istesem? Hiç istemesem mi? En azından krom çıtalar, kaput filmi falan bişeyler hediye etsinler bu moral bozukluğunun karşılığı olarak diye düşünüyorum. En büyük korkum da arabanın hatalı üretim falan olması

Son düzenleme:

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aralar forumda astra h lerden çok şikayet gelmeye başladı.forever astra g....

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Finallerim olmasına rağmen arabayı gidip bugün teslim aldım. Sonra hemen okula sınava çalışmaya gittim. Heyecandan sınav falan yalan oldu zaten. Sınav çıkışı aldım arabayı 2 dakika gittim hararetle ilgil olduğu belli olan bir ikaz lambası yanıp sönmeye başladı. Kenara çektim kaputu açtım. Antifriz fokur fokur kaynıyor. 5 dakka sonra falan söndü lamba. Sonra tekrar deneyeyim dedim 1 dakika daha gittim tekrar lamba yanıp sönmeye başladı.

Saat 7.30 8 arasıydı. Bugün bana verilen numaraların hepsini aradım. Satın aldığım reis bayiisi, servis, opel assistance gibi numaralar ne varsa. Hiçbiri cevap vermiyodu saatten heralde. Klimayı sonuna kadar açıp denedim arkadaşımın tavsiyesiyle, bu sefer 2 dakika sürdü lambanın yanması. Mecbur kaskoyu aradım araba Reis'in parkına çekildi. 3 saatimi falan çaldı tabi bu final dönemimde.
Sıfır arabanın böyle bir şey yapmasının ne kadar sinir bozucu olduğunu tahmin edebilirsiniz. Şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum. Arabayı servise götürdükten sonra yenisini vermelerini mi istesem. Aldığımda araba 6 km'deydi şu an 15km'de. Yenisini vermeleri baya uğraştırır gibi ama bir daha böyle bir sorun çıkarsa çıldırırım heralde. Bir daha olursa mı yenisini istesem? Hiç istemesem mi? En azından krom çıtalar, kaput filmi falan bişeyler hediye etsinler bu moral bozukluğunun karşılığı olarak diye düşünüyorum. En büyük korkum da arabanın hatalı üretim falan olması

Eğer bu yazdıklarınız doğru ise ve 3 defa stop edip, sabahın ayazında ve Ankaranın soğuğunda ve 9 KİLOMETREDE radyatör su kaynatacak, adama bir tarafları ile gülerler.

Toplam kullandığınız 5 dakika ve 9 kilometrede, otomobili değil çaydanlığı ateşe koysanız, kaynamaz.

Sınav stresinden, hayallenmeniz olmuş.

Birde anlayamadığım, sınav çıkışı arabayı alıyorsunuz, 08:00 gibi olmayacak saat, sabahın köründe, otomobil hararet yapıyor, bayağı karışık iş, sizinki.

launch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış anlamışsınız. arabayı teslim alma saatim saat 14.30. bu problemlerin yaşanma saati 19.30 - 20.00 arası. araba stop etmedi ama ben kenara çektim hararet ışığı yana yana gitmiyim dedim haliyle. yanlış anlaşılmaması için düzelttim ilk mesajı şimdi
yazmayı unutmuşum: çekici ile çekilip park edildikten sonra motor suyunu kontrol ediniz tarzı bir uyarı vardı ekranda. çekilmeden önce yoktu bu. antifriz bi şekilde bitti veya az mı koyuldu bilmiyorum.

Son düzenleme:

Pehlivanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun gerçekten sinir bozucu. Termostat bozuk olabilir. Gidin Reisin kafasına vurun arabayı.

Saat şu anda 7,45 hava çok güzel Ankara'da. Bu işin havayla pek ilgisi yok. Zaten bence 7-8 dediği saat akşam üstü sınav çıkışı olmuş.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sıcakta antifreeze'e gerek yok zaten, normal su da olur. Devirdaim suyunun bulunduğu beyaz bir plastik depo olacak, yarısına kadar dolu olup olmadığını kontrol edin.

bahadirbilir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu daha yeni kardeş geçmişolsun bikere. bunun gibi sorunlar daha çok çıkacak moral bozmak gibi olmasın ama malesef kendini hazırlamak zorundasın bu gibi problemlere alan bir pişman almayan bir pişman...

Yasin_ist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkıadaşım ben yazıyorumda boşa yazmıyorum tam 2 ay oldu en az 10 defa servise gittim 2 aydan beri aldığım 2. günden beri sevisteyim ama kurtuluyorum az kaldı satıyorum.opel bir daha ismini bile anmak istemiyorum.

Yasin_ist

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu daha yeni kardeş geçmişolsun bikere. bunun gibi sorunlar daha çok çıkacak moral bozmak gibi olmasın ama malesef kendini hazırlamak zorundasın bu gibi problemlere alan bir pişman almayan bir pişman...
aynen öyle arkadaşım aynen;)bu daha ufak bişey
ben aldıktan 1 hafta sonra problem çıkmıştı valla seninki çok erken olmuş yahu bismillah bari bi 100 ,200 km hevesini alsaydın:(

edebiyatci76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o kadar da abartmayın bu iş kısmet işi ben aldım canavar gibi su an hemen karamsarlaşmayın. opel bence çok sağlam