Sigara

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizlerle şişe testi'nde biriken nikotin, zifir veya kararan akciğerlerli videoları paylaşmıyacağım. Bunları zaten biliyorsunuz. Aslında çok çok iyi bildiğimiz ama görmediğimiz yada gözlerimizi kapadığımız bir gerçek var. Onu paylaşmak istedim.

Hoca o kadar güzel anlatmış ki ben de zaten 2 aydır iyice bırakmak istiyordum ve video'yu izledikten sonra nihayet icraata geçtim 14-15 gündür içmiyorum bakalım gerisi nasıl olacak. Akupunktur, psikolojik destek veya piyasadaki çeşitli merkezlerden yardım almıyorsanız bu iş'in zor olacağını düşünürdüm hep... Nitekim öyle de oluyor, zor gidiyor, 2 haftadır sadece nikotin sakızıyla idare ediyorum ama olacak bu iş inşallah, ilk günleri geride bıraktım, içmediğiniz her gün cesaretiniz artıyor.

lafı fazla uzatmadan link :

1) bunu kesinlikle izleyin
http://www.youtube.com/watch?v=BDIt0eWzOXA

2) akciğer kanser hastalarının hali
http://www.youtube.com/watch?v=x7pQ6L5knM4

http://www.youtube.com/watch?v=IoRvcF5ESvA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UIiURH9yqIk&feature=related

içmeye devam ettiğimiz sürece ölüm şeklimiz bence %90 sigaraya bağlı olacak, acı çeke çeke, inleye inleye bir ölüm bekliyor.

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bravo, 2 hafta olmasına rağmen ben de kendimi hafiflemiş hissediyorum. Çok pislik bir icat. Düşüncem şu ; Bu merete başlarken de zorluk çektik, oh ne güzel diye başlamadık, öksüre öksüre başladık. Başlarken zorluğuna katlandık bırakırken de katlanabilmek lazım. Adam anlatmış hastaların ne sıkıntılar çektiğini...

Diyor ki : Adam akciğer kanseri olduğunu öğrendi ve o gün sigarayı bıraktı. Ama artık yok.

Son düzenleme:

~~NEO~~

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsan kendine bunu neden yapar hiç anlayamadım...?! Kendinizi öldürmek için bir de üstüne para veriyorsunuz...O da ayrı bi dert...O parayı bi tetikçiye verseniz hem daha ucuza hem de daha az acıyla ölürsünüz...Amaç ölmekse...Ki zaten ölmek istemeyen bi insan bunu neden yapsın ?! Çok yazık... :(

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bravo, 2 hafta olmasına rağmen ben de kendimi hafiflemiş hissediyorum. Çok pislik bir icat. Düşüncem şu ; Bu meret'e başlarken de zorluk çektik, oh ne güzel diye başlamadık, öksüre öksüre başladık. Başlarken zorluğuna katlandık bırakırken de katlanabilmek lazım. Adam anlatmış hastaların ne sıkıntılar çektiğini...
Evet haklısınız. Ancak şu var ben, ilk içtiğimde hiç öksürmedim. Bir sigarayı ilk içişimde 3-4 vırtta bitirmiştim :rolleyes: Arada dumanı içime çekince öksürürdüm o kadar. İçenlere bırakmaları şiddetle tavsiye edilir. Hatta sporada başlayın. Vücut evrim geçiriyor :)

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnsan kendine bunu neden yapar hiç anlayamadım...?! Kendinizi öldürmek için bir de üstüne para veriyorsunuz...O da ayrı bi dert...O parayı bi tetikçiye verseniz hem daha ucuza hem de daha az acıyla ölürsünüz...Amaç ölmekse...Ki zaten ölmek istemeyen bi insan bunu neden yapsın ?! Çok yazık... :(
Haklısın Mehmet ama böyle de denmiyorki :D. Hadi gel de çevrende içenlere böyle söyle. Anında: " Sanane kardeşim, parasıyla değil mi?" derler.

İçenlere Allah yardım etsin diyelim. Hele çay ile birlikte sürekli içenler yok mu. Biraz kendilerini koklasalar iyi olur. Çünkü 1 metre öteden iğrenç kokuyorlar.

~~NEO~~

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısın Mehmet ama böyle de denmiyorki :D. Hadi gel de çevrende içenlere böyle söyle. Anında: " Sanane kardeşim, parasıyla değil mi?" derler.

İçenlere Allah yardım etsin diyelim. Hele çay ile birlikte sürekli içenler yok mu. Biraz kendilerini koklasalar iyi olur. Çünkü 1 metre öteden iğrenç kokuyorlar.

Bana parasıyla değil mi diyene diyorum ki ; Sen, ömründe sigaraya harcayacağın paranın 3'te 1'ini bana ver, ben sana çok daha kaliteli kurşunsuz, 95 oktan benzin dumanı vereyim daha çabuk öl diyorum...Yat arabanın arkasına vereyim gazı ohh çek mis gibi benzin dumanını... :)

Ya hele ki içen kadınlar ayrı bi iğrenç...:)

Düşünsene sigara içen bi sevgilin olsa..Ha kültablasını öpmüşsün ha sevgilini...Böğhh..!! :)

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw sigara içmekle ölmek ne alaka, birçok hastalığı beraberinde getirebiliyo ama sonuçta bu genelde uzun vadede oluyo, çocukluğundan beri sigara içen ve şuan 70-80 yaşında bir sürü insan var... yani yok sen bana para ver ben sana tetikçi tutayım falan bana biraz saçma geldi kusura bakmayın

sigara içmek keyiftir zararını göze alarak içersin malesef, ve sigara içen bir adama paranla kendini zehirliyosun lafı da kesinlikle sökmez ,bahanesi hazırdır merak etmeyin... bende içiorum , alışkanlık malesef, nasıl akşam 5 olunca canın çay istiyosa bu meretide canın ikidebir istiyo

bana kalırsa kimse kimseyi kınamasın, sizdeki çok kötü bir özellikte o sigara içen tiryakide yoktur belkide...

3 senedir ağzıma bir damla alkol sürmedim , ama şuan içenleri kınamıyorum bende zamanında içtim çünkü.. içki içmeninde pek bir mantıklı yanı yoktur sanırsam... bu arada bir dönem sigarayı bırakmıştım biri yanımda içse acayip rahatsız oluyodum çok kötü geliyodu kokusu falan ama yaptığım şey adamı kınamak değil o ortamdan uzaklaşmak oluyodu...

sigara içenleri sevin kollayın demiorum , hatta size zararları olduğu zaman direk uyarın da hakkınızdır, ama düşündüğünüz gibi değil bu iş, o kadar basit değil yani...bırakmak zor..

bu başlığı sık kullanılanlara ekliyorum, 2 3 gün sonra vidyoları izliycem...

umarım bende dahil bütün bırakmak isteyenler bırakır...

düşüncelerimi paylaştım bir tiryaki olarak :) sizin söyledikleriniz yanlış değil ama tiryaki gözüylede bu iş böyle malesef....

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadı bırakalım varmı delıkanlı olan :D