Sigorta Tahkim kuruluna başvuru

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, 31 ekim 2014 19.00 suları, çevre yolunda kırmızı ışıklara yaklaşıren kırmızı ışık yanarken hali hazırda 30sndir yanmakta olan sol sinyalim ile birlikte sol şeride geçmiştim, arkamdan gelen minibüsle aramda yeterli mesafe vardı, durduktan 2sn sonra arkadan minibüs arkadan vurdu ve arka cam tamponda eziklik ve bagaj kapağında ufak bi eziklik, sol sinyal kırılması gibi ufak hasar içeren bir kaz oluştu. yaklaşık 20 gündür sigorta eksperinin hasar tutarı hesaplamasını beklerken %100 kusurlu olduğumu öğrendim ve sigortacımın yönlendirmesiyle kusur oranına itiraz edicem.

Sigorta tahkim komisyonu başvuru formu var elimde, başvuran kişi ile ilgili bilgiler, başvuru konusuna ilişkin bilgiler ve şikayet konusu gibi şeyler var. Daha önce bu tür bir başvuru yapan varsa bir yardımcı olursa sevinirim. Tam arkadan vurmalarda, önüne kırmış bile olsam(ki kırmadım zaten ön çaprazında seyrediyordum) bile arkadan vuranda da hata olduğu düşünüyorum...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Merhabalar, 31 ekim 2014 19.00 suları, çevre yolunda kırmızı ışıklara yaklaşıren kırmızı ışık yanarken hali hazırda 30sndir yanmakta olan sol sinyalim ile birlikte sol şeride geçmiştim, arkamdan gelen minibüsle aramda yeterli mesafe vardı, durduktan 2sn sonra arkadan minibüs arkadan vurdu ve arka cam tamponda eziklik ve bagaj kapağında ufak bi eziklik, sol sinyal kırılması gibi ufak hasar içeren bir kaz oluştu. yaklaşık 20 gündür sigorta eksperinin hasar tutarı hesaplamasını beklerken %100 kusurlu olduğumu öğrendim ve sigortacımın yönlendirmesiyle kusur oranına itiraz edicem.

Sigorta tahkim komisyonu başvuru formu var elimde, başvuran kişi ile ilgili bilgiler, başvuru konusuna ilişkin bilgiler ve şikayet konusu gibi şeyler var. Daha önce bu tür bir başvuru yapan varsa bir yardımcı olursa sevinirim. Tam arkadan vurmalarda, önüne kırmış bile olsam(ki kırmadım zaten ön çaprazında seyrediyordum) bile arkadan vuranda da hata olduğu düşünüyorum...

Kardeşim çok geçmiş olsun. Üzüldüm yeminle.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resim varmı mert ?

10774_727403887309307_288858491179558219_n.jpg

10730934_727403910642638_5759882447649262624_n.jpg

Telefon da sapıttı fotoları çekerken kapandı, çok fazla foto çekemedim. Zaten kazanın etkisiyle kafam döndü. Feragatname imzaladık, kendi aramızda tuttuk tutanağı. Vuran şöför de önüme kırdı diye yazdı ifadeye, ben kırmızı ışıkları, arada mesafe olduğunu yazdım ama tabi o an beynim olmadığından dolayı garip bi ifade oldu.

gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
-Kavşaklara yaklaşırken yerleşim birimi içinde 30 m yerleşim birimi dışında 150 m içinde şerit değiştirmek yasaktır
-Kavşaklarda şerit değiştirmek yasaktır.

bu kurallar dahilinde kusurlu kabul edilmiş olabilirsiniz,
kazanın yaşandığı ışıklardan önce yol çizgileri kesikli değil düz çizgi olur,
siz şerit değiştirirken yol çizgisi nasıldı, ona bakmak lazım. yoksa arkadan her vuran kusurlu olmuyor.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim çok geçmiş olsun. Üzüldüm yeminle.

sağolasın abi, itiraz sonuç vermezse çıkma parça takıp satarım arabayı, binme isteğim kalmadı.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:38 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:33 ----------

-Kavşaklara yaklaşırken yerleşim birimi içinde 30 m yerleşim birimi dışında 150 m içinde şerit değiştirmek yasaktır
-Kavşaklarda şerit değiştirmek yasaktır.

bu kurallar dahilinde kusurlu kabul edilmiş olabilirsiniz,
kazanın yaşandığı ışıklardan önce yol çizgileri kesikli değil düz çizgi olur,
siz şerit değiştirirken yol çizgisi nasıldı, ona bakmak lazım. yoksa arkadan her vuran kusurlu olmuyor.

En azından kırmızı ışığa hızla gelen minibüstede %100lük dilimden biraz kusur olması gerekmez miydi?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Tutanakta yazdığınız beyan daha önemli, resimlerden.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bugün bende az kalsın kazaya kurban gidiyordum. Işıklarda duruyordum adam o kadar hızlı geliyordu ki frenlere asıldı kıl payı durdu birde camdan el kaldırıyor kusura bakma dercesine yaw arkadaş kursa kurusu filan kalmayacak. Yeminle artık trafik içinde araç kullanmaktan nefret ediyorum. Köyüme gittiğimde aracımdan inmek dahi istemiyorum.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tutanakta yazdığınız beyan daha önemli, resimlerden.

itiraz formuna daha başka beyan yazdığımda, ilk tutanakta yalan beyan gibi işlem görüp bir sonraki sigorta yenilemede daha yüksek pirim ödemem gerekirmiş. Aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık, sanırım paşa gibi kendim yaptırıcam.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Mert. Abuk bir durum olmuş.