Silecek Göstergesi...

kullaniciadiyok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar
Benim araç Astra J 115 hp. Araçta cam silecek sensörü var gayet düzgün çalışıyor sorun gösterge panelinde arabayı çalıştırdığım zaman bazen ışık yanıyor bazende yanmıyor bu sorun nasıl çözebilirim

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Silecek Göstergesi...

Merhaba öncelikle hoşgeldiniz.Silecek sensöründen kastettiğiniz nedir acaba yağmur sensörü mü ? benim bildiğim türkiyede ki araçlarda silecek sensörü gibi birşey yok???

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba,

Benim anladığım kadarıyla yağmur sensörünün yol bilgisayarındaki uyarısından bahsediyorsunuz.  ::)
Astra J'lerde yağmur sensörü sağ silecek kolu yardımıyla aktif edildiğinde ekranda uyarı belirir ama kapandığında herhangi bir uyarı almazsınız.
Ayrıca aracı çalıştırdığınız anda yağmur sensörünüz koldan aktif durumda olsa bile ekranda uyarı belirmez. Uyarıyı görebilmek için bir kez kapatıp açmanız gerekir. (En azından benim aracımda böyle)

Bunların dışında silecekler yada yağmur sensörüyle ilgili bir ışıktan bahsediyorsanız maalesef Türkiye'deki araçlarda böyle bir ışık bulunmuyor.
Ama yukarıda bahsettiğim gibi yol bilgisayarında beliren uyarıdan bahsediyorsanız aracı çalıştırdığınızda sensör kapalıysa açana kadar, açıksa da bir kez kapatıp açana kadar bu uyarıyı alamazsınız.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

Eger silecek kolu yagmur sensorunun calistigi konumdaysa kontagi cevirince yagmur sensoru acik yaziyor, siz kendiniz silecek kolunu indirirseniz yagmur sensoru kapali yaziyor. Bunun disinda bir isik falan yok.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aydn link' Alıntı:
Eger silecek kolu yagmur sensorunun calistigi konumdaysa kontagi cevirince yagmur sensoru acik yaziyor, siz kendiniz silecek kolunu indirirseniz yagmur sensoru kapali yaziyor. Bunun disinda bir isik falan yok.

aynen. kontağı açınca silecek kolu 1. durumda ise yağmur sensörü açık uyarısını veriyor.  araç hareket halindeyken 1. kademeye alınca yine veriyor.
kapatıncada kapandı bilgisi yol bilgisayarında çıkıyor

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aydn link' Alıntı:

Cosmo link' Alıntı:
aynen. kontağı açınca silecek kolu 1. durumda ise yağmur sensörü açık uyarısını veriyor.  araç hareket halindeyken 1. kademeye alınca yine veriyor.
kapatıncada kapandı bilgisi yol bilgisayarında çıkıyor

Benim silecek kolu hep sensörün açık olduğu konumda duruyor ama kontağı açınca uyarı almıyorum.  002tuhaff
Makyajla birlikte gelen bir özellik mi acaba?  ::)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

MeRt link' Alıntı:
Benim silecek kolu hep sensörün açık olduğu konumda duruyor ama kontağı açınca uyarı almıyorum.  002tuhaff
Makyajla birlikte gelen bir özellik mi acaba?  ::)

Makyaja bağlı değil, 2012  Makyajsız Sport'ta o uyarıyı kontağı her açtığımda alıyorum (silecek kolu otomatik konumundaysa)

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Bende kontağı her çevirince insan gibi merhaba demek varken yağmur sensörü açık uyarısı alıyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

İzmir'de bir türlü yağmur yağmıyor, mağdurum, konuya dahil olamıyorum. (:)

kullaniciadiyok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlginiz için teşekkürler. Ben yanlış bahsettim heralde benim sorum kontağı çevirdiğinizde yanan airbag,fren, akü,ve motor ışıgı gibi birde yağmur sensörünün ışıgı var yeşil renk ve ışık bazen yanıyo bazende yanmıyo. Ben başta şu şekil düşündüm eger çalıştırdığımda yağmur sensörü açık olursa bu ışık yanıyor  diye fakat öyle degil her türlü denemeye rağmen bu ışıgın hangi modda çalıştığını çözemedim