Silecek sorunu ??

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar herkese iyi forumlar..

sileceklerimde sıkıntı var.. yaklaşık 1-2 saat once yagmur vardı ıst da çevreyolunda 100 km hızla giderken silecekler camın ortasında şak diye durdu :s yol çıkışında sağ çektim biraz baktım ama anlayamadım bıdaha da çalışmadı.. silecek kolunu yukarı kaldırdıgımda motorun sesi geliyo silecek motorunun ama silecekler kalkıp inmiyo.. Acaba sıkıntı ne olabilir ? Tahmini masraf nekadar cıkar ? Buarada aracım astra H

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sılecek motorundan ses gelıpte sılecek kolları calsımıyo ıse buyuk ıhtımal motorun ucundakı dıslı kırılmıs yada yalama olmustur eger elın yatkın ıse kaputu kaldırıp sıleceklerın ordakı sıyah parcayı sokebılırsen kı bunun ıcın hırdavatcıdan uygun bı tornavıda ucu alman yeterlı o zaman sende tamır edebılrısın..
deforme olan parcayı alır parcacıdan temın edıp gerı toplarsın hem bı ton masraftanda yırtmıs olursun

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sılecek motorundan ses gelıpte sılecek kolları calsımıyo ıse buyuk ıhtımal motorun ucundakı dıslı kırılmıs yada yalama olmustur eger elın yatkın ıse kaputu kaldırıp sıleceklerın ordakı sıyah parcayı sokebılırsen kı bunun ıcın hırdavatcıdan uygun bı tornavıda ucu alman yeterlı o zaman sende tamır edebılrısın..
deforme olan parcayı alır parcacıdan temın edıp gerı toplarsın hem bı ton masraftanda yırtmıs olursun

Eyw kardeşim saolasın yarın sabah bi bakayım.. olmadı binanın altında oto elektrıkçi var göstereyim ona..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oda olur bak. sımdı servıse gıtsen senden bı ton para alırlar ufacık bısey ıcın hıc gerek yok..
benım arabanında gecenlerde sıleceklerı su fıskıyelı clastırrken bı anda su atması durdu buyuk ıhtımal ya su motoru yandı yada sıgortası attı ısten gucten daha bakamadım oyle duruyo senn sılecek oldugu ıcın bnce bı an once caresını bulman lazım

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oda olur bak. sımdı servıse gıtsen senden bı ton para alırlar ufacık bısey ıcın hıc gerek yok..
benım arabanında gecenlerde sıleceklerı su fıskıyelı clastırrken bı anda su atması durdu buyuk ıhtımal ya su motoru yandı yada sıgortası attı ısten gucten daha bakamadım oyle duruyo senn sılecek oldugu ıcın bnce bı an once caresını bulman lazım

yarın ilk işim baktırmak olucak.. silecek bu ya şakaya gelmez.. buakşam allahtan yagmur şarılşarıl değildi eger öyle olsaydı allah korusun..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pekı sılecekelr canım ortasında kaldı demıssın elınle asagı ındırebıleıdn mı onları oyle duruyolar mı eger elınle asagı ındı ıse kesın motorun ucundakı dıslı kırılmıstr

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pekı sılecekelr canım ortasında kaldı demıssın elınle asagı ındırebıleıdn mı onları oyle duruyolar mı eger elınle asagı ındı ıse kesın motorun ucundakı dıslı kırılmıstr

evet elimle aşagı ındırdım.. ama inerken kademe kademe indi ve tık tık ses yapıyodu.. Daha sonra aşağı indirince silecek çalışır durumda iken elimle bıraz yukarı destek verince 1 kere çalışıyo aşağı iniyo ama alttan destek vermeden yukarı cıkmıyo...

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün baktırdım ustayada dişliler sıyırmış yalamamı ne olmuş dedi.. tamiri mümkün değilmiş ve sadece dişli kısmıdan satılmıyomuş.. yani silecek motoru komple değişecek.. servis 300 tl istiyo..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sakın dıyım yaaa ole sacma sey mı olur tamırı mumkun degıl ne demek keske parcanın bı fotosunu cekseydın sonucta metal bısı bu yada pllastık kı plastık bıle olsa gıt bı tornacıya sana 2 dakıkada metalını oysun aynı parcanın 300 tl yuhh yanıııı oda olmadı cıkmacılardan kesın bulurusn sadece o parcayı