silecek suyundaki tehlike

aselemetan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6e0c6639c6ff3dea359.jpg
İngiliz Sağlığı Koruma Ajansı tarafından yapılan bir araştırmada yeni bir bulguya ulaşıldı.

İngiliz Sağlığı Koruma Ajansı tarafından yapılan bir araştırmada, her 5 sürücüden birinin sileceklerden ve silecek suyundan halk arasında "zatürre" olarak bilinen lejyoner hastalığı kapma riski olduğu ortaya çıktı.

Lejyoner hastalığı ılık ve durgun suda bir tür bakterinin yetişmesi ve bu bakterinin vücuda girmesiyle oluşuyor. Uzmanlara göre özellikle yaz aylarında silecek sularının durgun ve ılık oluşu bu hastalığa davetiye çıkarıyor. Bu yüzden sürücülerin araç camları açıkken silecek suyunu çalıştırmamaları öneriliyor. Lejyoner hastalığı akciğer iltihaplarına neden olduğu gibi, bağışıklığı zayıf insanlarda ölüme kadar götürebiliyor.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben silecek suyuna genel de cam sil veya bir miktar bulaşık deterjanı katarım, böylece cama sıkınca köpürür hemde daha iyi temizlik sağlar.Acaba bu sayede bakterilerden de korunmuş olurmuyuz :)

aselemetan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazen yeterli olmayabilir. bu mesele çok ayrıntılı inceleme gerektirsede, (bunu zaten yapmışlar) üreme için gerekli ortamı bahsedilen metaryaller engelleyemeyebilir hata uygun ortamı arttırma olasılığını da göz ardı etmemek gerekir.bakteri ürememe şartları çok eksi dereceler ve yüksek sıcaklıktır. tedbirli olmakta yarar var.

cemstar

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben sağlık bakanlığında laborant olarak görev yapıyorum ve mikrobiyoloji ve bakteriyoloji dallarında çalışmalarım var.size önerim araç koltuklarınınızıda en az 3 ayda 1 dezenfektan solisyonlarla temizleyip hijyenleştirmek gereklidir.bilgilerinize sunarım ...

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Kipa'da 1 TL ye cam siilecek suları satılıyor 5 tane alın bagajda dursun bittikçe dolduruyorum en azından kirçlenmedende kurtuluyorum

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben sağlık bakanlığında laborant olarak görev yapıyorum ve mikrobiyoloji ve bakteriyoloji dallarında çalışmalarım var.size önerim araç koltuklarınınızıda en az 3 ayda 1 dezenfektan solisyonlarla temizleyip hijyenleştirmek gereklidir.bilgilerinize sunarım ...

aracımın klima devresini spreyle temizledim ama içime sinmedi sizin dediğiniz gibi bi arkadaşım klima için hastanelerde dezenfekte için kullanılan ilaçla yaparsan daha güzel ve sağlıklı olur demişti tabi bunu araç içinde taban tavan heryerine uygulamak isterim bu dezenfekte ilacını nerden tedarik edebiliriz bide kullanımı hakkında bilgi verirseniz sevinirim