Silkeleme sorunu

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1 ay önce kompresyonla alakalı konu açmıştım düşük çıkmıştı subablar değişti araba gayet güzel oldu sabah buz gibi havada ne zaman stop edecek diye gerilmiyorum artık.Ancak benzinde çok az ısınınca yok gibi ama lpg'de daha fazla silkeleme yapmaya başladı lpg de iken araç rolantide gaz verdiğim zaman rölanti düşüp geri topluyor geriden alıyor gibi sanki hızlanırken arkadan bişe çekiyor gibi kesik kesik silkeleyip devam ediyor araç 2012 model ve 105000'de üzerinde fabrikandan çıktığı bobin var ondan olabilirmi yada aklıma oksijen sensörüde geliyor p1345E arızası kaydedip duruyor araç.Değerli fikirlerinizi almak isterim.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1 ay önce kompresyonla alakalı konu açmıştım düşük çıkmıştı subablar değişti araba gayet güzel oldu sabah buz gibi havada ne zaman stop edecek diye gerilmiyorum artık.Ancak benzinde çok az ısınınca yok gibi ama lpg'de daha fazla silkeleme yapmaya başladı lpg de iken araç rolantide gaz verdiğim zaman rölanti düşüp geri topluyor geriden alıyor gibi sanki hızlanırken arkadan bişe çekiyor gibi kesik kesik silkeleyip devam ediyor araç 2012 model ve 105000'de üzerinde fabrikandan çıktığı bobin var ondan olabilirmi yada aklıma oksijen sensörüde geliyor p1345E arızası kaydedip duruyor araç.Değerli fikirlerinizi almak isterim.

hocam önceki subap konunuzu hatırlıyorum. Mesajlaşmıştık.
İşleminiz hakkında biraz bilgi verir misiniz? Neler değişti ne kadar tuttu gibi.
Probleminizle ilgili, benim aracımda da ilk çalıştırmadan sonra (yani marştan 5-10 saniye sonra) gaz verirsen aracın rölanti ayarı geçici olarak bozuluyor. Tavsiyem, aracı çalıştırdıktan sonra gaz pedalına müdehale etmemeniz araç belli bi sıcaklığa gelene kadar.

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Silkelemenin sebebi herşey olabilir ama ilk önce bakılması gereken yer ateşleme sistemidir. Benim aracımda da lpgye geçtiğinde bariz silkeleme vardı ama benzinde hissetmiyordum. Sorun bobindedir diye düşünüp internetten sipariş ettim. Henüz sipariş onay aşamasında iken elektrikçime gidip hem sorunu anlatırım hemde randevu alırım diye düşünmüştüm. Usta madem bobin değişiyor bujileride değiştirelim dedi söktü bunlar sağlam dedi hiçbirşey yok dedi ama ben ısrarla yenisiyle değiştirttim. VEEE noldu dersiniz silkeleme problemi çözüldü. Meğer ustanın sağlam dediği 2 adet buji sizlere ömür. Hemen bobin siparişini iptal ettim tabi :D Konuya gelecek olursak egr , gaz kelebeği,lpg enjektörü, bobin , buji , buji kablosu akışmetre maf sensörü oksijen sensörü bunların hepsi silkelemeye sebep olabiliyor. Cihaza bağlayıp nokta atışı yapmak lazım.

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede supap yaptırma sonrası silkeleme olmuştu maf sensörüne giden vakum hortumu yerinden çıkmıştı yerine takınca düzelmişti bayağı silkeliyordu hızlanmada jet gibiydi

bazen yırtıkta olabilir

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam önceki subap konunuzu hatırlıyorum. Mesajlaşmıştık.
İşleminiz hakkında biraz bilgi verir misiniz? Neler değişti ne kadar tuttu gibi.
Probleminizle ilgili, benim aracımda da ilk çalıştırmadan sonra (yani marştan 5-10 saniye sonra) gaz verirsen aracın rölanti ayarı geçici olarak bozuluyor. Tavsiyem, aracı çalıştırdıktan sonra gaz pedalına müdehale etmemeniz araç belli bi sıcaklığa gelene kadar.
Hocam subab takimi komple değişti kapak tornaciya gitti yag sogutucu contaları komple değişti bagaj amortisörleri değişti 3000 tl tuttu 2400-2500 ede yapan vardi ancak ben ustanin işçiliğine güvendim.araba gayet iyi oldu keyif almaya basladim hatta dün 1500 rakimli bir yaylaya ciktim banamisin demedi sadece silkeliyor arada bir benzinde az lpg de cok oda bobin gibi geliyor daha göstermedim p1345e okjisen sensoru ısıtıcı arizasi kaydediyor oncede vardi ustaya sordum bence degistirmene gerek yok dedi

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Hocam subab takimi komple değişti kapak tornaciya gitti yag sogutucu contaları komple değişti bagaj amortisörleri değişti 3000 tl tuttu 2400-2500 ede yapan vardi ancak ben ustanin işçiliğine güvendim.araba gayet iyi oldu keyif almaya basladim hatta dün 1500 rakimli bir yaylaya ciktim banamisin demedi sadece silkeliyor arada bir benzinde az lpg de cok oda bobin gibi geliyor daha göstermedim p1345e okjisen sensoru ısıtıcı arizasi kaydediyor oncede vardi ustaya sordum bence degistirmene gerek yok dedi

teşekkür ederim. açıkcası yapılan işlemlere bakınca çok makul geldi fiyat :)

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar sorun çözüldü sıkıntı bobin değil takali 5000 km olan gm bujinin bir tanesi catlamis usta arabayi toplarken bizde düşürüp kırmış da olabiliriz dedi sagolsun 4 unu degistirip para almadi

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar sorun çözüldü sıkıntı bobin değil takali 5000 km olan gm bujinin bir tanesi catlamis usta arabayi toplarken bizde düşürüp kırmış da olabiliriz dedi sagolsun 4 unu degistirip para almadi

Gozun aydin. İste usta gibi usta valla