Sinyal sesi yardım

hayaletyasin

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra g aracımda sinyal verince içerden gelen cit cit sesi çok az geliyo hatta dikkatli dinlemezsen hiç duyulmuyo bu sesi artırmanin yada tamirin imkani varmı yardımcı olursanız sevinirm

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok artırılamaz yani profesyonel anlamda elektronik müdahale gerektirir.o dönem üretilen opellerin düşük maalesef vectra b lerde çok kısık

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çıt çıt sesi sinyal rölelerinin içinden geliyor,bu röleler aracın içinde sol alt taraftatdır oradaki ufak torpido benzeri kapağın arkasındaydı yanlış hatırlamıyorsam sarı renkli iki röle,bunların yerine ayak bağlantıları aynı olan başka röle takabilirsiniz,ben arıza sebebi ile bu sinyal rölelerinden birini değiştirdim yerine yanlış hatırlamıyorsam "dacia far rölesi" takmıştım parçacıda ayak bağlantıları orjinali ile aynı olarak bunu bulabilmiştim röleyi değiştirdiğim tarafa sinyal verince sinyal sesi çıt çıt yerine tok tok benzeri daha güçlü tonlamalar ile ses vermeye başladı yani bu sesi röle verdiği için röle yapısına göre ses seviyesi/tonu değişti.

Son düzenleme:

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin araçta astra g mi sondoka. ?

ziza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gösterhenin içinde buzzer denilen hoparlör tarzı ufak bi parça vardır sesi çıkaran odur buzzerin yapısına göre bu ses değişiklik göstere bilir roledende ses gelir doğrudur ama araçın içerisinde duyduğunuz ses buzzerin sesidir

Note 4 cihazımdan gönderildi.

hayaletyasin

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler yorum yapan herkese anlaşılan elektrikçi yolu göründü benim yapabilecegim bisey değil sanırım