Sinyalli DRL Led montajı

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Slmlr,

İnternet üzerinden Sinyalli Led Gündüz farı satın aldım. Kutudan şema çıkmadı, Farlardan üçer kablo çıkıyor. Bağlantı konusunda yardım ve öneri rica ediyorum.

Bu tiplerin özelliği, sinyal yapınca içindeki sarı ledlerin sinyal ile birlikte yanıp sönmesi ve farı açınca da ya tamamen sönmesi ya da ışığın kısılması şeklinde çalışıyor.

Daha önce (sattığım Astra G için) de bu tip bir DRL led almıştım. Paketin içinden iki adet de bir nevi bağlantı kutusu (belki röle için, kibrit kutusu büyüklüğünde) çıkmıştı.. Montaj yapıldı ve süper çalıştı..

Şimdi aldığımda böyle bir kutu yok. Sarı, Kırmızı ve Siyah üç adet kablo çıkıyor her bir led fardan.. Kutudan montaj talimatı çıkmadığı için Satıcıyı aradım ama bilmediği için bilgi veremedi.. Ancak kendisi ek bir parça olmadan bunların bağlandığını söylüyor.

Siyah şaseye, kırmızı kontak açınca akım gelen bir yere (Sizce en doğru yer neresi olmalı? Akünün yanında röle ve sigortaların olduğu bir kutu var oradan mı? hangisinden?) sarı da sinyale gelen akım kablosuna bağlanması halinde sanırım çalışır değil mi?
Muhtemelen röle olmadığı için Bu bağlantıda farı açınca DRL ledlerde ışık azalması ya da kapanması mümkün olmayacak değil mi?

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bağlantı dediğiniz gibi olabilir anca ve muhtemelen yine dediğiniz gibi kısılma olmayacak.kısılmasını sağlayacak devre olması gerekirdi kutu şeklinde.
kontak elektriği için sigorta kutusundan kontak açıkken elektrik bulunan bir sigorta bulabilirsiniz kontrol kalemi yardımıyla... mesela astra h da manuel şanzuman olmasına rağmen şanzuman elektriği yada elektroniği yazan bir sigorta var ve kontak açıldığı anda elektrik geliyor oraya... sizinkinede bakın bu tarz bir sigorta vardır..

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu röle ve sigorta kutusunun Manualinden aldığım resmi

Hangisi?
Röleden mi? sigortadan mı?

Ekli dosyalar

• corsa_d_.jpg
    corsa_d_.jpg
    19.4 KB · Görüntüleme: 81

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigortadan olması lazım.. deneyerek yapmakta fayda var...bi park ampülü yada benzer bir şey alın elinize şaseyi akünün - sinden alıp sigortalardan elektrik bulunabilir...

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. Öncelikle 12V güç kaynağı ile 3. kablonuzun ne işe yaradığını test edin derim. Zaten siyah ve kırmızı şase ve 12V dur. Diğerine 12 verdiğinizde sönüyor mu sinyal mi veriyor ordan anlarsınız. Farı açınca sönmesi için basit bir röle kullanabilirsiniz.

12V u sigortadan alın bence.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Marş motoru sigortasindan aldim..