Sis Farları

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sis Farları

HaKaN link' Alıntı:
hayatımda ilk defa kütahyadan geçtim (denizli-afyon-istanbul) a giderken
ve hayatımda ilk defa araç kullanırken tırstım ve bu kadar sisi bir arada gördüm

GECE Bursa'ya gidiyorum.. 10-15 sene evvel... yarım metre gözükmüyor.. hızımız 10-15.... bir anda her taraf aydınlandı... arabanın yarısı bıçak kesilmiş gibi siste... diğer tarafı ise tamamen gecenin güzelliğinde ve aydınlıkta durduk baya bir inceledik..

akcaylıastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende bi asker ziyaretine giderken balıkesir dursunbey tavşanlı yolunu kullandım şarampole yuvarlandık tempra station jurdaya döndü kütahya yolu çok berbat dursunbey tavsanlıyı kullanırsanız

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Sisler tamponun kavisinden dolayı sanki dışarda kalıyor. bu nedenle ön tarafı pek aydınlatmıyor daha çok yanları aydınlatıyor. Sanırım bu bi tasarım hatası.

alyslk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaslar ;

sis farları ,siste yolu görmek için degil,karsıdan gelenin sizi görmesi içindir...sisleri dagıtıp yolu size açacak bir sistem daha yok :)

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akcaylıastra link' Alıntı:
Bende bi asker ziyaretine giderken balıkesir dursunbey tavşanlı yolunu kullandım şarampole yuvarlandık tempra station jurdaya döndü kütahya yolu çok berbat dursunbey tavsanlıyı kullanırsanız

ben de o yolda yaklaşık 2 sene önce balıkesire gelirken harmancık çıkışında takla attım astra g yi pert ettim berbat bi yol orası

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

alyslk link' Alıntı:
arkadaslar ;

sis farları ,siste yolu görmek için degil,karsıdan gelenin sizi görmesi içindir...sisleri dagıtıp yolu size açacak bir sistem daha yok :)
Bence bu konuda yanılıyorsunuz. O zaman offroad araçlarının her yerine sis lambalara döşemezlerdi veya normal(binek) araçlara sis farı koymazlardı. Arka sisler için bu dediğiniz geçerli olabilir ancak ön sislerde size katılmıyorum. Tabi bu benim düşüncem.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Ön sislerin yere yakın olmasının ve ışığı ön farlara göre daha geniş açı ile yaymasının nedeni şerit çizgilerinin bir nebze olsun daha net görünmesini sağlamak için diye düşünüyorum.

Ayrıca karşıdan gelen araçların da görebilmesi için normal kısalara göre uzaktan daha belirgin olduğunu biliyorum. Bu sisler tampon seviyesinde değil de far seviyesinde olunca uzunlar gibi etki yapıp önümüzde bir duvar oluşmasın diye aşağı konumlandırıldıklarını düşünüyorum.

Yani sisler hem karşımızdan geleni uyarmak adına hem de bizim bundan rahatsız olmayıp şerit çizgilerini görebilmemiz açısından konmuş gibi geliyor :)

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bizim eski astra f de sisleri yaktığım zaman belli bir ışık farkı oluyordu.Ama şimdiki aracımda okadar belli olmuyor yani.

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SİS farı tek ampül için servis 44 tl istedi!!! 046thumbsdown general_non_non

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alyslk link' Alıntı:
arkadaslar ;

Mercedes'in gece görüş sistemini bir görmenizi tavsiye ederim  :)