sisLere xEnon...

skydive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MerhaBa opelim.net ;

aRacımıN sisLErine De xenon sistEmini uyGulaMak isTiyorummm. KuLLanan arKadaŞlarıN yarDımLarına ihTiyacım vaR...

beNim aRacıM veCtra 2000 ---> sisLerDe çerÇEve bulunMaktadır... 1999 model vectralarDa ise siS çeRçeveLeri yokTur çerÇeve olmaMasına karŞıLık bir ışık kırıKlığıNa neDen olaBilir mi ? buna raĞmen ayDınlaTma nasıL olur

yarDımLarınıZ içİn şiMdiDen tEşeKKürLer....

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
b2lerin sıslerınde mercek var yuvarlak kısımda işima oluyo benim bıldıgım
cerceveri cıkar sıslerı yak bak bakalım

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
ama senınkı merceklı ve dıger kısımlarını kapak kapatıyor bır yerden o yuvarlak kısımdan işigi dagıtıyor kapagı sok sısleri yak göruceksın zaten basit kapagı sökersen sisi yak görucen olayii zaten

skydive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama senınkı merceklı ve dıger kısımlarını kapak kapatıyor bır yerden o yuvarlak kısımdan işigi dagıtıyor kapagı sok sısleri yak göruceksın zaten basit kapagı sökersen sisi yak görucen olayii zaten

Şimdi '99 kasa vectra da çerçeve yok aydınlatması gayet iyi benim gördüğüm... benim '00 kasa vectra olduğu için çerçeve var aydınlatması xenonlarla nasıl olacaktır :confused:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
merceklidir niye kotu olsunkı daha iyi göze almayacak sekılde aydınlatır bizimkıler merceksız guzel aydınlatiyo ama göze alıyo ;)

skydive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merceklidir niye kotu olsunkı daha iyi göze almayacak sekılde aydınlatır bizimkıler merceksız guzel aydınlatiyo ama göze alıyo ;)
Hımmm anlaDım teŞekkürLEr ;)

g
ü
n
c
e
L

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eren benim araç comfort biliyosun bende sis aldım parça treninden cumartesi günü taktırıcam ama ben Osram Night Breaker aldım..Xenon alıcaktım ama çok aydınlatıyo yağmurlu havalarda ve sis olduğu zaman hiçbir işe yaramıyor diye duydum o yüzden vazgeçtim.Senin kararın ne oldu takıcak mısın??taktırırsan haberim oLsun..

skydive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eren benim araç comfort biliyosun bende sis aldım parça treninden cumartesi günü taktırıcam ama ben Osram Night Breaker aldım..Xenon alıcaktım ama çok aydınlatıyo yağmurlu havalarda ve sis olduğu zaman hiçbir işe yaramıyor diye duydum o yüzden vazgeçtim.Senin kararın ne oldu takıcak mısın??taktırırsan haberim oLsun..
bende her ne kadar da beyaz ampul alsamda patlatsam da xenon gibi olmuyor farları açtığın zaman sisler yemyeşil kalıryor... :( bende bundan kurtulmak için takmayı düşünüyorum ama biraz daha zamana ihtiyacım var duygusal anlamda :D :D :D

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aydınlatma derken sis farından nasıl bir aydınlatma bekliyorsunuz onu anlamadım

sis farı adından da belli sis de kullanılmak için tasarlanmış bir far tipi işe yaradığı zamanlar sis duman yoğun kar ve tipi v.b gibi zamanlar

bunu çok yazdım ama sizede yazıyım sis farları sarı olur

bu konuda konuda açdım http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=40424&highlight=sis+xenon burdan bakabilirsiniz fikir olur

sis farları sarı olur nedeni sarı dumanı delen tek renk dir sislerinize xenon uygularsanız hiç bir işinize yaramaz
tam aksine sisli havada karda tipide önünüze duvarar örer az bir şey görüyorsanız o beyaz xenonlar yüzünden hiç bir şey göremessiniz..

bunu hava atmak için yapıyorsanız o başka zaten takma desekde takarsınız..