Sıvı Contayı Aklınıza Kazıyın

dogas225

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 3 gün önce combo c aracımın kalorifer peteğini söktüm.
Günlerdir uğraşıyorum sanayiye gidip geliyorum boruları yerine oturtuyorum ancak su kaçırıyor.Ara contasımıdır o ringi midir nedir bilmiyorum o ringlerden biraz farklı ve hiçbir yerde bulunmuyor.Uzun uğraşlar sonucu sıvı conta denilen malzemeyi buldum ve uyguladım şu an kuruyor.

Aklıma hemen foruma yazmak geldi sizlerinde işine yarayabilceğini düşündüğüm için.Malzeme aldığınız markaya göre değişir ancak benim aldığım marka -50 ve 300 derece aralığında kullanılabiliyor motorsikletlerde karter contası olarak bile kullanılıyor eğer kaçağınız sızıntınız varsa öneririm umarım işinize yarar.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıvı conta hayat kurtarır. 300-400 derecelere kadar dayanan sıvı contalar var. Genelde kırmızı renkte oluyorlar. Kullanmadığım yer kalmadı diyebilirim ve bence katı contalardan daha iyi sızdırmazlık sağlıyor ve uzun ömürlü. Fakat uygulama sırasında çok titiz olmak gerekiyor. Şanzıman veya motor yağ karterlerine, motor üst kapağına, emme manifoldlarına vs. sürülürken mümkün olduğunda dış kısıma uygulamak ve az miktarda uygulamak lazım, diğer parçalar için de öyle tabi. Çünkü conta iç kısma taşarsa motor içerisine conta parçacıkları kaçma ihtimali var. Genellikle kartere kadar inip yağ pompasının gözeneklerini tıkadığı görülüyor. Bunun yanında yağ kanalları, hava kanalları veya su kanallarını tıkama gibi ihtimaller de var.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Sıvı conta hayat kurtarır. 300-400 derecelere kadar dayanan sıvı contalar var. Genelde kırmızı renkte oluyorlar. Kullanmadığım yer kalmadı diyebilirim ve bence katı contalardan daha iyi sızdırmazlık sağlıyor ve uzun ömürlü. Fakat uygulama sırasında çok titiz olmak gerekiyor. Şanzıman veya motor yağ karterlerine, motor üst kapağına, emme manifoldlarına vs. sürülürken mümkün olduğunda dış kısıma uygulamak ve az miktarda uygulamak lazım, diğer parçalar için de öyle tabi. Çünkü conta iç kısma taşarsa motor içerisine conta parçacıkları kaçma ihtimali var. Genellikle kartere kadar inip yağ pompasının gözeneklerini tıkadığı görülüyor. Bunun yanında yağ kanalları, hava kanalları veya su kanallarını tıkama gibi ihtimaller de var.

Hocam bu sivi contayi silikon gibi kullanabilir miyiz?
Yani iki parca arasinda degilde bi parcayi disardan silikonlamak gibi kullanabilir miyiz?

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani iki parca arasinda degilde bi parcayi disardan silikonlamak gibi kullanabilir miyiz?

Kullanabilirsiniz hocam ama darbe dayanımı çok yüksek değil. Ne için kullanacaksınız acaba. Eğer dışardan silikonlayarak içerisine sıvı veya hava geçişini önlemek isterseniz tabi işe yarar. Ama sürekli ellenen bir parçaysa bu iş pek dayanmaz yapışkanlığı pek iyi değil

dogas225

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Adı üstünde conta denilmiş ismine.Yani silikon kadar iş görmeyebilir.
Elimle sökmek için uğraştığımda bant sökersin ya onun parçaları kalır aynı onun gibi oluyor bant kadar kolay sökülebildiğinden sizin işinize pek yaramaz benim düşünceme göre.