Siyah noktalar

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Pazar günü aracımı yıkadıktan sonra boya üzerinde nereden geldiğini bilmediğim bir sürü siyah noktalar farkettim (Araç beyaz olduğu için farketmek çok daha kolay oldu). ևok uzun süre elle yada bezle silinirse kısmen çıkıyordu ama yinede iz bırakıyordu. Neetsem diye düşünürken aşağıdaki ürün aklıma geldi. Aslında kuş pislikleri için almıştım ama bu lekeler içinde denedim. 1-2 fısfıs ve 3-5 dk. beklemeden sonra silinip suyla yıkanırsa sonuç harika. Resmen ocağı temizleyen cif reklamlarındaki gibi geride hiç birşey kalmadı.  045thumbsup

Başınıza gelirse aklınızın bir köşesinde olsun diye paylaşayım dedim. İyi akşamlar.

http://www.hepsiburada.com/Liste/meguiars-gold-class-zift-ve-bocek-kaliintisi-temizleyici-8510716/ProductDetails.aspx?productId=otm8510716&categoryId=26001

1

1423

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Siyah noktalar

benim de dikkatimi geçti o lekeler.dediğiniz çok iyi oldu.ben de alayım ondan..teşekkürler.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar o lekeler zift lekeleri. nokta nokta yapışkan iğne ucu büyüklüğünde şeyler.  ama çözümü çok  basit azıcık gaz yağını pamuğa dökün ve silin sonuç süper. maliyetide  yarım  litresi  sadese 2  tl :)

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
Arkadaşlar o lekeler zift lekeleri. nokta nokta yapışkan iğne ucu büyüklüğünde şeyler.   ama çözümü çok  basit azıcık gaz yağını pamuğa dökün ve silin sonuç süper. maliyetide  yarım  litresi  sadese 2  tl :)

Buda bir çözüm tabii  011zaa

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Kil uygulaması da bu bahsedilen siyah noktaları çıkarmak için boya koruma firmalarının uyguladığı bir yöntem.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
Arkadaşlar o lekeler zift lekeleri. nokta nokta yapışkan iğne ucu büyüklüğünde şeyler.  ama çözümü çok  basit azıcık gaz yağını pamuğa dökün ve silin sonuç süper. maliyetide  yarım  litresi  sadese 2  tl :)

evet onlar zift lekeleri. ama gaz yağına dikkat! boyayı inceltiyor

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
[quote author=avukatakın link=topic=462.msg5148#msg5148 date=1297234081]
Arkadaşlar o lekeler zift lekeleri. nokta nokta yapışkan iğne ucu büyüklüğünde şeyler.   ama çözümü çok  basit azıcık gaz yağını pamuğa dökün ve silin sonuç süper. maliyetide  yarım  litresi  sadese 2  tl :)

evet onlar zift lekeleri. ama gaz yağına dikkat! boyayı inceltiyor
[/quote]
bişey olmaz mantığı :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet sn avukatakının söylediği yöntemi ben kullanmıştım gazyağı zift lekelerini
çok rahat çıkarıyor boyaya zarar vermiyor dediler ancak
bunun için uygun fiyata ürünler var sn ebony nın verdiği örnek gibi
ben farklı bir marka sonax kullanıyorum o da işe yarıyor

emhasuya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Kil uygulaması da bu bahsedilen siyah noktaları çıkarmak için boya koruma firmalarının uyguladığı bir yöntem.

Evet, çıkıyorsa kille çıkarmak lazım. Zor leke çıkartıcılar ikinci planda. Uyguladığınız malzeme her ne kadar verniğe zarar vermese de boya üzerine uygulanan korumayı çıkartır. Bu nedenle uygulanan bölgeye tekrar koruma yapmak gerekir.