Siyahı hiç istemezdim beyaz

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Siyahı hiç istemezdim beyaz

harunhoca link' Alıntı:
Beyaz kiri ve çiziği göstermeme konusunda oldukça tutarlı bir renk ve çoğu insanın bu iki nedenden dolayı beyazı tercih etmesini anlıyorum. Ancak anlayamadığım, forum sitelerine yazacak kadar araçlarını seven ve her türlü atraksiyonu, kişiselleştirmeyi, modifiyeyi yapmak için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan böyle bir topluluğun beyaz tercihini anlamıyorum. Tamam bir araç şirket aracı ise eyvallah, metalik olmayan bir beyaz renk ideal. Ancak ben beyaz renk herhangi bir araç gördüğümde her nedense o aracın şirket aracı olduğunu ve muhtemelen jantlarının kapaklı olduğunu istemsiz olarak düşünüyorum. Beyaz rengi tercih eden arkadaşlar lütfen alınmasın, ancak astranın oldujkça güzel renk kataloğu var, teknik gri güzel mesela ve adını bilmediğim diğer renkler. Siyah ve mahogany kahverengi konusunda çok haklısınız, çok güzel görünüyor ancak en küçük tozu veya su lekesini bile gösteriyor. Bu nedenle tercihim beyaz, siyah veya koyu renk olmadı, eğer toz toprak ve kiri göstermemek ise amaç açık renkli araçlar elbette tercih edilmeli, ancak yine bence bu beyaz olmamalı. O kadar çok beyaz araç ve astra varki trafikte  madd

Hocam sizin tercihiniz olan bronz kahve de çok güzel gerçekten...

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hocam sizin tercihiniz olan bronz kahve de çok güzel gerçekten...
Valla bazıları beğenmiyor ama bence güzel. Hem farklı bir renk hem de kiri tozu pisi göstermiyor. Temizlendiği zaman da uzun süre temizliğini gösteriyor. Ancak kendi aracımın rengini övmek için değil, gerçekten de beyaz renk çok baydı ve astranın hakikaten çok güzel ara renkleri var. Hem de metalik farkı yok opelde. Örneğin vw ve yanılmıyorsam toyota metalik farkı istiyor. Opelde bu fark olmamasına rağmen neden arkadaşlar beyaz trercih ediyor analamkta zorlanıyorum. Piyasa beyaza doydu bence.

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

bence beyaz renk astrayı gostermeyen tek renk.. sıyah kırlı dahı olsa daha guzel duruyor..

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

harunhoca link' Alıntı:
Valla bazıları beğenmiyor ama bence güzel. Hem farklı bir renk hem de kiri tozu pisi göstermiyor. Temizlendiği zaman da uzun süre temizliğini gösteriyor. Ancak kendi aracımın rengini övmek için değil, gerçekten de beyaz renk çok baydı ve astranın hakikaten çok güzel ara renkleri var. Hem de metalik farkı yok opelde. Örneğin vw ve yanılmıyorsam toyota metalik farkı istiyor. Opelde bu fark olmamasına rağmen neden arkadaşlar beyaz trercih ediyor analamkta zorlanıyorum. Piyasa beyaza doydu bence.

Aynen Hocam. Ben aracı alırken bir bayan arkadaşıma beyaz mı mahogany mi demiştim. Tabiki koyu olan, beyaz basit duruyor demişti. Ama şimdi yine alacak olsam ya bronz kahve, ya neptün gri ya da asteroid gri alırdım. Asteroid kiri çok belli etmiyor murats arkadaşımızın arabasında gördük :)

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Beyaz bazı arabalara hiç gitmiyor ama beyazın en çok yakıştığı arabalardan birisi kesinlikle Astra.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer aracınız makyajlı kasa ve bu kadar üstünde krom var ise siyah en güzel gösteren renk oluyor.Kromları en iyi işleyen renk kesinlikle siyah hele temizkin daha albenisi 2 kat oluyor.Zaten genelde siyah tercihi yaygın ülkemizdede.Beyaz daha çok fordlarda şirket araçlarında kullanılıyor.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BMW nin 10 arabasından 6si beyaz 3 ü siyah 1 kırmızı ya da farklı renkler.youtubede inceleme yapan bir abimizin bmw türkiye satış müdürü ile röportajında söylüyordu.aynı şekilde astranın golfün insignianın  vs üst kılasmanda en çok satan modelleri de beyaz (Türkiye şartları için tabi).

ayrıca şunu da eklemek isterim.beyaz renk genelde sportif çizgileri olan araçlarda tercih edilir.kendini göstersin diye.Siyah da daha oturaklı arabalarda kendini gösterir.Beyaz her arabada güzel durmaz.aynı şekilde siyah da.renk arabasına göre güzel durur yani.

İnsigniada ve BMW lerde tartışmasız en güzel duran renk beyazdır,ama mercedeslerde ve passatta en güzel duran renk de siyahtır.Ferraride ise kırmızıdan başkası şaka gibi olur.

Astraları da spor görünüm sınıfına sokarsak çizgilerini gösterme açısından en güzel renk beyaz oluyor.Tabi astranın pembesi bile güzeldir orasını tartışmam :)