Sizce en iyi otogaz(lpg) hangisi ?

kutluhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Shellin gazı için çok iyi diyolar, katkısız olmasıda filtreler için artı bir durum. Sonuçta kullandığınız araç alman malı ve yakıt olarakta alman malı tercih etmeniz bence en doğru olanı..

Ben de arabamı alalı 1 ay olmadı. Önceki arabamda shell kullanıyordum. Memnundum, bu arbada deniyeceğiz bakalım... Ucuz diye rampada kalmak istemiyorum özellikle uzun yolda...

zafer26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende shel kullanıyorum gayet memnunum fakat sıze tavsıyem shelde lpg aracları ıcın katkı maddesı satıyorlar neymıs boruları falan temızleme ıcın ben fıyatı 12 tl kesınlıkle aldanmayın aracınızın ayarlarını bozuyor bır muddet sonra cekıste dusuyor gıdıp bırde lpg ayarları ıcın para vermeyın benım gıbı alıp ta pısman olmayın ALMAYINNNN!!!!! gıdın 10000km de lgp fılıtrelerını degıstırın goreceksınz farkı fılıtreler onemlı saygılar sunarımmmm.....

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bpet denilen biyerden güven gaz alıyorum sakin kullanırsam 25.5 lt ile 300 km (benzin ile kat edilen yol çıkarılmıştır.) çok sert kullanırsamda 230 km yol gidiyorum. hepsiylede aynı oluyor diye ucuz olandan alıyorum. performans açısından da hiç fark hissetmiyorum vuruyorum kırbacı gidiyorum:D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
bpet denilen biyerden güven gaz alıyorum sakin kullanırsam 25.5 lt ile 300 km (benzin ile kat edilen yol çıkarılmıştır.) çok sert kullanırsamda 230 km yol gidiyorum. hepsiylede aynı oluyor diye ucuz olandan alıyorum. performans açısından da hiç fark hissetmiyorum vuruyorum kırbacı gidiyorum:D

Eee bu verilere göre sizin araç KM ne kadar yakıyor? Bu veri şehir içi yada şehir dışı?

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eee bu verilere göre sizin araç KM ne kadar yakıyor? Bu veri şehir içi yada şehir dışı?

bu veriler şehir içi sakin kullanımda 8.5 lt lpg 100 km oda 2,6tl den km de 0,22 kuruş yapıyor ağresif kullanımda (devir saati 4500-6000) 11 lt lpg oda 0,29 kuruş civarı yapıyor.

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın benzin değerleri ne kadar?

araç bu 300 km kullanımda hava sıcaklığı ile orantılı olarak 13-30 km fark ediyor.100 km de ortalama kullanımda 7.5 litre yakmakta. yaklaşık her bir depo lpg de 10 tl (şu hava koşullarında) benzin kullanmakta. böyle olunca toplam yakıt 0,25 kuruş oluyorsakin kullanımda ağresif kullanımda 0,30 kuruşu geçiyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şunu söylesem yalan olmaz. Eğer bir araç normalde benzinde 100km de 11 litre benzin yakıyor ise bu aracın lpg de 11 litre altına düşmesi mümkün değil. 11 litre benzin yakan bir araç 13-14 litre lpg yakar... lpg ekonomisi az yakmasından değil fiyatından kaynaklanmaktadır. Bütün mesele bu yani.

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şunu söylesem yalan olmaz. Eğer bir araç normalde benzinde 100km de 11 litre benzin yakıyor ise bu aracın lpg de 11 litre altına düşmesi mümkün değil. 11 litre benzin yakan bir araç 13-14 litre lpg yakar... lpg ekonomisi az yakmasından değil fiyatından kaynaklanmaktadır. Bütün mesele bu yani.

yani anlamadım ben?