sizce hangisi mantıklı ?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce de forumda yeni bir araç almak istediğimden bahsetmiştim. jetta cruze ve vectra c arasında fikirlerinize başvurmuştum. Vectra c2 kasa da karar kılmış ve araç arıyorken geçenlerde bir arkadaşımın arabasını sürme fırsatım oldu. arkadaşımda peugeot partner tepe zaint pack var. araca bindiğimde yokda giderken hem sürüş pozisyonu olarak hemde aracın performansı yönünden büyük zevk aldım. köye gidip gelirken yılda 4-5 defa giysiydi kapkacaktı bürsürü eşya taşıyorum. çok lazım olmasada senede lazım olan bu süre zarfında hep neden ben doblo yada kango almıyorumki diye aklımdan geçer.
şimdi size sormak istediğim; bu 2012 model zaint pack li partner ile 2006 model vectra c aynı fiyat aralığına sahip nerdeyse. partner hem dizel hem 1.6 motor(ne büyük nede küçük) hemde 115 beygir olması sebebiyle opelin performans olarak gerisinde kalmıyor. donanım olarak ;elektrikli ısıtmalı aynalardan hız sabitleyiciye, yağmur,far,park sensörlerinden yokuş kalkış desteğine,atermik ön camdan çift bölgeli digital klimaya kadar birçok özelliğe sahip. vsürücü yolcu ve yan hava yastıklarıda var
vectra da bunun üzerine koltuk doluluk sensörleri,lastik basıç sensörleri,elektrikli makam perdeleri gibi extralar var.
vectra 2006 model ve 50.000 km üstü
partner 2012 model cam tavan olmazsa 10.000 kmler cam tavanlılarda 30-40 bin km ler aynı fiyata alınabiliyor.
bu aracı süren,akrabasında veye bir yakınında olan ve cevresinden duyduğu olumlu olumsuz yorumları yazarsa sevinirim.
aracı lütfen segment olarak değerlendirmeyin.iki araçta segment olarak çok farkli araçlardır ki biri zaten ticari üretilmiş bir arabadır.segment olarak vectra daha iyi bir araçtır ama özellik donanım motor ve kullanılabilirlik açısında değerlendirin.
zaint pack li bir partner ilanını da örnek olsun diye koyuyorum.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...avan-sahis-uzerine-k2-gerekmez-96438467/detay

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle temel ihtiyçlarını karşılayacak bir araç seçmeni öneririm.İki aracında hitap ettiği kitle çok farklı.Tek sıkıntın partnerde senede bir muayene derdi olması olur.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muayene konusunda 2013'ten itibaren bütün araçların her sene muayene şartı geldi diye biliyorum ben. yanlışım varsa düzeltin...

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muayene konusunda 2013'ten itibaren bütün araçların her sene muayene şartı geldi diye biliyorum ben. yanlışım varsa düzeltin...

Bilgim yok.Eğer bir gazete makalesi falan varsa paylaşırsanız sevinirim.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben olsam partner almazdım o tip bir araca bineceksem tercihim caddyden yana olurdu...siz birde caddy deneyin bakalım...

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben tercih etmezdim ama ihtiyaçlarınıza göre partner sizin için daha mantıklı.motor da bilindik bir motor zaten.model de yeni.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben olsam partner almazdım o tip bir araca bineceksem tercihim caddyden yana olurdu...siz birde caddy deneyin bakalım...

Caddy baktım ama sahipleri hem parça fiyatından dert yanıyor hemde benim alabileceğim Caddy ler model olarak düşük ve haliyle kmleri yüksek. Bir arkadaşım da var onuda surdum caddylerin eski modellerinde arka tekerlek kısımlarında izolasyon olmadigindan kabinde zangur zangur tam ticaret aracı sesi var. Ondan bakmadım bi daha.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben tercih etmezdim ama ihtiyaçlarınıza göre partner sizin için daha mantıklı.motor da bilindik bir motor zaten.model de yeni.

Motor bilindik demişsiniz. Hangi araçlar kullanıyor. Peugeot motor ve modelleriyle ilgili pek bilgim yok.
Bilindik derken iyi bir motor heralde :))
Benim tavsiye olduğum kısımda hem model hemde 1.6 dizel oluşu. Bu tip araçlarda fordlarda 1.9 kullananlar çok yakıyor diyor, fiatta 1.3 multijet kullananlar güçsüz diyor. 1.6 dizel ticari kullananlar pek sıkıntı dile getirmiyor.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.stargazete.com/ekonomi/arac-muayene-sureleri-kisaliyor/haber-654118
burada kısalıyor diyor ki zamanında bende öyle okumuştum, bazı yerlerde de kısalmayacağı söylentiden ibaret olduğu yazıyor. yani kesin bişi yok henüz. yanlış biliyormuşum =)

Bu yeni trafik planını duymuştum.Fakat henüz geçmedi diye biliyorum.Resmi gazete sayfasında araştırmak lazım.