sizce??????

Siz aracınızı nerede yıkatırsınız?

• kendim yıkarım

Oy: 24 42.9%
  • benzinci de yıkatırım

Oy: 7 12.5%
  • oto yıkamada yıkatırım

Oy: 25 44.6%

• Kullanılan toplam oy
    56
  • Anket kapatılmış .

umutolgun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar çanakkale de (tabi bu taze bi düşünce) bi oto yıkama açsam (pasta cila vs) 30.000 maliyet bi kar elde edermiyim acaba çalışır mı? peki siz arabanızı benzinci de mi oto yıkama da mı yoksa kendiniz mi yıkarsınız??? :confused:

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence iş yapar... ama ben mecbur kalmadıkça evde kendim yıkarım.. :D Açacaksan şimdiden hayırlı olsun...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabikide oranın durumunu bilmiyorum ama artık insanlar 1 ytl ye fırçalı yıkamayı tercih ediyorlar genelde.

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çanakkalede yıkama, yağlama işleri ne durumda bilemem ama, iş yerini açtığın semtin, çalıştıracağın elemanların, v.s karını etkileyeceği kesin. Bana gelince ben aracımı hep kendim yıkarım. Şimdiye kadar havalar soğuk olduğu için aracımı 2 defa yıkamacıya götürdüm, bir daha da götürmem. Yıkamacılar araçları babalarının malı gibi çok dikkatsiz, vurdumduymaz kullanıyor, 2. götürdüğümde de o kalabalıkta arabanın kapısı çizildi.Yıkamacının umrunda bile değil. O yüzden hem arabama zarar verip hemde üstüne para vermek istemiyorum. Paşa paşa kendim yıkıyorum. Eğer düşünceni faaliyete geçirirsen de bol kazançlar dilerim

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çanakkalede yıkama, yağlama işleri ne durumda bilemem ama, iş yerini açtığın semtin, çalıştıracağın elemanların, v.s karını etkileyeceği kesin. Bana gelince ben aracımı hep kendim yıkarım. şimdiye kadar havalar soğuk olduğu için aracımı 2 defa yıkamacıya götürdüm, bir daha da götürmem. Yıkamacılar araçları babalarının malı gibi çok dikkatsiz, vurdumduymaz kullanıyor, 2. Götürdüğümde de o kalabalıkta arabanın kapısı çizildi.yıkamacının umrunda bile değil. O yüzden hem arabama zarar verip hemde üstüne para vermek istemiyorum. Paşa paşa kendim yıkıyorum. Eğer düşünceni faaliyete geçirirsen de bol kazançlar dilerim

+1978

umutolgun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç arabasının temizliği ile ilgilenen yok mu?????
güncell :)

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
degil arabamın lastiklerimin bile pis olmasına dayanamam tam bi temizlik hastasıyımdır. arabamı kapalı garajda muhafaza ediyorum dışarda oldugunda işe en fazla 2-3günde bir mutlaka yıkarım yada tanıdıgım yıkamacımda yıkatırım sürekli aynı yeri kullanırım bence malzemeni dogru ve kaliteli seçmelisin ve fırçasız yıkama yerine bence ele geçirilen sünger ile çamurlu etekleri de fırça yardımıyla yıkarsan daha başarılı olursun. fırçasız yıkamaları aklım almıyo fırça deydirmeden hertürlü pisligi boyadan çıkaran o madde boyayada uzun vadede zarar verir bence ayrıca plastik aksam far ve stopa da zarar verir gibi geliyo sen işini dogru yaparsan başarılı olursun gibime geliyo. şimdiden hayırlı kazançlar.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim arkadaşın arabayı koyduğu kapalı 3 katlı bi otopark var.. her bi arabadan 110 lira alıyolar galiba ve 200 tane falan araba var.. ayrıca yıkama kısmıda var garajın.. şahsen bende alıştım oraya orda yıkatıyorum.. 4 tane işçi çalışıyo, bi tanede müdür var.. işçiler vardiyalı olarak değişiyolar ve içerde yatakları var.. işçilere verilen maaş 500 lira artı sigorta.. müdürüede taş çatlasa 1 milyar desek... bu arada kuyu suyu kullanıolarmış yıkamada.. çok uzun süredir beleşti şimdi belediye saat takmış galiba ama yinede ucuzmuş heralde....

özetle adamlar deli para kazanıyo.. sadece araba kirası 20-25 milyar arası.. araba yıkıyolar halı yıkıyolar falan derken benim tahminim tüm masraflar çıkınca ayda 20 milyar net geliri var oranın...

bunu uzun uzadıya yazdım ne gereği vardı ama belki yinede yazdım :)

çanakkalede durum nasıldır bilmem ama böle istanbuldaki gibi bol araba ve dar sokakları olan bi semtte böle bi garaj süper iş.. krizden de etkilenme yok.. hiç araba eksilmedi diolar.. hatta çok araba sıfırlayan olmuş (ötv indirimi öncesi konuşmuştuk)

bence uygun fiyata yıkayıp sürümden kazanmak lazım.. güler yüz, müşteriyi rahat ettirmek falan önemli.. arabasını sık yıkatan insan zaten seviodur zevk alıyodur onun bu ihtiyaçlarını doyurcaksın :D mesela en basitinden bi hava/su makinesi koycan.. adam gelip yıkattığında isterse lastik havalarına bakabilcek.. üzerinde ayak resimleri olan kağıtlardan koyucaksın paspasların üstüne falan filan...

umutolgun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim arkadaşın arabayı koyduğu kapalı 3 katlı bi otopark var.. her bi arabadan 110 lira alıyolar galiba ve 200 tane falan araba var.. ayrıca yıkama kısmıda var garajın.. şahsen bende alıştım oraya orda yıkatıyorum.. 4 tane işçi çalışıyo, bi tanede müdür var.. işçiler vardiyalı olarak değişiyolar ve içerde yatakları var.. işçilere verilen maaş 500 lira artı sigorta.. müdürüede taş çatlasa 1 milyar desek... bu arada kuyu suyu kullanıolarmış yıkamada.. çok uzun süredir beleşti şimdi belediye saat takmış galiba ama yinede ucuzmuş heralde....

özetle adamlar deli para kazanıyo.. sadece araba kirası 20-25 milyar arası.. araba yıkıyolar halı yıkıyolar falan derken benim tahminim tüm masraflar çıkınca ayda 20 milyar net geliri var oranın...

bunu uzun uzadıya yazdım ne gereği vardı ama belki yinede yazdım :)

çanakkalede durum nasıldır bilmem ama böle istanbuldaki gibi bol araba ve dar sokakları olan bi semtte böle bi garaj süper iş.. krizden de etkilenme yok.. hiç araba eksilmedi diolar.. hatta çok araba sıfırlayan olmuş (ötv indirimi öncesi konuşmuştuk)

bence uygun fiyata yıkayıp sürümden kazanmak lazım.. güler yüz, müşteriyi rahat ettirmek falan önemli.. arabasını sık yıkatan insan zaten seviodur zevk alıyodur onun bu ihtiyaçlarını doyurcaksın :D mesela en basitinden bi hava/su makinesi koycan.. adam gelip yıkattığında isterse lastik havalarına bakabilcek.. üzerinde ayak resimleri olan kağıtlardan koyucaksın paspasların üstüne falan filan...

arkadaşım garaj işi sakat ben müdür 2 eleman yeter şöle bi yer olsun 3 arabalık biri kapalı 2 si açık yer pasta cila halı vs. ama garaj sakat sen olsan garaja girermisin uzun yazın ayrıca değer verdiğinin göstergesidir. teşekkürler

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendim yıkayamam öle bir kabiliyetim yok maalesef:)