Sizin Ben Vicdanınızı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bide çok terbiyesizler abicim. Geçen İstanbul yolunda arkama takıldı, dörtlü yaktım anlasın diye, sonra yol verdim arkasına geçip selektör yaptım. Adi adam pisliğine en solda ani firen yapmaz mı? Gönül diyor al plakasını ver EGM ye. Ama gel gör ki bize bela olur bunlar, kimse de birşey yapmaz.

haklısın hocam, geçen gün gözümün önünde kırmızıda geçti önüme kırdı bi tane C5, hemen ilerde polis çevirmesi vardı durdum söyledim şu arkadan geen beyaz şu şu plakalı C5 kırmızıda geçti hemen arkadaki ışıklarda memur bey dedim, ceza yazamam sadece uyarabilirim dedi bana adam... :confused:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bide çok terbiyesizler abicim. Geçen İstanbul yolunda arkama takıldı, dörtlü yaktım anlasın diye, sonra yol verdim arkasına geçip selektör yaptım. Adi adam pisliğine en solda ani firen yapmaz mı? Gönül diyor al plakasını ver EGM ye. Ama gel gör ki bize bela olur bunlar, kimse de birşey yapmaz.

Vallahi kardeşim ben peşinden gittim eğer polis çevirse idi bende duracak idim ağzıma ne gelirse şerefsize sayacaktım. Onun farını da onun kendinin de....

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az evvel ara sokakta zenonlu Şahin gördüm Işık Görmüş tavşan gibi kala kaldım.gözlerim ağrıyor hala.

iPad'dan gönderildi .

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O Farları sökeceksin araçlarına takana monte edeceksin ibreti alem için yollar da dolaştıracaksın.... ki...şerefsizler her yerde kendilerini belli etsinler...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
abi sadece xenonlar değil ki halojenlerin ayarsız olanlarıda berbat sol farı en tepede geze adam dolu

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Toplumumuz da özenti davranış şekli çok yaygın durumda. Mesela vatandaş özellikle de gençler premium araçlarda xenon görüyor neden olmasın felsefesiyle çin malı xenonlar ile tüm far grubunu yeniliyor birde bunun yanında şekil olsun diye sis farlarını da yakıyor. Ee tabi birde bunun yanında arabanın bakım aralığını bile bilmeyen vatandaşlar far ayarı nedir bilmiyor sonra farları dağları taşları aydınlatıyor. Sonra bizim suçumuz ne 85 model arabaya birde ayarmı yapacaz diye işin içinden çıkıyorlar. Ben şahsen bu tür duyarsız insanları gördüğüm zaman uzunları yakıyorum aldırış etmeden yoluma devam ediyorum. Egzoz mevzu da böyle özellikle Tofaş serisi arabalara bağlıyorlar düz boruyu ara gaz yapa yapa bütün caddeyi savaş alanı haline getiriyorlar sonra neden diye sorunca paramız yok Bmw , Mercedes almaya ne yapalım diyorlar. En başta toplumda ki şu özenti yaşam biçimi değişmesi lazım , daha sonra vatandaşlar bilinçlenmesi lazım. Bunlar olduktan sonra da gerisi illaki gelecektir.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abisi birini peşime takmıştım gencken mahallede en tip adamların oldugu kırathaneye getirdim, herifler peşimden koşarak iceri bir girdiler, hani vardır ya ustu yırtık gelin girince adamlar donu indirir, herifleri bi cevirdik icerde kapıyı kapadık perdeleri kapadık
herifler altına iŞETTTİK video ya da cektik, polise giderseniz tum netde yayarız işediginii diye birdaha da ortada gorunmediler, olayda şuydu araba ile beni taciz ettiler bi sagdan ir soldan yanaştılar altlarında gurultulu bir araba yanımda eşim var adamlar ickili hanıma laf ediyorlr. Ama oyle bir işedilerdki korkudan (4 adama 40 adam) gorseniz
topumuz uzerinizden geceriz bi yeriniz 10 şerif otoban olur altınızı tutamazsını diye
basacaz burayı dediler cıkarken "kimliginizi aldık biz geliriz dedik1

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adam ticari taksinin far ayarını yaptırmıyor abi hususi araç kullananlara kızmaktan vazgeçtim ben onu görünce...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı ben gece arac kullanırkende gunes gozlugu takıyorum uzun yolda tam sıyah degıl benım camlar o kadar rahat oluyo kı mıllet tıp tıp bakıyo ama gozlerım saglam kalıyo sonucta dene derım :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada da mevcut o beyaz farlardan, far ayarı yeri aydınlattığı için bu zamana kadar hiç selektör yemedim karşıdan. 2-3 kez radar uyarma amacıyla kamyoncu dayıların yapmışlığı var. Renkten ziyade far ayarı çok önemli. Hele türk insanı o far ayar motorunu sona dayıyor ve bunu marifet sanıyor, farları havaya diktiğinden habersiz...
Nadir abiye çakma xenonlu şahinciler denk gelmiş sanırım, 20metre mesafeden elektrik direği aydınlatan far ayarıyla birer usta göz oyucu :D

@.::Rivendell::. Benim araba da basık, ama camlarda 30 numara kapkara cam filmi olduğundan yanlardan veya arkadan vuran hiç bişey gözümü almıyo, önden vurunca gözüne ezilmiş akrep sürülen cüneyt arkın gibiyim :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...