Sms at cezayı yesin !

• Konuyu başlatan hkndvc
  • Başlangıç tarihi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Zaten başımıza ne geliyorsa amerikadan geliyor :).

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında şahir merkezine öyle bir eds sistemi kuracaksınki makas atan, kırmızı ışıkta gecen, yersiz yere kornaya asılan, arka sis farlarını yakıp milleti rahatsız eden kıroların alayına ceza kesicenksin. : ))))

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Eğer uygulamaya girerse bu sistem gayet güzel işleyebilir.
Olmaz diyen arkadaşlarım bence biraz "dar dairede" düşünüyorsunuz.
Resmin bütününe bakacak olursanız.
1 veya 3 şikayet işleme konulmayıp bekletilebilir.

Ancak onlarca, yüzlerce sms şikayeti almış bir plaka her halükarda hesap sorulası birşeyler yapmıştır. Bu şekilde düşünebilirseniz. Katettiği yol boyunca sürekli ihlallerde bulunmuş haddini aşmış sürücüler hakkında epey bir sms birikeceği, belli bir zaman diliminde yoğun şikayet almış olacağı ortaya çıkacaktır.

Ve yine başa dönecek olursa hakkındaki 1 şikayet yüzüden değil, hakkındaki 105 şikayetden dolayı ceza kesilen, hesap sorulan bunu haketmiş sürücü, şimdi kalkıp bu 105 kişinin telefonlarını mı tespit edecek? Emniyetten kayıtlarını alacak Tek tek.. bi de tek tek arayıp hesap mı soracak? Bu mümkün değil. Yer cezayı yüz kişinin şikayetiyle oturur aşağıya.

Eğer uygulamaya geçerse gayet güzel olur diyorum ama böyle güzel bir uygulama yaparlar mı onu bilemiyorum.

PN 635(PAMUK NURİ)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim tahminim arkadaşlar o kadar mobese var sen mesaj attin die adama kalkip ceza yazmazlar mobesalarimiz kayitta bakar incelerler bakti suçlumu çeker 2-3 tanede foto cezayi basar gönderir aslinda çok güzel bir uygulama

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
art niyetli insan çok,herkes birbirinin kuyusunu kazarken bu uygulama neyin nesi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu Mobese'lere, EDS'lere devlet bütçeden dünyanın parasını harcıyor. Bu aletler kural ihlali yapan araçları görüntüleyemiyor mu? Cevap hayırsa o zaman sorun yok, gene birilerini zengin etmek için konmuş, amacı olmayan aletler der geçeriz, ama cevap evet ise o zaman görevliler işlerinin başına demek daha adil değilmidir? Yapsınlar kontrollerini göndersinler cezaları. Herşeyi başkalarına ihale etmek devletin saygınlığına gölge düşürmez mi?

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkler hiç teknolojiye alışamaz arkadaşlar.
Şöyle bir sistem düşündüm herkezin neredeyse cep telefonunda kamerası var , kamera yolu ile suçluyu çekerek MMS tarzında bir sistem düşünülse daha iyi oturtulur.Hatta dahada iyi olur. Ama böylesi gerçekten saçma belge vs olmadan olmaaaz. Bu tip bir sistem düşünüldüğünde ise türkler bunu yapmaz,biliyorum çünkü birçok vatandaş yapmaz..
Kısacası türkiye bu teknoloji konusunda çok gerilerde..

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sorun Türk'lerin teknolojiye alışamaması değil, kanunlara uymamasıdır. Zaten yasaklara, kurallara uyulsa bu tür uygulamalara gerek kalmaz. Kaldı ki bizler görevden vazife çıkarmayı çok severiz ama kendi gözümüzdeki çapağı da görmeyiz. Devletin kendi yapması gereken denetim ve kontrolleri vatandaşına devretmesi bence acizlikltir.