soğutma suyu arıza lambası ve koku

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha önce yazmıştım ama tam emin olamadım.'coollant level' soğutma suyu seviye eksik anlamında yanılmıyorsam fakat su eksik değil tamamen normal seviyede hararet 90'ı geçtikten sonra 95'ler civarı bu uyarı yanıyor neyse check ediyorum gideceğim yere ulaştıktan sonra bunu tecrübe ettim şöyleki en az 1.5 saat sonra tekrar motoru çalıştırdığımda arıza uyarısı vermiyor.müşür arızası olabilir mi? birde yağ soğutucusu arızalanmıştı soğutma suyuna yağ kaçırıyordu.depodaki su aynı tahin gibi oluyordu.soğutucuyu değiştirdik o halledildi fakat arabanın içine koku geliyor yanık yağ kokusu gibi acaba daha önce bir yerlere sızan yağın kokusumu ne bileyim eksozun veya sıcak aksamların üstündeki artık yağın kokusu mu? çalışır durumda arıza uyarısı vermiş haldeyken dolayısıyla hararette yüksekken kaputun içinden duman hareketleri gözlemliyorum işte o anda içeriye koku fazla geliyor ama arabanın çalışmasında çekişinde hiçbir problem yok lifte kaldırdık alltaki contadan sızdırmıştı onu da değiştirdik konuyla ilgili arkadaşlardan yorumları bekliyorum.İnşallah önemli birşey değildir..

astracdtı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sana servis yolu gözüküyor en sağlıklısı git göster yağ kokusu tehlikeli

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cotaların değişiminden sonra koku devam ediyormu:confused:
Benimde benzer olay başıma geldi. Yağ tapası contasında olan kaçak harekethalinde rüzgarın etkisiyle eksoz üzerine gelip kokuya sebeb olduğunu anladım . Conta değişiminden sonra kesildi. Bir iki gün takibe al kesilirse sorun çözülmüş olur . Gelecek önerileride değerlendirirsin.:good:

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ da eksiltmiyor kontrol ediyorum bir süre daha takip ediyim hararet müşüri de arızalı gibime geliyor

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
contaları değiştir birde motor soğukken fazla zorlama koku falan olmaz

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motoru zorlamıyorum şehir içi trafiği dur kalk araç rahatlamıyor yani uzun yolda soğutma gerektiği gibi olduğundan ne arıza lambası yanıyor nede koku oluyor.

derman66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam kardeş colant level uyarısı benim araçtada uyarı veriyordu resmi servise götürdüm heralde sensör dü 30 ytl ye taktılar

burakttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimalle benimkinde de sensör arızalı değiştireceğiz.

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Colant level uyarısı bendede çıkıyor. Ok deyip geçiyorum şimdilik. İnşallah bir sensörle hallederiz.