Soğutma suyu

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,bugün Trabzon'dan Ordu'ya gelirken birden bilgi ekranında soğutma suyu az,soğutma suyu ekle diye bir ibare belirdi,bikaç saniye bilgi ekranında kaldı,sonra kayboldu ve daha görmedim,nedeni hakkında beni aydınlatabilir misiniz? klimayla ilgili bişey mi acaba?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Soğutma suyu

turbocosmo61 link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,bugün Trabzon'dan Ordu'ya gelirken birden bilgi ekranında soğutma suyu az,soğutma suyu ekle diye bir ibare belirdi,bikaç saniye bilgi ekranında kaldı,sonra kayboldu ve daha görmedim,nedeni hakkında beni aydınlatabilir misiniz? klimayla ilgili bişey mi acaba?
klima ile ilgili değil. motorun radyotör suyu,  yani motorun hararet yapmasını önleyen su.  senin araç ya su eksiltmiştir yada  astranın kronik arızalarından olan soğutma suyu haznesinin müşürü  bozulmuştur. kabın değişmesi lazım

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim,sn akın,bakacaz artık neymiş derdi?

Ozan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bendede uyarı verdi müşür değişecekmiş genede bir kontrol edin

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende de çıktı o yazı servise gittim arız ayada kaçak yokmuş su eklediler bir daha çıkmadı

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler arkadaşlar,servise bugün gittim,sıvı seviyesi eksik değil dediler,zaten uyarı da daha gözükmedi,şimdilik beklemedeyim,eğer buna rağmen tekrar uyarı verirse sensörü garantiden değişeceklermiş,şimdilik bir sorun yok,bu sabah keskin bir viraja hızlı girmiştim belki sıvı bir tarafa toplanınca anlık uyarı verdi diye düşünüyorum ama ilerleyen günler ne gösterir bekliycem

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araçta müşür değişmişti 4-5 gündür belirli aralıklarla sogutma suyu az su koy yazısı çıkıyo yarın servise gidicem...

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kronik arızalardan biri. Eninde sonunda değişecek nasılsa, ilk gidişinde değiştir için rahat etsin:) Eğer sürekli uyarı verirse -uyarı kesilinceye kadar- klima gibi bazı fonksyonları otomatik devre dışı bıraktığını duymuştum. Bende uyarı çıkmasına rağmen böyle bir şey olmadı ama ne olur ne olmaz, tedbiri almak lazım.

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya bende ilk kez oluyo,şimdi de biraz dolaştım arabayla,yine gözükmedi uyarıı falan,bekliycem,çünkü değiştirmek için emin olmak istiyor servis

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benzer olayı ben de yaşadım 2 ay önce aracı baya bir yokuş yukarı parketmiştim sabah çalıştırınca soğutma suyu uyarısı verdi
çalıştırıp düz zemine gelince uyarı gitti nolur nolmaz servise götürmüştüm soğutma sıvısı eklenmiş
ondan sonra herhangi bir eksiklik ya da uyarı almadım
ancak bu olaydan muzdarip astra kullanıcısı var, hatta yabancı forumlarda takip ediyorum bir kısım araç sahibi
bu uyarıyı sürekli alıyorlarmış soğutma sıvısı dolu olsa bile ve değişim yapmışlar
gözlemlemekte fayda var, önemli bir konu çünkü