Sol arka kapı kilidi

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sol arka kapı kilidim arızalı; merkezi kilit ile çalışmıyor elle kapatıp açıyorum. bu gün şans eseri kapı menteşesinin oradan gelen kablolardan kaynaklandığını farkettim; hafif dokununca işlem görüyor bırakınca yine aynı. burada soket tarzı birşey de yok. Kablo içersinde bir kırılma olabilirmi? veya başka ne olmuş olabilir?

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
orda soket var; kapının içerisine geçiyor; oksitlenmiş volabilir söküp temizlemek gerekebilir; ya da fişler gevşemiştir...

serkan53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bahsettiğim kablo bu ama ne kapı içerisinde ne de kablo üzerinde bir soket yok. :(

Ekli dosyalar

• Fotoğraf-2536.jpg
    Fotoğraf-2536.jpg
    52.3 KB · Görüntüleme: 26

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
senın sorunun kılıt motorunda kabloda degıl
motora wd40 sık sorun duzelır ama nekadar basarılı olur bılınmez pıyasada ucuz kılıt motorları var orjınalı pahalı degısecek

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
bahsettiğim kablo bu ama ne kapı içerisinde ne de kablo üzerinde bir soket yok. :(

pardon ya soket ön kapılardaydı; motora giren sokette ya da motorda sorun vardır ozaman; kilidi söküp bakmak lazım; eğer sorun kilitteyse ve wd 40 ile düzelmezse universal motor takarak çözülebilir...

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kilitte filan yoktur bence aynı sorun bende de oldu sol arka kapı çalışmadı resimde de görünen kablo körüğünü açtığında kablolarda kopukluk veya soyulma oldugunu göreceksin elektrık bılgın varsa kabloların tamırını yap bantla bitti gitti...