sol kısa xenon ampul

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bu akşam sol kısa far yanmadı. orjinal xenon far.
bu ampul orjinal ne kadardır.
baska philips modacar gibi beyaz ampul taksak ya da normal sarı ampul takabilir miyiz bu xenon farlara

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon ampülleri normal ampüle göre daha kuvvetli ışığı olan ampüllerdir. xenon balastları normal 12 volt ile çalışan ampül enerjisini yükselterek xenonları yakacak seviyeye çıkartır. bu sebepten dolayı xenon tesisatı olan bir araçta normal ampül balastları sökmeden kullanılamaz. balastlar sökülebilse bile iki farıda aynı hale getirmeden araçta elektronik olarak dengeszilik olacak ve yol bilgisayarı bunu arıza olarak algılayacaktır.
orjinal olarak servisten alınan xenon ampüllerin pahalı olduğunu diğer konularda okumuştum fakat fiyat konusunda ne yazmşlardı hatırlayamıyorum. tek ampül değiltirmek araca kötü bir görüntü verir. orjinal olmasa bile doşarıdan aracınıza uygun yedek ampül bulup ikisini birden değiştirin.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
d2s ampul alacaksınız. philips'sin çifti 200 lira civarıydı. ben philips kullanıyorum. Kerem modacar almıştı çiftini 60 liraya. ikimizde hala kullanıyoruz. şuan için tek farkı 140 lirası :kop:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
ben internetten 6000 kelvin d2s ampül aldım, Ztech marka ve 6 aydır sorunuz kullanıyorum, eski ampüller low fld beam vision şeklinde yol bilgisayarında uyarı verdirtiyordu, ampulleri değiştirdikten sonra hem görüş iyileşti hem de uyarı gitti, fiyatı 55 lira civarıydı ,tavsiye ederim, eğer bulabilirseniz 4300 kelvin alın....

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Öncesinde ampülleri değiştirip balastı kontrol edin, boş yere ampüle girmeyin kontrol etmeden.