sol ön kapı soketi

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
corsa c'nin sol ön kapısının içindeki resimde işaretli soket nasıl sökülür? içinden kablo geçirilebilir mi?

teşekkürler...

20120826184215.jpg

By cihanakdemir at 2012-08-26

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğim kadarıyla kablolar zaten ondan geçiyor cihan. denemişliğim yok ama resimde kapı kısmına giren kısımda tırnak gözüküyor ona tornavida ile bastırıp biraz geri çek istersen çok zorlamadan.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Çevrilerek çıkıyor ama soket oldugu için içinden kablo geçirmek biraz ince işçilik ister.
O kırmızı kilidi geri çekip soketi elinle çevirirsen dönerek çıkar.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
İlginize teşekkür ederim ustalarım. Aynalara sinyal lambası çekmeye çalışıyorum. Kapı arasından geçirip çakma görüntü oldum istemiyorum. Fırsat buldukça uğraşacağım.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
İlginize teşekkür ederim ustalarım. Aynalara sinyal lambası çekmeye çalışıyorum. Kapı arasından geçirip çakma görüntü oldum istemiyorum. Fırsat buldukça uğraşacağım.

0.5 kesitlik bir kabloyu oradan rahatlikla gecirirsin, bir adet cakmak (isitici niyetine), bir adet kablo kalinliginda civi (yada isitmaya uygun silindirik metal), bir adet spiral (kabloyu plastikten gecirmek icin) ben bunun icin insaat teli kullandim.

Neyse soketi ikiye ayirdiginda pinli kablolarin yerlerini goreceksin zaten, kullanilmayan birini kibarca civiyi isitarak deliyorsun, zaten kapinin kaplamisini soktugun icin hem sase tarafinda hemde kapi tarafinda bu islemi yapman gayet kolay olucak, Karsilikli delikleri acinca kabloyu tel yardimi ile plastik contadan gecir, deliklerden de gecir, sonra kablonun bosunu al ve esitle, en son soketi yerine montajlarken, iki uc bir araya gelirken sorun olmasin diye kapi tarafindan kablolarin boslarini al.

Belki kolay degil ama yapiliyor. Diger bir yontem ise hic ugrasma cikmaciya git, o sokete uygun pinli kablolardan al direk sokete o pinleri gir ve olayi bitir... O pinler servislerde var, disari satmiyorlar ama isterseniz bastirinca tanesi 1.2 tl den veriyorlar... Sol kapimdaki yukaridaki yontemle yapildi, sag kapi ise pinle yapildi...

Kolay gelsin...

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Gölcükte Bedri ustaya git halleder..

Teşekkür ederim. Modifiye işinin zevki de bu. Kendin yapmak :)