Son Viteste Devir 5400'i Geçmiyor - Astra G

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok rahat 200 geçiyor, uçuyorsunuz ya. Nasıl çok rahat arkadaşım. Rahat açıklaması nedir, 160 dan sonra araç bildiğin ıkınıyor, zorla hızlanmaya çalışıyor, kasılıyor. Çok rahat 200 ü nasıl geçiyorsunuz hala çözemiyorum. 2.0 atmosferiklerle, kısa fdrlerle biz çok rahat 200ü geçemiyorduk. Allah ne verdiyse 200ü zorlar aracınız, çok rahat olmaz o iş.

Aynen bende 165e kadar çıkabilmiştim bursa otobanında X16XEL astra g ile araç son derece zorlanıyordu 3 kişiyle ki sapmayıda hesaplarsa 152-157ydi gerçek hızım

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok rahat 200 geçiyor, uçuyorsunuz ya. Nasıl çok rahat arkadaşım. Rahat açıklaması nedir, 160 dan sonra araç bildiğin ıkınıyor, zorla hızlanmaya çalışıyor, kasılıyor. Çok rahat 200 ü nasıl geçiyorsunuz hala çözemiyorum. 2.0 atmosferiklerle, kısa fdrlerle biz çok rahat 200ü geçemiyorduk. Allah ne verdiyse 200ü zorlar aracınız, çok rahat olmaz o iş.

Atar arkadaşlara ricam, 0-200km videosunu çekin bakalım hep birlikte neresi çok rahat geçiyor aracınız görelim. Onca yıl, sayısız G kasa kullandık, demek ki bizimkiler bozukmuş. Zar zor ıkınarak 200leri hayal ederek ulaştık.

şimdi baktım ben de "rahat 210 görüyor" yazmışım. amacım uçmak atmak sallamak değil yanlış anlamayın, iddia meselesine de çevirmeyin.

evet, 200ü rahat görmek dediğin 100-200 hızlanma süresi 10-12 sn fln olur :D x16xel astraG için bu değer 30sn fln olsa gerek :D ama benim rahattan kastım, sadece düz yolda o hıza çıkabilmesiydi. hatta şu an aracım 185000 kmde, 100000 km civarındayken kadranda 215 görüyordum. ama tekrar vurguluyaım bu hızlar ıkına sıkına... atmosferik araba sonuçta...

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G hızlanması videosu:
http://www.youtube.com/watch?v=wdCwo81Nh98

yada

http://www.youtube.com/watch?v=gAqZnGIQMAQ

Atar arkadaşlara ricam, 0-200km videosunu çekin bakalım hep birlikte neresi çok rahat geçiyor aracınız görelim. Onca yıl, sayısız G kasa kullandık, demek ki bizimkiler bozukmuş. Zar zor ıkınarak 200leri hayal ederek ulaştık.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Emre bey siz 200 km yi göremiyorduk diyorsunuz... yakın zamanda Semih arkadaşımız 230 km hız videosunu koyarsa şaşırmayalım...

bendede 2004 astra g var arabam 1.4 atıker sıralı sıstem lpg takılı 230 gordum tesvık gıbı olmasın bmw e36 kasa 3.20ye uzadım otobanda 200le yanyana gıdıyoduk bırakmadım 230 gordum devır saatı 7 bını buldu bence senınkınde bır problem var.

1.4 araçla 230 km yapan videonuzu bekliyoruz.....

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede 2004 astra var 1.6 , şuana kadar bir defa 190 a kadar çıktım. 160 dan sonra hızlanması çok yavaş. Bence 230 falan imkansız gibi.

semihsatiroglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
....

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Emre bey siz 200 km yi göremiyorduk diyorsunuz... yakın zamanda Semih arkadaşımız 230 km hız videosunu koyarsa şaşırmayalım...

1.4 araçla 230 km yapan videonuzu bekliyoruz.....

Benim dediklerimi eksik okuyorsunuz. 200 göremedik demedim. Çok rahat 200 yapan arkadaşlara karşı hayır çok rahat yapmıyor diyoruz. Araç ıkınıyor, sıkılıyor, bunalıyor, geberiyor. Fdr yi 6 ya çekelim, O Astra sadece 1 dişli oynama ile 260 yapmazsa ben birşey bilmiyorum. Ama 25 dakika da o sürate çıkar, bunun neresi güzel iyi? Neresi çok rahat? Son hızın espirisi nedir, halan çözemedim. Bizim Astra ile 200 ü devirdik loo, uçtuk uçtuk hesabı. Bakın Fdr hesabı çok kolay. 2 işlem matematik. Denemeden bile son hızlar az farkla hesaplanıyor zaten. Kasmaya gerek yok.

İsteyen istediği videoyu koyabilir de gerek yok. Arabadan az biraz anlayan herkes 1.6 standart atmosferik Araç ile RAHAT 200 ü geçemiyeceğini bilir. Kustooo nun dediği gibi bekle bekle dur ki, 200 olsun :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Dizelde zaten eğriler farklı. Benzinli gibi devir çevirdikçe artmıyor, çan eğrisine benzer düşüş yaşıyor, benzinliye göre son sürat de handikabı o. Son sürat takıntısını aşmak lazım, o hızlarda güvenli yol bulunursa memlekette, çözüm yollarını ararız birlikte. Yol şartlarımız, diğer sürücüler, araçları, yayalar falan, çok sıkıntı.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g kullanmasam astrayı f1 aracı zannederim bu konudan sonra :D
bende 200 gördüm ama o hızda yol bilgisayarının tuşlarına basınca 187 gösteriyordu. ayrıca 160dan sonra 2 tane şarkı bitti araba ıkına ıkına çıktı o hıza :)
1.4 ilede 230 görmek büyük başarı taktir ettim valla. corolla var ki motoru opel motorunu serilikte yer bitirir onda bile araba 160'dan sonra ıkına sıkıla gidiyor...volvo s40 denedim oda aynı 150 160'dan sonra afedersiniz sıç..yo :D atmosferik 1.6 araçlar malesef böyle.
vectra c var şimdi bizde oda 140'dan sonra 190 görünceye kadar 3 tur tespih çekersiniz... :)