Sonradan takılan kısa led far muayeneden geçer mi?

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Oto elektrikcilerin çoğunda far ayarları cihazı var, bu arada xenon mu, normal led far ampülümü montaj yapılmış öğrenmiş olursunuz. Resimlerden led ampül gibi duruyor ama garantiye alırsınız gösterip.
Ben sordum sanayide led dedi ama ayarlamaya bilmiyormuş. Çok teşekkürler

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam hem diğer sürücüleri rahatsız etmemesi için hem de muayeneden geçmesi için ne yapmak nereye başvurmak gerekli.
Özellikle makinesi olan herhangi bir elektrikçiye ya da muayene öncesi kontrol yapan yerlerden birine gidebilirsiniz, iki tane vida yeri var (biri yatay biri yükseklik ayarına yarıyor) oraya uygun tornavidasıyla ayarını yapıyorlar makine ile kontrol ederek...

Anladığım kadarıyla büyükşehirde yaşamıyorsunuz bulunduğunuz ilin sanayisindeki oto elektrikçilerde ayar işini çözdürebilirsiniz.. Eğer ayar tutmuyorsa da (çok düşük ihtimal) en kötü normal halojen ampule dönersiniz çifti 20 lira bile değil ancak değişimi biraz zahmetli çamurluk içlerindeki kapaklardan elinizi içeri sokmanız gerekiyor hatta bazı ustalar uğraşmamak için tampon bile indiriyorlar...

• Beğen
Tepkiler: murat.akan

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Özellikle makinesi olan herhangi bir elektrikçiye ya da muayene öncesi kontrol yapan yerlerden birine gidebilirsiniz, iki tane vida yeri var (biri yatay biri yükseklik ayarına yarıyor) oraya uygun tornavidasıyla ayarını yapıyorlar makine ile kontrol ederek...

Anladığım kadarıyla büyükşehirde yaşamıyorsunuz bulunduğunuz ilin sanayisindeki oto elektrikçilerde ayar işini çözdürebilirsiniz.. Eğer ayar tutmuyorsa da (çok düşük ihtimal) en kötü normal halojen ampule dönersiniz çifti 20 lira bile değil ancak değişimi biraz zahmetli çamurluk içlerindeki kapaklardan elinizi içeri sokmanız gerekiyor hatta bazı ustalar uğraşmamak için tampon bile indiriyorlar...
Çok teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bence geçmez sanmıyorum daha geçen otobanda corsa c var di farlar led trafik polisi durdu bu kadar koyu film ve bu farlar olmaz dedi uyarı olarak geçiyorum sana sisteme işlemiyorum bunun pesine düş dedi

• Beğen

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bence geçmez sanmıyorum daha geçen otobanda corsa c var di farlar led trafik polisi durdu bu kadar koyu film ve bu farlar olmaz dedi uyarı olarak geçiyorum sana sisteme işlemiyorum bunun pesine düş dedi
LED diye tabir edilen ampuller muayeneden sorunsuz geçer poliste birşey demez ama Xenonlar geçmiyor birçok kez muayeneden ve polis çevirmesinden sorunsuz geçtim.

• Beğen

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
lütfen yanlış anlamayın. bu farlar karşıdan gelen aracın gözünü almıyor resmen canını alıyor. eğer mercekli olsaydı ışığı toplar bu kadar göze batmazdı. muayene konusunu tam bilmiyorum. sizden ricam eğer çok önemli bir husus değilse orijinal lambalarına dönmenizdir. böylece trafikte bir led lambalı araç daha göz almaktan kurtulmuş olur.
Csp ledli modellerden kullanılırsa göz almaz ben photon mono h7 csp led modeli kullanıyorum daha 1 kez olsun sellektör yemedim hatta testini kendimiz yaptık göz almıyor
Ama eski tip ilk çıkan cob ledler çok göz alıyor

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Şimdi ledin rengi beyaz dışında örneğin mavi yada başka bir renkde olunca ve ışık şiddeti de aşırı göz alıyorsa polis ceza yazabilir
Yeni araçlarda kullanılan csp led kullanılırsa sorunsuz muayeneden de geçer hem göz almıyor hemde yolunuzu aydınlatıyor
Csp led çip küçük olur halojen sistemde photon bu işin ustası led ampullerde halojen gibi odak çizgisi oluşuyor merceksiz farlarımda göz almıyor far ayarımda iyi
herkes far ayarı yaptırsa ve kaliteli ledlerden kullansa göz alma durumu olmaz
Diğer kalitesiz ledler aşırı göz alıyor

20210129_130104688688043bc2349d.jpg