Sonunda benim de direksiyonum titriyor!!

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle hepinizin geçmiş bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.Malum bayram ve ben de yerimde durmayıp sağa sola otomobilimle seyehat ediyorum,annemleri Trabzon'dan Ordu'ya götürürken,ilk ışığa geldğimde fren yapmaya başladığımda direksiyon önce bir titredi,sonra geçti,heralde elim titredi falan dedim(kabullenemedim durumu yani:)) ondan sonra her frene bastığımda hopaaa bir baktım direksiyonum azer bülbül gibi titremeye başlamış:))).Ama her ne hikmetse sert fren yaptığımda titremiyo yumuşak yavaş yavaş frene bastığımda da önce titriyo sonra geçiyo,forumda okuduklarım aklıma geldi tabi,hah işte dedim kesin frenlerimde bir sorun oldu.Şimdi servise gitmeyi bekliyorum,acaba serviste beni neler bekliyor,hepinize sevgiler.....

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sonunda benim de direksiyonum titriyor!!

geçmiş olsun, diskler gitmiş büyük ihtimalle

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de öyle düşündüm,yalnız disklere baktım çizik falan göremiyorum,yamulmuş diyecem,herhangi bir ses falan da yok,gittiğini görsel olarak nasıl anlarız?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

frene azıcık dokununca aracın titremesinden anlayabiliyorsunuz. Eğer aşırı yamulma varsa freni dipleseniz de yine titriyor, araç çekiyor. Yoksa çizik falan yok. Bu iş genelliklede sıcak disklerle su birikintisinden geçince oluyor.O yüzden yağmurlu havalarda diskleri ısıtmamaya freni çok fazla kullanmamaya, su birikintilerinden mümkün mertebe geçmemeye çok özen gösteriyorum yıllardır.

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu dediklerinize ben de dikkat ediyorum,zaten aracımı alalım 9,5 ay oldu ilk kez böyle birşey oluyor

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun
sanırım gözle görülür değil çizikler o yüzden farkedememişsiniz..

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanırım diskler de baskı balata gibi maliyet kaygısı ile ürettirilmiş. Ya da çok yetkin olmayan bir üreticiye verilmiş siparişler.

Sn. Hakan, disk yamulduğunda hiç çizik olmayabiliyor. Sıfır diski biraz zorlayıp suya soktuğunuz an gidiyor. Bu yüzden çok kaliteli performas fren opsiyonları var bazı araçlarda. Zaten başıma böyle birşey gelirde garantiye sokamazsam yapacağım tek şey performans seti taktırmak.

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Peki arkadaşlar anladığım kadarıyla bunu serviste düzeltsem bile yine tekrarlayacak,peki aracıma performanslı fren diskleri yerleştirsem,astra j ye uygun marka var mı acaba? ondan alıyım

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbocosmo61 link' Alıntı:
Peki arkadaşlar anladığım kadarıyla bunu serviste düzeltsem bile yine tekrarlayacak,peki aracıma performanslı fren diskleri yerleştirsem,astra j ye uygun marka var mı acaba? ondan alıyım

garantiden değişiyorsa değiştirtin. Bakabiliyorsanız çıkan parça ile yeni parçanın partilerini kontrol edin İyileştirmeye girmiş olabilir o yüzden yeni parti ürün ile değişimini isteyin. Yok bunların hiçbiri olmuyorsa mutlaka vardır performans diski. Brembo gibi markaları incelemek lazım Siz bir bakın servisinize de sonra buradan duruma göre paylaşım yaparız.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun sn.turbocosmo; 1 ay kadar önce aynı skıntı bende de mevcuttu. ilk servise götürdüğüm zaman garantiye sokup değişim yapmadılar. muhtemelen size de aynı teraneyi okuyacaklar. öyle bir durum olursa neden değişim yapmadıklarını iyice öğrenin ve hiç vakit kaybetmeden opel türkiyeyi arayın ve şikayetinizi servisin bahanesiyle birlikte iletin. 3 iş günü içinde size dönüş yapılıyor ve bu sefer o diskler tıpış tıpış sökülüp balatalarla birlikte değiştirilip 3 saat içinde size teslim ediliyor.  victoryy