sonunda benzın 5 tl olmuş...

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Maaşı alıp hemen yatırım yaptın değil mi :)

Yok abi ya, maaşı ayın son günü alıyoruz.. kart geçip almadığımız maaştan yedik :D

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bugün yalova yoluna full açılmış diesel 2.60 benzin 3.58den satıyorlardı 2 km kuyruk vardı bu fiyata sattıklarına göre herşey beklenir büyük ihtimalle de kaçak

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir kaç kere yeni açılan istasyonlarda bende denk geldim öyle ucuz yakıta. insanın içine gerçekten bi kurt düşüyor ancak o kadar ucuz olunca da ister istemez gidebiliyoruz bazen ...

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Altın,dolar yalan şimdi benzine yatırım yapmak lazım haftada lt başına 10kr kazandırıyor namussuz :D

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bir kaç kere yeni açılan istasyonlarda bende denk geldim öyle ucuz yakıta. insanın içine gerçekten bi kurt düşüyor ancak o kadar ucuz olunca da ister istemez gidebiliyoruz bazen ...
bende ilk motoruma benzin alacaktım hatta sıraya bile girmeden alıyorlardı motosiklet diye fakat vazgeçtim 100 metre ilerdeki opetten normal fiyata aldım çünkü %8 ila %7 kar var istasyon başına hadi bunu düşelim 5 tl benzin 1 tl düşşse bile %20 indirim olmaz mı ee bunlar 1.5 2 tlye yakın indirim yapınca bu işi çakallığı çoktan başlamış demektir

Mc_LazZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resmen kaçağa teşvik ediyolar.. Sonra kaçakçılık niye artıyo.. Wala bulsam kacak motorin depo depo alacam..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Resmen kaçağa teşvik ediyolar.. Sonra kaçakçılık niye artıyo.. Wala bulsam kacak motorin depo depo alacam..

Kardeşim askere gittin mi bilmiyorum ama ileride gidince sana silah dorulttuklarında yada yürüdüğün yola mayın koyduklarında bunları alacak parayı nerden buluyorlar dersin ama farkında olmadan kaçak mazot alarak onlara yardım etmişsindir bende geen gün o full istasyonunu görünce sırf kaçak satıyorlardır diye 100 metre ilerideki opetten normal fiyata aldım o opet istasyon sahibide kaçak satamaz mı aynı fiyata satar ama bunu bilmeyiz kayıtları incelemeden o yüzden vicdanım rahat

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi aradan geçen zaman içinde sadece açıklarını kapamak adına vatandaşa durmadan ekonomi iyi diyen bir siyaset var karşımız da ama buna karşın ekonominin iyi filan olduğu yok. Sadece amacı daha fazla vergi toplamak olan bir zihniyet var karşımız. Birazcık konuyu irdelemekte fayda var. Bu ülkede kaçakçılık suç ama buna karşın bu ülkede kaçakçılık yapanlara tazminat ödenmesini de gördük. Demek ki kaçakçılık yaparken ölürsen tazminat alırsın...

Diğer bir konu ise sigara zamları bir ülkede bir başbakan sigara içmiyor diye sanırım bu kadar çok yasa anca bizim ülkemizde çıkar. Bazı yasal düzenlemelere evet ama sigara içenleri sadece gelir kaynağı olarak gören zihniyet aslında vergi toplayayım derken vatandaşı kaçak sigara almaya yönlendirdi. Vatandaş artık marketten tekelden değil kaçakçıdan sigarasını alıyor. Kimse çıkıp demesin arkadaşlar PKK gidiyor paralar diye... bu ülkede toplanan paraların nereye gittiğini kimse bilmiyor....

Gelelim bezin zamlarına evet şahsen kaçak benzin bulsam alırım. Açık konuşayım.. hani bir söz vardır çok söyleme arsız etme aç koyma hırsız etme diye... devlet sadece kendi açıklarını kapayacağım diye vatandaşının canına okursa vatandaşta kendince yol bulma çabası içinde olur.

Kaçakçılığın yaygınlaşmasının yegane sorumlusu sadece daha çok vatandaşın sırtına yüklenenlerden başkası değildir. Ağrı oturup doğru konuşmak gerek. Bu kadar basit.

Bir bakan çıkarda sigara içine vergisini ödeyecek, doğalgaz yakan vergisini ödeyecek derse işte zihniyet ortadadır. Sadece amacı vergi almak olan bir zihniyet işte bu kadar basit...

Hani durmadan ülkemizde ki siyasiler dünyadan örnek vermeye bayılıyorlar ya bende bizim siyasilere bir örnek vermek isterim Jopanya da bir siyasi makamının hakkını veremez ise karnına kılıcı sokar sırtından çıkarır. Size bunu yapın diyen yok ülkem siyasetçisi sadece istifa edin de rahat edelim. İşi bilen biri gelsin.