sonunda farlarımı temizledim!!!!!

Boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizde bu işlemi bir hafta sonu arkadaşlarla beraber yaptık,adım adım resim çektim paylaşıcam hepsini :)) bazı arkadaşların dediği gibi aynen sıfır gibi oluyor :) kesinlikle çizik mizik yok ... minnacık olsa dahi,eski halinden bin kat ii :)

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ben de dün aracımın farlarını değiştirdim ve yeni farlarım(çıkma aldım) sararmış vaziyette.Burada parlatma işlemi yapan bi yer vardı.Oraya gönderdiler beni, "1 saatlik işlemle pırıl prıl olur,fiyatı da 50TL" dedi.Foruma üye olduğum için araştırmadan hiçbir işlem yaptırmayacak kadar psikopat olduğumdan :) bi bakayım dedim ve kendim yapmaya karar verdim.Kafama takılan bazı noktalar var.600-800-1000-3000lik zımparalardan bahsedilmiş.Hepsini de kullanmak zorunda mıyız?Eğer öyle ise hangi sıra ile olacak?Bu ürünü bir sitede indirimli buldum ve uygulayan arkadaşlar doğru ürün olduğunu onaylarsa hemen alıcam...
Not:50TL ye ustaya yaptırıp keyfime bakıcam yada 20TL ye ürünü alıp kendim yapacam.Siz olsanız ne yapardınız?
http://www.hepsiburada.com/Liste/me...px?productId=othrzg-12310&categoryId=20035740

Son düzenleme:

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kutu içeriği :
1 adet eldiven
Lend clarifying compound 118 mL
Spray lubricant 118 mL
Lens sealing wipe
4 farklı derinlikte küçük zımparalar

uygulama:

Far yıkanır ve kurulanır.
Koton bir bez ile Lens Clarifying Compound sürülür.Hafif baskı ile yüzeye sürülür.Eğer yeterli temizlenme sağlanmamış ise Spray Lube 1 numara küçük zımparaya sıkılır ve benzer işlem 2,3,4 numara olmak üzere farklı zımpara ile uygulanır.En son olarak yüzey silinir ve lens clarifying compound uygulanarak temizlenir.Bu son lens clarifying compound işleminde 1500 devir makine önermiş ancak şart olduğunu sanmıyorum.Uygulama da duruma göre 2 yada3 farklı zımpara da yeterli olabiliyor.

Çok özetle çevirdim bu vakitte ancak kutuda gerekli uygulamayı aşama aşama anlatıyor.

Benim işime yaramaz çünki benim farlar plastik değiller.Amerika'dan tamamen satmak üzere aldığım ürünlerden sadece birisi.

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün sanayiye gittim ve 800 kuru zımpara ver dedim.800 olmaz 80lik var dedi.Verdiği zımpara ile Afrikalıyı zımparalasan Rus diye kandırırsın :) o derece sert.Kaportacı gördü onu 130 ile değiştirdi.Yanında da 800 ve 2000 lik sulu zımpara verdi.Kuru zımparadan gözüm korktu.Sulu zımparalarla işi halledemez miyiz acaba?
Bir de kullandığınız zımparaların resimlerini koyabilir misiniz?Yanlış iş yapmayayım...

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Arkadaşlar bugün sanayiye gittim ve 800 kuru zımpara ver dedim.800 olmaz 80lik var dedi.Verdiği zımpara ile Afrikalıyı zımparalasan Rus diye kandırırsın :) o derece sert.Kaportacı gördü onu 130 ile değiştirdi.Yanında da 800 ve 2000 lik sulu zımpara verdi.Kuru zımparadan gözüm korktu.Sulu zımparalarla işi halledemez miyiz acaba?
Bir de kullandığınız zımparaların resimlerini koyabilir misiniz?Yanlış iş yapmayayım...

ne mal millet var ya.. 80liği ne yapacakmışız, heykeltraş değiliz taş yontmayacağız deseydiniz:) banada yalan söylemeyimde 1500 için mi, 2000 için mi ne olmaz demişlerdi..

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne mal millet var ya.. 80liği ne yapacakmışız, heykeltraş değiliz taş yontmayacağız deseydiniz:) banada yalan söylemeyimde 1500 için mi, 2000 için mi ne olmaz demişlerdi..

Valla öyle kardeş...Dediğim gibi elimde 130luk kuru ve 800-2000 sulu zımpara var.Yarın başka bir parçacıya sorayım diye düşünüyorum ama nasıl bişey olduğunu bilmeden nasıl alıcam? Yok mu bir yardım?:hıh:

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
50 liraya yaptirin derim. sanildigindan cok zor bir is
Kardeş haklısın da mesajımda belirttiğim gibi mesele para değil.Ustanın tutumu beni kızdırdı.Onun için kendim yapmaya karar verdim.Bu bir izzet-i nefis meselesi oldu.Değil far parlatma Artos'a bile çıkarım bu gazla:)