Sony & Pıoneer ??Yardımlarınızı beklerim.

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence sony..kesinlikle kullanmayanların önyargısı var.taş gibi cihazlar hem de kullanışlı.

dikkat edin pioneer alacaksanız bazı üst modellerde bile (spot) olanlarda RDS yani radio bilgi sistemi (radyo kanalı ve şarkı isimlerinin ekranda çıkma özelliği) çoğu pioneer da yok.buna dikkat edin ama sony bunu tüm modellerinde standart sunuyor.

alabiliyosanız /////Alpine bütçe kısıtlıysa kesinlikle sony derim.alt modellerde (0-350 TL) kesinlikle sony.pioner ın adı çıkmış.

dj_gokcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence sony..kesinlikle kullanmayanların önyargısı var.taş gibi cihazlar hem de kullanışlı.

dikkat edin pioneer alacaksanız bazı üst modellerde bile (spot) olanlarda RDS yani radio bilgi sistemi (radyo kanalı ve şarkı isimlerinin ekranda çıkma özelliği) çoğu pioneer da yok.buna dikkat edin ama sony bunu tüm modellerinde standart sunuyor.

alabiliyosanız /////Alpine bütçe kısıtlıysa kesinlikle sony derim.alt modellerde (0-350 TL) kesinlikle sony.pioner ın adı çıkmış.

pioneerin sonu 50 serileri 6550 7250 vs modeller dediğiniz gibi zaten garantisi yok var diyende yalan söyler ben şuanda sony kullanıyorum aracımda yıllarca pioneer kullandım ama sonyden daha çok memnun kaldım

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu modeller arasında bende aynı şeyi düşünmüştüm ama incelemelerim sonunda Sony nin hem görsel hemde ses olarak gerçekten daha kaliteli olduğunu gördüm.Sony de karar kılmışken başka sebeple her ikisinden de vazgeçtim.
Pioneer plastik ve görüntü olarak yakından daha kalitesiz görünüyor.Ses kalitesi iyi ve en önemli avantajı yedek parçası ülkemizde yaygın.Sebebi de tofaş misali tutuluyor olması.
Sony ses olarak ve özellikle malzeme olarak gerçekten daha kaliteli ama modelin güncelliği geçtiğinde ciddi bir mekanizma probleminde felan parça bulmak daha zor.
Ama bu birazda kısmet işidir.
Diğer bir seçenek ise gerçekten daha kaliteli bir müzik dinlemek istiyorsan 2.el de olsa bir Alpine felan bakınabilirsin.

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sony kullanıyorum.pioneer de kullandım.sonucta verecegin para atla deve degil.hangisini takarsan tak memnun kalacaksın.ama alpine farklı.hakikatten iyidir.

waziley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde şunu soracağım?Teybi diyelim ki cd çalar ile değiştirdik.Yukarıdaki bilgi ekranı komple mi gidiyor,yok sa sadece radyo satırı mı??

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
radyo bilgileri gidiyor .teyibini kapattığında tarih çıkıyo ya o halde kalır.daha kullanışlı yani :)

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 2300 modelini yeni aldım kullanıyorum.Tek kelimeyle muhteşem.O kadar temiz bir sesi varki arabanın içi adeta high fidelity setler gibi oluyor.Sony nin linkteki modelini kullanmadım ama onun bir alt versiyonunu kurcalamışlığım var :) Fena değil ama pioneer hem görüntü hemde ses olarak bariz üstün.Mesela mp3 lerde özel mod seçme var mode1 ve mode2 bu modlarda ses kalitesi çok artıyor.Sony de ise standart ekolayzır v.s. dışında pek bir özellik göremedim.Ayrıca subwoofer için frekans ayarları dahil bir çok ayar var ve çok hassas tonlamalar yapabiliyorsunuz.Kesinlikle pioneer tavsiyemdir...

kdz67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sony. we pıoner ıkısııde basarılı marka..bence hangısı hosuna gıdıosa onu al derım.ıkısındede sorun cıkmaz..kalite markalar.bende sony var memnunum.