Sorun ne?

omer_ozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce debimetreyle ilgili sorunum vardı. Orjinal debimetre bulup aldım. Takıldı, ancak arıza ışığı yanmaya devam etti. Tesisatla ilgili problem olabilir dendi, tesisata bakıldı ve arıza ışığı söndü ama problemim hala devam ediyor. Arabayı ilk çalıştırıp ısınana kadar araç stop ediyor. Soğukken kalkış yaparken gaza bastığım ilk anda devir düşüyor, yükselmesi gerekirken sonrası malum stop. Sorun neden kaynaklı olabilir, ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
soğuk motorla gaza basmadan stop etme sorunu bendede vardı. çok ileri seviye değildi ama yinede arada oluyordu. gaza bastığımda devir düşmüyordu. sadece rolantide iken soğum motor stop ediyordu. Triger değiştirdim, gergi rulmanları, v kayışı, devirdaim değişti. sorunda düzeldi. ama tam olarak hangi parça bu soruna neden oluyor bilmiyorum. bu bakımlar yapıkdıktan sonra sorunum kalmadı.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birçok nedeni olabilir, tam olrak neden olduğunu bilmiyorum ama benim aracımda da ilk kalkışta soğuk motorda gaz yememe vardı motor stop edecekmiş gibi zangır zangır titriyordu hatta arada stopda ediyordu. problem lpg kalibrasyon unda çıktı. dediklerine göre bozuk lpg kalibrasyonu benzin zamanlamasınıda bozmuş araba bundan dolayı ayarsız çalıştığından gaz yemiyormuş. ayar yapıldı düzeldi.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Arıza kodu nedir?

omer_ozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza kodu çıkmıyor. Ama tesisata bakan arkadaşla kavga ettik. Sorun devam ettiği için sökeyim bakalım ne olacak diye baktım. Hava debimetresini söktüm normalde arıza ışığı yanması gerekirken yanmadı. Tesisatçı beynin zarar gördüğünü hava debimetresine başka biyerden hat çektiğini ondan dolayı arıza ışığı yakmadığını söyledi. Burdan benim anladığım beyin hasarlı hava debimetresi şu anda çalışmıyor. Arıza ışığını söndürmek içinde bir hile yapılmış. Ne yaptırmam gerekir sizce?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Tis kullanmasını bilen Opel Elektrikçisi bulmalısın. İstanbul'da nerdesin?

omer_ozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beykozdayım

muratcaglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza kodu çıkmıyor. Ama tesisata bakan arkadaşla kavga ettik. Sorun devam ettiği için sökeyim bakalım ne olacak diye baktım. Hava debimetresini söktüm normalde arıza ışığı yanması gerekirken yanmadı. Tesisatçı beynin zarar gördüğünü hava debimetresine başka biyerden hat çektiğini ondan dolayı arıza ışığı yakmadığını söyledi. Burdan benim anladığım beyin hasarlı hava debimetresi şu anda çalışmıyor. Arıza ışığını söndürmek içinde bir hile yapılmış. Ne yaptırmam gerekir sizce?

Kardeş debimetre değişince arıza ışığı kendikiğinden sönmez bilgisayara bağlanıp silinmesi lazımdı senin usta dediğin eşşek farklı bişlem yapmış arıza lambasını söndürmek için o ustaya gidip yaptığı son işlemi geri almasını iste.muhtemelen arıza lambası yakacajtır bilgisayarla arıza kodlarına baktır farklı bi arızada olabilir debimetre sorunu bende de oldu değişim sonrası ışık kendiliğinden sönmedi ama arabanın çekişi normale döndü

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
İyi bir opel elektrikçisi biliyorum, özel opel servisinde Anadolu yakası. Çözerse o çözer, istersen özel mesaj at, iletişim bilggilerini veririm.