sorun tekleme ve gaz yemiyor

mustafa6886

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerde konyaya gittim trafiğin baya bir yoğun olduğu zaman karşımdaki araç aniden durunca bende durmak zorunda kaldım fakat benim arabam stop etti ben tekrar çalıştırıp yürüyünce araba teklemeye ve gaz yememeye başladı bu sorun belli bir süre devam etti sorun gazdan olabilir diyerek aracı benzine aldım fakat aynı sorun devam etti aracı stop edip belli bir süre bekledim arabam düzeldi zannetmiştimki on dakika sonra yine aynı sorun bu sorun akşama kadar devam etti birde elektrik lambası yanıyordu gazı doldurdum yine aynı araç beşinci viteste 80km hızdan aşağı inmiyordu 100km hızdan yukarı çıkmıyordu konyadan 65 km kadar sonra durup baktım yanım da bir arkadaş daha vardı orasını burasını derken araba kendi kendine düzeldi şimdi bir sorunu yok ama böyle bir sorunla tekrar karşılaşırsam ne yapmam gerektiğini bilen biri varmı

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Karşılaşmamak ne kelime sitede çoğunlukla bu sorun var :D
Arama yaparsanız bulursunuz.

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
aynen öyle aynı sorunlar çok var ama kimsede çözüm yok.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim snn buji kablolarin ya bozuk yada biri yerine iyi oturmamiş siz kurcalayinca yerine oturttunuz farkinda olmadan yani o ani duruşta biri çikti yerinden ama tam çikmadi tam geçirmeme problemi yapti sonra elleyince yerine oturdu tekleme bitti eğer bidaha yaparsa 4 kablo değişirsin yapmazsa bundandir devam edersin saygilar

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öyle aynı sorunlar çok var ama kimsede çözüm yok.

çözüm çok sebepleri var bunun
mesela...
1.kablolar
2.bujiler
3.sübaplar
4.benzin
5.kapak
6.eksoz tikanmasi
7.bobin
8.lpg ???
9.tesisat
10.yazilim yada beyin
diye siralanabilir
ama ilk öncelik
1.bujiler
2.bobin
3.kablolar

her arabada kablo yok bobinlerde farkli marka modele göre değişir...

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerde konyaya gittim trafiğin baya bir yoğun olduğu zaman karşımdaki araç aniden durunca bende durmak zorunda kaldım fakat benim arabam stop etti ben tekrar çalıştırıp yürüyünce araba teklemeye ve gaz yememeye başladı bu sorun belli bir süre devam etti sorun gazdan olabilir diyerek aracı benzine aldım fakat aynı sorun devam etti aracı stop edip belli bir süre bekledim arabam düzeldi zannetmiştimki on dakika sonra yine aynı sorun bu sorun akşama kadar devam etti birde elektrik lambası yanıyordu gazı doldurdum yine aynı araç beşinci viteste 80km hızdan aşağı inmiyordu 100km hızdan yukarı çıkmıyordu konyadan 65 km kadar sonra durup baktım yanım da bir arkadaş daha vardı orasını burasını derken araba kendi kendine düzeldi şimdi bir sorunu yok ama böyle bir sorunla tekrar karşılaşırsam ne yapmam gerektiğini bilen biri varmı

Kardeş rölanti sensörünü ve EGR temizlettir sorunun çözülecektir birde yakıtı iyi ve kaliteli istasyonlardan almaya dikkat et.