speed buster

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: speed buster

REC link' Alıntı:
Sanırım sürekli Dur-Kalk yaparken hızlanan tepki sayesinde bu durumun bir çile olmaktan çıkabileceğinden bahsediyor :)

Araba zaten yeterince rahat kalkıyor hatta çok ani kalkış haricinde gaz vermeye bile gerek yok ama dediğin gibi, artan kalkış performansı dur kalklarda her zaman konfor demek  ;)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Araba zaten yeterince rahat kalkıyor hatta çok ani kalkış haricinde gaz vermeye bile gerek yok ama dediğin gibi, artan kalkış performansı dur kalklarda her zaman konfor demek  ;)
bizim araçlarda gaza basınca biraz geç algılıyor bu durum dur kalklı şehir trafiğinde bazen sorun yaratıyor bazı durumlarda gazı hemen alması gerekiyor o zaman çok faydasını görüyorum,tabi şehir içi yeşil modda uzun yolda kırmızı modda fayda görüyorum :)

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: speed buster

ulas79 link' Alıntı:
bizim araçlarda gaza basınca biraz geç algılıyor bu durum dur kalklı şehir trafiğinde bazen sorun yaratıyor bazı durumlarda gazı hemen alması gerekiyor o zaman çok faydasını görüyorum,tabi şehir içi yeşil modda uzun yolda kırmızı modda fayda görüyorum :)

Peki bu linkteki marka modeli mi kullanıyorsun?
Şehir içi tüketimini artırıyordur diye düşünüyorum bu arada.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir test videosu izledim kelebek pozisyonu ile ilgili. Cihaz sanki gaza basmakla aracın gazı yemeye başlaması arasındaki süreyi kısaltmıyor da gazı açtığınız anda kelebek tam açık pozisyona diyelim 10 birim zamanda geçiyorsa bunu yeşil modda 6 birim, kırmızı modda ise 3 birim zamanda gerçekleştiriyor.  Yani pedal-kelebek arasındaki açıl emrinin algılanma süresi aynı ama açılma hızı\süresi değişiyor. Bu da güzel birşey.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Bir test videosu izledim kelebek pozisyonu ile ilgili. Cihaz sanki gaza basmakla aracın gazı yemeye başlaması arasındaki süreyi kısaltmıyor da gazı açtığınız anda kelebek tam açık pozisyona diyelim 10 birim zamanda geçiyorsa bunu yeşil modda 6 birim, kırmızı modda ise 3 birim zamanda gerçekleştiriyor.  Yani pedal-kelebek arasındaki açıl emrinin algılanma süresi aynı ama açılma hızı\süresi değişiyor. Bu da güzel birşey.

Ben en çok değişken tepkilere çözüm olsun diye aldım; uzun süre emekli modunda kullandıktan sonra bazen eğlenmek istediğimde araç hemen kendini bulsun diye misal.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: speed buster

locke link' Alıntı:
Peki bu linkteki marka modeli mi kullanıyorsun?
Şehir içi tüketimini artırıyordur diye düşünüyorum bu arada.
ben sprintbooster kullanıyorum ,yakıt olayına gelince normal şehir içi kullanımda yeşil modda yarım litre düşüş yaşattı tabi şu şekilde oldu araçlarımız ilk kalkışta devirlenmekte gecikiyor ve o ataleti atana kadar daha fazla yakıyor ama bu alet daha çabuk devirlenmeyi sağlayıp normal seyir haline geçmesini kolaylaştırıyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Acaba kendim takabilir miyim?

Dün aracın pedalına baktım tepeden bir soket çıkıyor, o soketi elle çıkarmak mümkün mü?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kral adamsın vesselam  greatt

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: speed buster

ulas79 link' Alıntı:
ben sprintbooster kullanıyorum ,yakıt olayına gelince normal şehir içi kullanımda yeşil modda yarım litre düşüş yaşattı tabi şu şekilde oldu araçlarımız ilk kalkışta devirlenmekte gecikiyor ve o ataleti atana kadar daha fazla yakıyor ama bu alet daha çabuk devirlenmeyi sağlayıp normal seyir haline geçmesini kolaylaştırıyor.

cık... olmadı :)
Bu zimbirti sadece "gaza basıyor"
Pedaldan erken veya gec. ..
Yeşil Eğri önde gidiyor.  Yani senin bastığından fazla basıyor.
Daha fazla yakmaya meğilli olması lazım.
Yanlış mı düşünüyorum?