Spor salonu üyeliğimizi nasıl iptal ederiz?

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye bu kadar tepki çekiyor anlamadım
eğer ki önlenemez ve elinizden gelmeyen bi sebeple sözleşmeniz devam ediyor ve para ödemek zorunda kalıyorsanız ödeme yapmaz ödemenin sizden kanuni yolla talep edilmesi halinde genel mahkmelerde temeli sebepsiz zenginleşmeye dayalı bir dava açar ve ödeme yapmazsınız. adamın dükkanı kilitlemesi halinde yine sebepsiz zenginleşme olur ki peşin bir ödme yapıldıysa iadesini ister alamazsanız cebri icraya başvurursunuz.
sizin durumunuz bunlar değilki: eş abone olurken ya hamileydi yada zaten çocuğu vardı değişen bir hal söz konusu değil. aynı durum içinde o zaman abone oldum ama şimdi kullanmak istemiyorum diyorsunuz. sapla samanı ayıralım derim ve bu kadar sert tepki göstermenizi de anlamıyorum
kendinizi haksız hissedincemi oluyor anlamadım. hukuki bir yardım istediniz bende sözleşmenizi okuyup elimden gelendiğince cevapladım
şunuda söyliim TCK dan bizim anladığımız Türk Ceza Kanunudur ki o da bu işlerle uğraşmaz

bunun yanında sözleşmenizde sizin için de maddeler var yapıp pişman olduysanız 7 gün içinde iptal edebilirdiniz

herşeyi geçin karşınızdaki bir bayan.
üslubunuza dikkat ederseniz sevinirim

Siz kişisel üstünüze alınmışsınız ama yazılan yazılarda size söylenen bişey yok ,ve okuduğum kadarıyla bir bayana söylenmeyecek sözde yok bence büyütülmemeli.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye bu kadar tepki çekiyor anlamadım
eğer ki önlenemez ve elinizden gelmeyen bi sebeple sözleşmeniz devam ediyor ve para ödemek zorunda kalıyorsanız ödeme yapmaz ödemenin sizden kanuni yolla talep edilmesi halinde genel mahkmelerde temeli sebepsiz zenginleşmeye dayalı bir dava açar ve ödeme yapmazsınız. adamın dükkanı kilitlemesi halinde yine sebepsiz zenginleşme olur ki peşin bir ödme yapıldıysa iadesini ister alamazsanız cebri icraya başvurursunuz.
sizin durumunuz bunlar değilki: eş abone olurken ya hamileydi yada zaten çocuğu vardı değişen bir hal söz konusu değil. aynı durum içinde o zaman abone oldum ama şimdi kullanmak istemiyorum diyorsunuz. sapla samanı ayıralım derim ve bu kadar sert tepki göstermenizi de anlamıyorum
kendinizi haksız hissedincemi oluyor anlamadım. hukuki bir yardım istediniz bende sözleşmenizi okuyup elimden gelendiğince cevapladım
şunuda söyliim TCK dan bizim anladığımız Türk Ceza Kanunudur ki o da bu işlerle uğraşmaz

bunun yanında sözleşmenizde sizin için de maddeler var yapıp pişman olduysanız 7 gün içinde iptal edebilirdiniz

herşeyi geçin karşınızdaki bir bayan.
üslubunuza dikkat ederseniz sevinirim
Sizi kişisel olarak hedef almış yada agresifliği size yapmış değilim. Ayrıca bunu yazımın sonuna zaten eklemiştim kişisel algılamayın diye. Her insan gibi başımıza yada bir yakınımızın başına istemediğimiz bir olay geldiğinde duygusal ve fevri tavırlar verebiliriz. bu doğru yada yanlış olabilir. O ayrı bir tartışma konusudur.

Ayrıca bir bayanla nasıl konuşulması gerektiğini biliyorum sizi incitecek yada bir bayanı rencide edecek tek vümle kurmadım ben. Eğer varsa ve ben farkında değilsem özür dilerim.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla benim işlermdede 1 yıllık sözleşme imzalıyoruz fakat müşteri sözleşmeyi istediği zaman tek taraflı fes edebilir. Diye madde ekledim alına, adama zorla bir şey yaptırmaktansa hiç olmasın daha iyi hele ki, ben adım 1 kere kötüye çıkarsa hayatta tutunamam. Bu şekilde bir kaç müşteri kaybetmişliğim var fakat kaybettiğim firmalar sağ olsun. Benden memnun kalıp başka arkadaşlarına yönlendirmişlerdi. Oradan kazanıyorum. Eğer ben böyle bir şey yapamasam kimse beni önermez hele ki, o adam dan senede 1.000TL kazanıcam diye dava etsem icra yolu ile alacağımı almaya kalsam, Bırakın o ilcede geçinmeyi Aydını terk etmem lazım.

Burada en iyi yapacağınız şey kötü reklamdır. Bu kadar basit.
Siz ne iş yapıyosunuz bilmiyorum ancak bu tür hizmet veren işletmelerin tip sözleşmeleri var ve değişiklik yapamıyorsun. Bunu daha öncede ifade ettim. Burdaki isyanımız şuna zaten; Bu sözleşmeler Allah kelamı değilki. yani imzayı attık diye sürekli ordaki şartları yerine getiremeyebiliriz.
Örneğin digitürk, d smart, ttnet adsl gibi süreli sözleşmelerde şunları istemiyorum ama bu maddeyi ilave ediyorum diyebilme şansınız ve "hakkınız" varmı? hayır yok. şimdi digitürk abonesi olupta 6 ay sonra "kardeşim ben bu yayınları beğenmedim yada tv izlemeye eskisi gibi zaman bulamıyorum v.s. sebeplerle aboneliğinizi iptal edemeyecekmisiniz? Bir sözleşmede "üye kesinlikle üyeliğini iptal edemez şartlar ne olursa olsun ücretini ödemeye devam eder" tarzında bir madde tüketici haklarının hangi maddesine uygun acaba? veya tüketiciyi nasıl koruyacak?
şu madde;
"Madde 11/A- (Ek: 6/3/2003-4822/18 md.) Her türlü abonelik sözleşmelerine taraf olan tüketiciler, isteklerini satıcıya yazılı olarak bildirmek kaydıyla aboneliklerine tek taraflı son verebilirler." hangi üyelikleri kapsıyır?

Yani arkadaşlar bu olaylar hepimizin başına gelebilir. Ben burda sadece bu işten "dümen çevirmeden" kanuni ve etik olarak dürüstce nasıl kurtulabilirizin peşindeyim. bu nedenle bu konuda yardım almak için sizlerle paylaştım. Adamlar bu sözleşmeye dayanarak ve alenen gözlerimize bakıp; bu parayı ödeyeceksiniz üyeliktende çıkamazsınız" dediler. şu durumda avkat hanımın ifadeleri doğrultusundada kuzu kuzu ya spor salonuna gidip spor yapmaya devam edecekler yada gitmeyip para ödemeye devam edecekler. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti kanunları vatandaşını bu kadar koruyorlar.

Son düzenleme:

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Siz ne iş yapıyosunuz bilmiyorum ancak bu tür hizmet veren işletmelerin tip sözleşmeleri var ve değişiklik yapamıyorsun. Bunu daha öncede ifade ettim. Burdaki isyanımız şuna zaten; Bu sözleşmeler Allah kelamı değilki. yani imzayı attık diye sürekli ordaki şartları yerine getiremeyebiliriz.
Örneğin digitürk, d smart, ttnet adsl gibi süreli sözleşmelerde şunları istemiyorum ama bu maddeyi ilave ediyorum diyebilme şanınız ve "hakkınız" varmı? hayır yok. şimdi digitürk abonesi olupta 6 ay sonra "kardeşim ben bu yayınları beğenmedim yada tv izlemeye eskisi gibi zaman bulamıyorum v.s. sebeplerle aboneliğinizi iptal edemeyecekmisiniz? Bir sözleşmede "üye kesinlikle üyeliğini iptal edemez şartlar ne olursa olsun ücretini ödemeye devam eder" tarzında bir madde tüketici haklarının hangi maddesine uygun acaba? veya tüketiciyi nasıl koruyacak?

Salim bey bende aynı şeyleri diyorum. Eğer işinize gelmeyen bir madde var ise iyice okuyup sözleşmeyi imzalamassınız. Yani 1 ay, 2 ay değil 12 ay az bir zaman değil yani. Ben sırf bu nedenlerden dolayı Evde digital yayın izlemiyorum aldım uydumu yerel kanallar izliyorum. ttnet'e ne yazik ki gebe olduğum (Aydında kablo yok, uydu net yok) için şartlarını kabul ediyorum. Zaten bunun için ouyun diyoruz cünkü tüketici hakkında bir madde yok ise en azından imzalamadan önce sorarsınız neden diye adam acıklamayasını yapar ona göre imza atar veya atmassınız..
Bakın 2 sene önce Türkcell o hataya düştü Heryöne 1200 Kamu tarifesi çıkarttı 35TL ye herkes aldı. Baktı ki Tarife tam kullanım oluyor 45TL yaptı. Baktı ki kurtarmıyor 500dk Diğer operatörlere, 500dk sabitlere, 500dk şebeke içi dedi sesizce tarifeyi değiştirdi. Millete çok ucuk rakamlarda fatura gelince. Kullanıcların bir çoğu sesini bile çıkaramadı çünkü sözleşmeyi okumamışlardı. Türkcell kafasına göre terör estirdi.

Sözleşmeyi dikkatlice inceleyen bir avukat sayesinde tarife heryöne 1200dk olarak geri döndü ve ödenen faturaların yerine konuşma hakkı verdi. Benim bir arkadaşım 6 ay fatura ödemedi ve bu arkadaşım ses çıkarmayanlardan birisi idi.
Bu olaydan sonra Artık sözleşme maddelerinin altına Operatör şirket tarifenin üzerinde istediği değişikliği yapabilir yazıyor. bunun gibi örnekler çoğaltlabilir.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben tüketici olarak kanunların tamamına hakim olmakla mükellef değilim. ben en son noktayım. yani tüketecek olanım. bu sözleşmeler katellerin elinde oyuncak olmuş. yani bunu spor salonu üyeliği için söylemiyorum zaten. Yani kimse şunu söyleme hakkını kendinde bulmamalı (Monopol piyasası için); ben bir hizmet veriyorum kendimi korumak içinde şöyle bir sözleşmem var işine gelirse kullanırsın işine gelmezsen kullanmazsın...

Operatör şirket tarifenin üzerinde istediği değişikliği yapabilir, Aynı örnek diğer sözleşmelerdede var yani sonuçta benim dediğime çıkıyor. sen tüketici olarak durumunu değiştiremezsin, vazgeçemezsin v.s. ama sözleşmeyi dikta edenin işine gelmeyen bir durum olursa değişiklik yapma hakkı herzaman saklıdır ve sen tüketici olarak bu hakların nelerle sınırlı olduğun bilemezsin!!!! Kuzu kuzuda uymak zorunda kalırsın :)