Stabili Trak

Ofriyos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Bu sabah lambada beklerken vites D konumunda ve frene basılıylen araç silkelenmeye başladı. Biraz sonrada arıza lambası yandı. Eve yakın bir noktadaydım ve aracı daha fazla sürmeden evin önüne park ettim. Aracı stop ederken "Servis: Stabili Trak" diye arıza mesajı belirdi. Sorun ne olabilir?

Astra J
Enjoj Plus 1,6 Active Select

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Stabili Trak

kontağı kapatın anahtarı çıkarın, tekrar deneyin. düzelmezse akü kutup başını söküp tekrar bağlayın. yine olmazsa servise gidin, bildiğim kadarıyla bu arızayı verdiğinde hız sabitleyici ve/veya yokuş kalkış desteği çalışmıyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ofriyos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.. Aracı servise götürdüm, manifolttan motora gelen hortum yırtılmış. Manifoltun komple değişmesi gerekiyormuş ve parça yurt dışından geliyormuş...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ofriyos link' Alıntı:
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.. Aracı servise götürdüm, manifolttan motora gelen hortum yırtılmış. Manifoltun komple değişmesi gerekiyormuş ve parça yurt dışından geliyormuş...
geçmiş olsun
acaba problem nereden kaynaklanmış, herhangi bir zorlama ya da başka bir etkenden dolayı mı?

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, yalnız manifold ile Stabili Trak arasındaki bağlantı anlaşılır değil, enteresan...

Ofriyos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler,

1 kaç önce Antalya da şiddetli yağmur yağdığında aracın motoruna su kaçmıştı. Bu sebepten motorda epey bi parça değişmek zorunda kalmıştı. Araba yapıldıktan sonra motor tabiri caizse dikiş tutmadı. Zaten 1.6 115 HP olduğundan performans sorunu da yaşıyordum. En son bu arızayı da yapınca 1.4 Turboyla değiştirdim.

Arıza lambası yandıktan sonra aracın harareti yükselip fan açmaya da başladı. Anladığım kadarıyla motor devirdaim yapmıyordu. Serviste manifolttan çıkan hortumun yırtıldığını oradan hava kaçırdığını söylediler. Sonra da manifoltun değişmesi gerektiğini söylediler. Tüm bunlar garantiden yapılacaktı ancak yukarıda bahsettiğim sebeplerden sonra araçtan soğumuştum zaten. Yol yakınken 1.6 115 HP Enjoy Plus Active Selecti verip 1.4 140 HP Turbo Cosmo Active Select le değiştirdim.

1 yaşında 10.000 km de araç için biraz pahalı bir takas oldu ama temiz oldu :) 

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

İyi yapmışsınız. Hem motor hem donanım olarak çok güzel bir seçim. Güle güle kullanın yeni aracınızı.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ofriyos link' Alıntı:
Teşekkürler,

1 kaç önce Antalya da şiddetli yağmur yağdığında aracın motoruna su kaçmıştı. Bu sebepten motorda epey bi parça değişmek zorunda kalmıştı. Araba yapıldıktan sonra motor tabiri caizse dikiş tutmadı. Zaten 1.6 115 HP olduğundan performans sorunu da yaşıyordum. En son bu arızayı da yapınca 1.4 Turboyla değiştirdim.

Arıza lambası yandıktan sonra aracın harareti yükselip fan açmaya da başladı. Anladığım kadarıyla motor devirdaim yapmıyordu. Serviste manifolttan çıkan hortumun yırtıldığını oradan hava kaçırdığını söylediler. Sonra da manifoltun değişmesi gerektiğini söylediler. Tüm bunlar garantiden yapılacaktı ancak yukarıda bahsettiğim sebeplerden sonra araçtan soğumuştum zaten. Yol yakınken 1.6 115 HP Enjoy Plus Active Selecti verip 1.4 140 HP Turbo Cosmo Active Select le değiştirdim.

1 yaşında 10.000 km de araç için biraz pahalı bir takas oldu ama temiz oldu :) 

Hayırlı olsun güle güle kullanın ..
Güzel bir tercih yapmışsınız.
Bu arada bu kadar soruna rağmen OPEL i bırakmamanızda güzel  :)

irmscher1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2 defa "stabili trak servis" yazısı çıktı bendede esp ve abs ışığı yanıyordu kontağı açtım kapattım ..arıza ışıkları söndü..ilkinde çok sert bir fren yapmıştım 2. yandığında ise sert bir çukura düşürmüştüm aracı..kuruntu yapmaya başladım.. başına böyle birşey gelen varmı..servise göstermeyi düşünüyorum aracı