Stabili Trak

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Stabili Trak

Ofriyos link' Alıntı:
Teşekkürler,

1 kaç önce Antalya da şiddetli yağmur yağdığında aracın motoruna su kaçmıştı. Bu sebepten motorda epey bi parça değişmek zorunda kalmıştı. Araba yapıldıktan sonra motor tabiri caizse dikiş tutmadı. Zaten 1.6 115 HP olduğundan performans sorunu da yaşıyordum. En son bu arızayı da yapınca 1.4 Turboyla değiştirdim.

Arıza lambası yandıktan sonra aracın harareti yükselip fan açmaya da başladı. Anladığım kadarıyla motor devirdaim yapmıyordu. Serviste manifolttan çıkan hortumun yırtıldığını oradan hava kaçırdığını söylediler. Sonra da manifoltun değişmesi gerektiğini söylediler. Tüm bunlar garantiden yapılacaktı ancak yukarıda bahsettiğim sebeplerden sonra araçtan soğumuştum zaten. Yol yakınken 1.6 115 HP Enjoy Plus Active Selecti verip 1.4 140 HP Turbo Cosmo Active Select le değiştirdim.

1 yaşında 10.000 km de araç için biraz pahalı bir takas oldu ama temiz oldu :) 

Opel'in bu işlemi yaparken nasıl bir politika izlediğini merak ediyorum.Sizin aracınızı aldığınız fiyata mı geri aldılar, yoksa o günkü sıfır değerine mi yoksa o günkü ikinci el değerine mi saydılar?

Ofriyos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Opel'in bu işlemi yaparken nasıl bir politika izlediğini merak ediyorum.Sizin aracınızı aldığınız fiyata mı geri aldılar, yoksa o günkü sıfır değerine mi yoksa o günkü ikinci el değerine mi saydılar?

Daha önceki bir kazadan dolayı aracın ön sağ kapı ve sağ çamurluk değişmişti. 1.6 115 Hp Enjoy Plus Active Select olan aracımı 35.000 e sayıp (42.000 e almıştım), 1.4 140 hp Cosmo Active Select i 54.000 e aldım. Antalya'da 2 tane Opel bayisi var. İlk aracı aldığım bayi 31.000 tl fiyat verdi. Diğer bayi sel hasarını yapan servisti aynı zamanda. Onlar 35.000 verdi. yaklaşımları oldukça pozitifti hatta yeni arabanın işlemleri tamamlanana kadar geçen 1 haftalık sürede kullanmam için başka bir araç bile verdiler.

irmscher1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

i-tec link' Alıntı:
2 defa "stabili trak servis" yazısı çıktı bendede esp , fren,  abs ışığı yanıyordu kontağı açtım kapattım ..arıza ışıkları söndü..ilkinde çok sert bir fren yapmıştım 2. yandığında ise sert bir çukura düşürmüştüm aracı..kuruntu yapmaya başladım.. başına böyle birşey gelen varmı..servise göstermeyi düşünüyorum aracı

sorun bulundu abs beyni değişecek garantiden

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

i-tec link' Alıntı:
sorun bulundu abs beyni değişecek garantiden
geçmiş olsun
demek ki çıkan servis ışıklarına dikkat etmek gerekiyor
bazen yanıp söndü deyip önemsenmiyor ama sonradan arıza çıkarma olasılığına karşı
kontrol edilmekte fayda var
abs beyni nasıl bozulmuş acaba merak ettim

irmscher1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hiç bilmiyorum bende ilk defa çok sert bir fren yaptığımda farkettim...aslında ustaya söyledim yaw rate sensörü yada abs beyni bozulmuş olabilirmi dedim birşey diyemedi... arıza kodunun karşılığı olan sorunu bulamadı gm le görüşmemiz gerekiyor dedi sadece ... inşallah sorun çözülür beyin değiştikten sonra..yarın sabah servise gidiyorum..

irmscher1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sorun çözüldü garantiden abs beyni değişti..

Akesim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim ki bir garip 30.000 bakımdan sonra aracı teslim aldım 5 km sonra bu hatayı verdi, fren balataları değişmişti.
Geri döndüm garantideyse  ise düzeltiriz dediler. var mı böyle saçmalık. Bu arada Erpaş - Küçükyalıdan bahsediyorum. Servislerinden menun olmasamda burnumun dibinde olmaları rutin bakımda ne olabilir diyerek götürdüm ama bitti.
Sorun çözüldü 1 hafta kadar sonra tekrar nüksetti ben de Altunizadedeki Arkas'a götürdüm, 2 saatlik bir kontrolden sonra tespit edilip onarıldı ama nedeni söylenmedi. O günden bugüne sorun yaşamadım. Bu başlık ve diğer başlıklardan da anladığım kadarı ile servisten servise fark var arkadaşlar. Her servis arıza ve şikayet olayılarına farklı yaklaşabiliyor. Ama her serviste farklı sorunlara çözüm getirebiliyor (mekanik,elektronik vs.)

Servis bayisinin önemi çok büyük.