Standart Klimadan Dijital Klimaya Dönşüm?

HITMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.., forumda bir konuda görmüştüm ama yeniden bulamadım, kaldı ki bulsam dahi sadece fotolardan ibaret olduğu için algılama bütünlüğü açısından pekte pekiştirici değiildi, o sebeple bu başlığı açmayı gerekli gördüm. Benim merak ettiğim konu şu ve eminim bir çok kişi bu merakımı benimle paylaşacaktır. Benim gibi eski model araçlarda bulunan standart klimları nasıl dijital hale çevirebiliriz? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bize bilgi verirlerse seviniriz.

Saygılaımla...

ASLANYUREK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba burak.bu soyledigini yapmak imkansiz degil ama aynen yol bilgisayari olmayan bir arabaya yol bilgisayari takmak gibi zahmetli,masrafli ve cok cok zor bir islem.yani uzun lafin kisasi bu istedigine para harcayacagin yere elindeki aracini satip digital olanini alsan daha karli olur.

HITMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) Haklısın aracı satmak seninde dediğin gibi kolay, ucuz ve belki de çoğu insana göre makul olanı. Ama benim gibi aracını oldukça sevenler açısından geçerli olanı değil. Ben ekonomik değil teknik olarak nelerin ve hangi silsileyle nasıl yapılması gerektiği konusunda aydınlanmak istiyorum ama yine de ilgin ve tavsiyen için teşekkürler...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sölediğini yapmak malesef yol bilgisayarı takmak kadar kolay değil. bunun için komple ön göğüs almasın ki elektronik düzenek içinde var olsun. onun dışında da elektronik kumanda devresi birde sigorta kutusnun altında bir devresi daha var onu almak gerekiyor ama bunları almak işin kolay kısmı. bunları monte etmek ise ciddi elektronik bilgisi gerektiyor. imkansız deil ama çok zor

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
maddi imkanın var ise çok da zor değil.
digital panel, klima ünitesi elektronik beyin ve sensörleri ile birlikte komple set için servisin vermiş olduğu değişim fiyatı 8000 ytl civarında...
benim de aklımda olan bir proje :) daha doğrusu Yuxcell ile birlikte aklımızda olan bir proje :) Değil mi Yükselcim :)

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin aracınızın aynı kasası fakat yüksek modelinde elektronik klima varsa işçilik dahil 1000 ytl ye halledebilirsiniz. çokda basıt bir işlem. ikinci el tigra elektronik panel set bulacaksınız omega nın ki 600 ytl ki çift yönlü üstelik.

HITMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizde omeganınkisini bulalım o halde. Astraya eleman zaten omega kliması takmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ebay.com'a bakmanı tavsiye ederim.

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana Astra H için o kadar kolay bir iş gibi gelmiyor.

- Havalandırma ve klima düğmelerinin paneli komple değişecek.
- Klima tertibatı da değişecek.
- Konsolun üstüne bir tane sensör konacak.
- Konsolun en üstünde yer alan bilgi ekranı da değişecek; zira otomatik klimanın değerleri bu ekrandan görülebiliyor ancak.
- Üstelik bu ekran CD30 ile uyumlu çalışıyor mu bilmiyorum.

İşin işçilik ve elektronik kısmını düşünmüyorum bile..

En azından "Astra H" için bunun yerine aracı satıp Cosmo almak daha mantıklı.

esenel09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba corsa C 2006 modele digital klima olurmu??????