Startstop yolda bıraktı

Flesius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Startstop yolda bıraktı

Opel bu start-stop işini beceremedi bence. İnsignialarda da benzer sorunlar yaşanıyor. Hemen hemen hepsinde yaşanan ortak sorun ise bir süre sonra çalışmaz hale gelmesi. Nedeni ise akünün bitmesi :D İlahi Opel sana ne demeli bilmem... Yüzer yüzer kuyruğuna gelince saçmalar. Seviyorum Opel'i o ayrı konu ama böyle acemice hatalar çıkınca çok kızıyorum.

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun..

Roland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Startstop yolda bıraktı

Flesius link' Alıntı:
Opel bu start-stop işini beceremedi bence. İnsignialarda da benzer sorunlar yaşanıyor. Hemen hemen hepsinde yaşanan ortak sorun ise bir süre sonra çalışmaz hale gelmesi. Nedeni ise akünün bitmesi :D İlahi Opel sana ne demeli bilmem... Yüzer yüzer kuyruğuna gelince saçmalar. Seviyorum Opel'i o ayrı konu ama böyle acemice hatalar çıkınca çok kızıyorum.
Ben ışıkta uzun süre beklemeyeceksem araç stop etmeden düğmeye basıp iptal ediyorum boşu boşuna start stop a girmesin diye. Aküsünün pahalı olduğunu duymuştum. Durduk yere harcamayalım.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok geçmiş olsun bu tür sorunlar can sıkıyor markadan soğutuyor. start stop için harcanan argeyi otomatik dizel için harcasalardı daha iyi olmazıydı, bir sürü insan var tanıdığım sırf otomatik dizel seçeneği olmadığı için opelden vazgeçiyor (2.0 dizeli saymıyorum vergisi ve yakıt tüketiminden dolayı çok tercih edilmiyor)

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de hala sorunun kaynağını ve nasıl çözdüklerini merak ediyorum.
Avrupa'da bu sistem oldukça yaygın.Tüketimden ziyade emisyon için kullanılan bir sistem.Maalesef ülkemizde önce kendi cebin, çevreye ne olursa olsun.