Stepne Lastik Boyutu

themeriva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen ay LPG taktırdım ve bagajda sorun olmaması için ince stepnelerden alacağım..Şu pololarda olandan..Fakat aklıma bir şey takıldı..
Bu stepnelerin boyutu 155 / 65 / 14..Benim araç ise 185 60 15..

Lastikçiye kadar bu lastik ile gidebilir miyim ? Yani boyutları uyum sağlar mı ? Bir ustaya sordum hiç bir sorun olmaz dedi..Sizin de fikrinizi almak isterim. Ona göre sipariş vereceğim..

scorpion49hgc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ebat konusunda bir şey diyemeyeceğim.Ama ben gaz taktırdığımda eski stepneye kılıf takıp vermişlerdi.Tüv-turk ise şu bilgilere yer veriyor.

• Stepne: Motosikletler ve lastik tekerlekli traktörler hariç bütün araçlar ile tarım orman römorkları da dahil olmak üzere tüm römorklarda her zaman kullanılabilir durumda bulundurulacaktır.
    • Runfled lastikleri olan, orjinalinde stepne bulunmayan ve lastik tamiri kiti bulunan araçlarda stepne bulundurma koşulu aranmamaktadır.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla muayneyi işin içine katarsak adamlar sabit durmasını istiyorlar. yani hertürlü hafif kusuru yazıyorlar... ama s40'ın stepneside ince stepneydi taban genişliği etki etmiyor ama hızlı gitmemekte yarar var...

themeriva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muayeneye giderken asıl stepneyi götürürüm,zaten mevcut..Benim merak ettiğim 15 jant araçta 14 jant stepne takarsam sorun olur mu ? Zaten lastikçiye kadar..
Çoğu fordda ve vw de hep bir boy küçük stepne var ince olanlarda..Teknik olarak bir sorun olur mu ki ? bu lastiğin boyutları hakkında net bir bilgi verebilirseniz çok sevinirim..Cevap yazan arkadaşlara teşekkürler...

muratogretmen25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen ay LPG taktırdım ve bagajda sorun olmaması için ince stepnelerden alacağım..Şu pololarda olandan..Fakat aklıma bir şey takıldı..
Bu stepnelerin boyutu 155 / 65 / 14..Benim araç ise 185 60 15..

Lastikçiye kadar bu lastik ile gidebilir miyim ? Yani boyutları uyum sağlar mı ? Bir ustaya sordum hiç bir sorun olmaz dedi..Sizin de fikrinizi almak isterim. Ona göre sipariş vereceğim..
ii ama sizin istediğiniz ölçülerde ince stepne var. Benim eski aracım aveo sx de 185x60x15 lastik vardı ve hankook marka ince stepne vardı.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Taban genişiliği hızlı gitmedikçe lastikçiye kadar götürür seni. Fakat 3 teker 15jant 1i ise 14 jant ise aracın dengesi bozulur gidemezsn..

themeriva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
125x70x15 boyutlarında ince stepne buldum ikinci elde..bunu aracıma taksam (185 60 15) denge sorunu yaşamadan kullanabilir miyim arkadaşlar,sonuçta yavaş yavaş lastikçiye kadar...Bu lastik boyut olayını bir türlü anlamadım gitti:(

muratogretmen25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
125x70x15 boyutlarında ince stepne buldum ikinci elde..bunu aracıma taksam (185 60 15) denge sorunu yaşamadan kullanabilir miyim arkadaşlar,sonuçta yavaş yavaş lastikçiye kadar...Bu lastik boyut olayını bir türlü anlamadım gitti:(

keşke satmadan önce ebatlarına baksaydım ben 2 kez o stepneyi kullandım bi sıkıntı olmuyoo

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denge sorunu falan olmaz kardeşim, zaten max 60- 80 km hıza izin veriyor o lastikler. bu hızda denge sorunu olmaz.

themeriva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denge sorunu falan olmaz kardeşim, zaten max 60- 80 km hıza izin veriyor o lastikler. bu hızda denge sorunu olmaz.

Teşekkür ederim,o zaman 14 jant ince stepneyi alayım..Yavaş yavaş giderim..