Stepne ve lastik pompası

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra j klauz kitabında stepnenin içinde olması gerekenler yazıyor. Bugun bagajı açıp stepneyi kontrol ettim. Lastiği şişiren pompa yoktu sadece bir bez içerisinde bijonları açmak için gerekli aparat vardı. Sanki daha önce açtığımda vardı diye hatırlıyorum bagajıda benden başka sadece serviste açan oldu. Bu yüzden soruyorum sizde lastik pompası araçlarınızda var mı?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Stepne ve bagajda olması gerekenler

Lastik şişirme amaçlı ne elektrikli pompa ne de manuel pompa yok. Kriko ve bijon anahtarı var.

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Stepne ve lastik pompası

Klavuzda 195-196-197 sayfalarında belirtiyor. Servislerin bir işgüzarlığı olmasın bu arkadaşlar normalde olması gerekiyor sanırım. Benim krikoyu da göremedim ben iyimi gideyim bir daha kontrol edeyim

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Klavuz yurtdışı araçlar için basılmış olup TR'ye çevirisi yapılmıştır. Her yazan bilginin bizim araçlarda olmayacağı ile ilgili yanlış hatırlamıyorsam bazı ifadeler de vardı "ülkelere göre değişiklik gösterebilir gibi".

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kriko aracın tam olarak neresinde hocam?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kitapçıkta sn drwaverunnerın söylediği gibi uygulama ve parçalar ülkeden ülkeye göre değişebiliyor yazıyor
yani tüm servislerin bu parçaları almaları imkansız geliyor
bir kaç araçta olmasa diğerlerinde olsa o zaman düşünülebilirdi

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

ecelnico link' Alıntı:
kriko aracın tam olarak neresinde hocam?

Stepneyi olduğu yerden çıkarırsanız stepnenin jantındaki boşluğa yerleştirildiğini göreceksiniz. :)

Kriko, kriko kolu, tornavida ve bijon anahtarı olmak üzere 4 parça olması lazım.

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Almanlar Türkiye'deki benzin fiyatlarını görüp şoka girdikten sonra Türkiye'deki kullanıcıların benzin tüketimlerinde birkaç mililitre tasarruf ettirmek amacıyla araçları hafifletmeye karar vermişler. Bunun için ne kırpabiliyorlarsa kırpmışlar. Pompa ve kriko da buna kurban gitmiştir. Aynen Sport donanımın başına gelenlerde olduğu gibi  battle_Escrime

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

hokamola link' Alıntı:
Almanlar Türkiye'deki benzin fiyatlarını görüp şoka girdikten sonra Türkiye'deki kullanıcıların benzin tüketimlerinde birkaç mililitre tasarruf ettirmek amacıyla araçları hafifletmeye karar vermişler. Bunun için ne kırpabiliyorlarsa kırpmışlar. Pompa ve kriko da buna kurban gitmiştir. Aynen Sport donanımın başına gelenlerde olduğu gibi  battle_Escrime

Sn. hokamola,

Aracınızda kriko yok doğru mu anlıyorum?

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Sn. drwaverunner, çok emin değilim. Bagajı epeyce kurcalamış ama bulamamıştım. Sizin belirttiğiniz yere tekrar bakıyım ama ne zaman olur bilemiyorum çünkü aracın üzeri 45cm civarında karla kaplı ve tipi hala devam ediyor rasta_occasion