stop etme sorunu

hanige

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aranıza yeni katıldım çok beğendiğim astra opelim yarı otomatik lpgli aracım ankarada hava soğudu biraz yaklaşık 10 gündür 1 sıkıntı yokken akşam 2 tur atalım dedim arac çalıştı 100 metre gitmeden stop etti birdaha çalıştırdım frene basınca gene stop sonra biraz zorlayıp araç ısınınca 1 sıkıntı olmadı araç benzinde neden stop eder bu sabah tekrar denedim daha araç yerinden kalmadan marşa basar basmaz stop etti bir kaç zorlama sonucu çalışıp yola koyuldum ısınınca her hangi 1 sorun yok şimdi korkuyorum sorun nedir acaba bilginiz varmı

isanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
stop etme

Arkadaslar 2012 Astra enjoy plus tiprtonik landiranzo 85 binde tuplu aracim var. Sabah calistirip 200 300 metre gittikten sonra frene basinca stop ediyor.50 60 metre gittikten sonra basarsam stop etmiyor. frenden hemen ayagimi cekersem kendini topluyor calisiyor. stop ettikten sonra tekrar calismasinda proplem yok kontagi cevir calistir hemen calisiyor. motoru 3-4 dk isitip gidersem proplem yok. veya 2-3 dakika gittikten sonra frene basarsam proplem yok. bu olay benzindeyken oluyor. yardimci olursaniz sevinirim

DogukanOz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde opel corsa 2006 model aracım var lpgde genellikle böyle oluyor benimde. Ama 1 hafta vs benzinle gezersem hiç sorun olmuyor. Bence biraz benzinle gezin lpgyle hep gidince enjöktörler temizlenmiyor. Würth Enjektör temizleyicide işe yarıyor.

isanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
stop etme

Tesekkur ederim kardes bu dediginizi denedim.Ama 1 gun benzinle gezdim. Degismedi. Baska bu arizayla karsilasan arkadaslar varsa, yardimci olurlarsa sevinirim

adige55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinde binmek stop etme sorununu ortadan kaldırmıyor. Çünkü 1 ay benzinde bindim 48 litre falan kullandım. Her sabah bu olay oluyor. Sadece şuna dikkat ediyorum hararet 45'e gelip hareket ettiğimde stop etme sorunu olmuyor sabahları. Ama 45 derece altında aracı hareket ettirirsem dediğiniz gibi frene bastığın an stop edip uzun marşla çalışıyor..

ReaLeN28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinde binmek stop etme sorununu ortadan kaldırmıyor. Çünkü 1 ay benzinde bindim 48 litre falan kullandım. Her sabah bu olay oluyor. Sadece şuna dikkat ediyorum hararet 45'e gelip hareket ettiğimde stop etme sorunu olmuyor sabahları. Ama 45 derece altında aracı hareket ettirirsem dediğiniz gibi frene bastığın an stop edip uzun marşla çalışıyor..

Aynı sorunla karşı karşıyayım bu aralar.. Çözüme ulaşan varsa bizi de bilgilendirsin mümkünse..

Erdal pakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize merhaba aranızda yeniyim. Siteyi uzun zamandır takip ediyorum fakat üyelik bugüne kısmetmiş. Neyse fazla uzatmadan konuya gireyim hemen.
Benim 1997 model 2.0 otomatik vites vectra m var motoru rektefe ettirdim fakat bu sefer şöyle bir sorun başladı.
1 rölantide gaza basarken devir saati 4000 geçmiyor.
2 vitesi D moduna aldığımda gaza basar basmaz stop ediyor usta sorunu bir türlü bulamadı. Bu sorun neden kaynaklanıyor bileniniz varsa yardımcı olursa sevinirim. Yalnız LPG de iken bu sorun olmuyor. Şimdiden teşekkür ederim.