Su eksiltmesi

eagle999

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:( Mrb arkadaşlar,benim opel vectra b 99 model GT aracım var.Aracım sürekli su eksiltiyor.yani sabah işe giderken tamamlıyorum,ertesi sabah yeniden tamamlıyorum.Fakat su kabının kapağının kenarlarında toprak rengi lekeler yani taşmalar var.Ustama gittiğimde akü bomelerini ölçmeye benzeyen bir araçla su kabına daldırıp baktı ve içindeki mavi renkli sıvı belli belirsiz yeşile döndü.Bana conta yanığı dedi.Fakat ben tam emin değilim.Yani başka sebebleri olabilirmi? Aracın altına baktığımda herhangi bir su kaçağı,damlama yok.Borularda da yok.Yağ çubuğuna baktım normal yani renk değişikliği yok. Egzostan su atmıyor Bir türlü anlamadım.Kafam karıştı.Acaba devir dayimden olabilirmi veya başka nelerden olabilir?Veya bunun herhangi bir ne bileyim ilaçla falan çözümü varmı?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,saygılarımla

U_uR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde herşey böyle başlamıştı..

Şuanda 1500 tl masraf açtı başıma.. Motoru yeniliyorum..

Conta yanığı dediler contayı değiştirdim sorun devam etti. Sürekli hararet yükseliyodu..

Aracın devirdaim yapan hortumlarına bakmanı tavsiye ederim şişme yapıyo mu ?Yani sertleşme olmuş mu hortumlarda ?

Contayı söktüklerinde yanık olup olmadığını zaten sen anlayamıyosun mecburen değiştiriyosun ortalama 300-400 lira paranı alıcaklar...

eagle999

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su eksiltmesi conta yanığı

Cevabın için teşekkür ederim kardeşim.Baktığımda hortumlarda şişme yok.Yani bir türlü bulamıyorum.Conta yanığına inanasım gelmiyor.Çünkü conta yanığının tam işaretlerini vermiyor,ne bileyim yağ çubuğunda renk değişikliği,motor yağ kapağında beyazlık vs.Bilemiyorum.Ama ustalara kalsak hemen sökecekler.Yinede sağol kardeşim Allaha emanet ol

eke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suyun rengini kontrol et araba çalışınca egzozdan buhar atıyomu kontrol et nemlenme yapıp damlamada yapar egzozdan

motor yağını konrol et su karıştıysa garip bir hal alması lazım formu bozulur eğer bunlar varsa vakit kaybetmeden servise gidin daha fazla masraf açar

eke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında tüm gereken gözlemleri yapmışsınız peki tamamladığınız su miktarı ne kadar genleşme kabı tamamen boşalıyormu

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor hararet yapmışsa motor çalışırken kesik kesik çalışır. Bunu rölantide titreme gibi hissedersin. Fakat ustanız bakmış teşhis koymuş , garanti olsun diye başka bir ustaya da gösterebilirsiniz. Contanızın sağlam olduğunu düşünürsek , sırası ile ahtapot hortum , radyatör , devir daim , termostadın alt kısmı kontrol edilebilir.
Bornova'ya yakınsanız 3. sanayideki ege özüm opel deki arkadaşlara kontrol ettirebiliriz.

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahtapot hortum,devirdaim olabilir

eagle999

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.dediğiniz gibi kontrolleri bir daha yaptıracağım.ayrıca ege özüm opele'de gideceğim.hepinize tekrar teşekkür ederim.allaha emanet olun.

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:( Mrb arkadaşlar,benim opel vectra b 99 model GT aracım var.Aracım sürekli su eksiltiyor.yani sabah işe giderken tamamlıyorum,ertesi sabah yeniden tamamlıyorum.Fakat su kabının kapağının kenarlarında toprak rengi lekeler yani taşmalar var.Ustama gittiğimde akü bomelerini ölçmeye benzeyen bir araçla su kabına daldırıp baktı ve içindeki mavi renkli sıvı belli belirsiz yeşile döndü.Bana conta yanığı dedi.Fakat ben tam emin değilim.Yani başka sebebleri olabilirmi? Aracın altına baktığımda herhangi bir su kaçağı,damlama yok.Borularda da yok.Yağ çubuğuna baktım normal yani renk değişikliği yok. Egzostan su atmıyor Bir türlü anlamadım.Kafam karıştı.Acaba devir dayimden olabilirmi veya başka nelerden olabilir?Veya bunun herhangi bir ne bileyim ilaçla falan çözümü varmı?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,saygılarımla
Kardeş bende de 99GT var ve aynı sorunu yaşıyorum.Bütün hortumlar ve su kabı değişti ama yine eksiklik var.Ustam motorunda birşey olduğunu düşünmüyorum diyor...

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
würth ile yapılan karbon testi kesin sonuçtur. bu testte mavi renkli sıvının yeşile doğru renk değiştirdiğini söylüyorsunuz. bu sonuç contanın yanık ya da çürümüş olduğunu gösterir.