Su seviyesi uyarısı!

halilabbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar geçen hafta bayrama gitmeden antifiriz koydurdum.Fakat elaman suyun maximum çizgisini geçirmiş baya bi. o zamandan beridir yol bilgisayarında soğutma suyu seviyesi uyarısı alıyorum. dedim biraz boşalmaya çalıştım ufak bi hortumla(biraz da ben içtim bu sayede antifiriz :D artık kışın üşümem) çizgi seviyesine indirdim ama hala gitmedi uyarı.bilgisi olan varsa yardım bekliyorum teşekkürler.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım sensör arızalanmış veya su deponuzun şamandıra bölümü kireç oluşumundan özelliğini kaybetmiş ,söküp temizleme imkanınız varsa deneyin olmazsa değişim yapmalısınız.ayrıca su boşaltma işlemi yapacağınız zaman yedek depoya giren 2 ince hortum var kaputu açınca size yakın olan hortumu söküp (yeterince uzun)fazla olan suyu alabilirsiniz.

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım sensör arızalanmış veya su deponuzun şamandıra bölümü kireç oluşumundan özelliğini kaybetmiş ,söküp temizleme imkanınız varsa deneyin olmazsa değişim yapmalısınız.ayrıca su boşaltma işlemi yapacağınız zaman yedek depoya giren 2 ince hortum var kaputu açınca size yakın olan hortumu söküp (yeterince uzun)fazla olan suyu alabilirsiniz.

helal olsun abi... gercekten buna inandim guc sende :)

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide su deposunun içinde bi halka var o halkanın çubuğa bağlantı noktasını bi kalem vs.. ile biraz kurcalarsanız kireçlenme felan varsa onları temizlerseniz düzelme ihtimali yüksek :d

Aybek38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 Astra H
Aynı hata benim araçta da vardı, seviye azalmıyor du ama Lpg regülatöründe çok az terletme düzeyinde kaçak oluyordu (Kesinlikle seviyede azalma yoktu ve kaçak çooook azdı) LPG regülatörü plastik su direklerini bakır olanlarla değiştirdim su kaçağını kestim ve hata düzeldi. Tavsiyem sensörü ve genleşme kabını değiştirmeden soğutma sistemini çok iyi şekilde kontrol edin çok az fark edilemeyen kaçaklarda dahi bu hatayı verebiliyor...

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben Opel Türkiye ile irtibata geçtim ve bu sorunun Astra h larda klasik olduğunu , aracımın kazasız belasız olduğunu , full servis bakımlı olduğunu söyledim. eğer ücretsiz karşılanmazsa yetkili mercii lere başvuracağımı söyledim. sensör ve kap ücretsiz değişti.