subap iticilerinden gelen ses

yalçın yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2004 model 1.4 opel astra aracım traktör gibi çalışmaya başlayınca ilçede yaşadığım için burada opel ustası bulunmuyor bende sanayide bir ustaya götürüp arabayı gösterdim usta arabayı dinledikten sonra sesin subap iticilerinden geldiğini,bu araçlarda subap ayarı olmadığını aracın bu ayarı otomatik olarak yaptığını söyledi bana kalırsa "fincan" diye tabir edilen subap iticilerinin değişmesi gerekir dedi.benim merak ettiğim bu iticiler neden arızalanır,tamiri için illaki bu iticilerin değişmesimi gerekir başka bir tamir yolu yokmudur eğerki değişmesi gerekiyorsa 16'sının birdenmi değişmesi lazım ayrıca ortalama masrafı ne olur bu konuda ustalar bana yardımcı olursa sevinirim araç benzinli 100.000 km'de ve yağ eksikliği yok.

Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.devservis.com
benim bildigim o subap iticileri yag basinci ile calisir..motor yagi eskidikce ve inceldikce yani viskozitesini kaybettikce o subap iticileri daha zor calistigi icin subap zamanlaman kotulesir ve bu aracinin cok benzin yakmasina sebep olur..eger motor yagini uzun zamandir degistirmediysen (her 10 bin yada 15 bin km'de bi) degistirmeni ve iyi bir yag kullanmani tavsiye ederim. buyuk ihtimal bu problemin cozulecektir. mesela ben castrol EDGE 0-30w kullaniyorum ve cok memnunum..

eger problem cozulmez ise mekanik bir ariza sozkonusu olabilir..bu konuda bir yorum yapamam, iyi bir servise ve ustaya gostermende fayda var.yetkili servis gibi..

yalçın yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımın için sağol belirttiğim gibi yağ eksikliği yok yağı değiştireli 2500 km oldu mobil 1 yarı sentetik yağ koymuştum

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobil 1 yarı sentetik diye bir yağ yok, mobil'in yarısentetik yağının ismi mobil s , mobil 1 tam sentetiktir.
Benim arabamda da süpap iticileri arızalandı dizel araba gibi ses çıkarıyor yağım da sürekli tamdır, hep kontrol ederim ve başından beri tam sentetik 0-40 kullandım, demekki o yaş grubundaki astra motorlarında böyle arızaları bol bol görmeye başlayacağız, 16 tane süpap iticisi olduğu için toplamda sıkı bir paraya çıkıyor, onarımı da uzun sürüyor.

ardaopel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ pompası

opelde itecek vurmasının sebebi yeterince yağ görmediğinden olur.aracın km fazlaysa yağ kanalları tıkalı olabilir üst kapağı söktüre bilirsin yada yağ pompasının basıncı düşmüş olabilir.kontrol etsen iyi olur

ergunonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2003 corsa eco için bu subap itici arızasının fiyatı ne kadardı arkadsalar:S:?

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu model ve bu km de bi aracın lifter arızası olması enteresan.sabahları ilk çalışmadamı yapıyo yani araç soğuk iken..kış aylarında biraz olabilir benim arabadad var aynı sorun soğuk iken yapıyo sonra kesiyo...yağ basıncını serviste ölctür pompada sorun olabilr

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim arabadada var (vectra b 2,0 ) yağ pompasının basıncını nasıl olçtürebiliriz.

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu model ve bu km de bi aracın lifter arızası olması enteresan.sabahları ilk çalışmadamı yapıyo yani araç soğuk iken..kış aylarında biraz olabilir benim arabadad var aynı sorun soğuk iken yapıyo sonra kesiyo...yağ basıncını serviste ölctür pompada sorun olabilr

Bu sesi biraz tarif edebilirmisiniz, bende ilk çalıştırmalarda bir şıkırtı sesi duyuyorum bir ya da iki saniye sonra geçiyor. Ama motor belirli bir sıcaklığa ulaşıncaya kadar sesi hafifte olsa gaza bastıkça duyuyorum.

ergunonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ses dizel araba gibi aynı rolanti de cok az ama devir yükseldikçe artıyor
bugn bi tanıdıgımın servisine bıraktım arabayı usta ben silindir kapagını acmadan yapıcam dedi ama nası yapıcak bilmiyorum valla:D