Sürüs konforu ve pedallara erisim

BrENdY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sürüs konforu ve pedallara erisim

Tolga KARACA link' Alıntı:
Aramıza hoşgeldiniz.

Bahsettiğiniz detaylardan koltuğunuzu biraz fazla öne çektiğiniz anlaşılıyor, her aracın kendine has ergonomisi vardır ve araçtan araca geçmek bazen farklı kalıplarda kıyafet giymeye benzer! Sizin öncelikle yapmanız gereken direksiyonu tutarken koltuğunuzu yavaşca geriye itip kollarınızın biraz daha düz duracağı bir pozisyon belirlemek*, koltuk sırtlığını da bu esnada çok dik ya da çok yatık tutmamaya dikkat edin ve biraz zaman geçmesini bekleyin, çok uzun ya da kısa boylu değilseniz bir süre sonra adapte olursunuz.

Bende Focus tan sonra Astra ya geçince dediklerinizden farklı olarak vites kolunun ve cam açma düğmelerinin yerini biraz geride bulmuştum hatta arkadaşlara da sormuştum ancak şuan böyle bir sorun hissetmiyorum.

*Sırtınızı koltuğa yasladığınızda vitesi 5 e takarken sağ omzunuzu ileri itmeyecek kadar geri

Evet dediginiz gibi eski bi aliskanlik koltugu biraz fazla one cekerek kullandigim dogru. bugun dediginiz gibi ayarladim. koltugu ve direksiyonu geri cekerek denedim. biraz daha iyi hissettim.
biraz da bu pozisyonda deneyecegim. Boyum 180 aslinda cok kisa veya uzun sayilmam. Adaptasyon surecinden sonra daha iyi hissederim umarim :D

Dedigim gibi araba canavar, tek sorunum buydu, o da eski aliskanlik koltuk fazla öndeyken kullanmak.

Aslinda fotograf cektim, eklemek istiyorum ama yanit gonderme bolumunde fotograf ekleme bolumu gelmiyor. Acaba programda mi eksiklik var bilemedim. ek secenekler menusunun altinda da foto eklemek icin butonlar gelmiyor.

Ilginiz icin tesekkur ederim

BrENdY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tamam tesekkur ederim.

Resimlerdeki gibi dizimin sag tarafinda kalan elimle gosterdigim kaplama sanki cok yer kapliyormus ve bacagimi sıkıstırıyormus gibi hissettim.

Biraz daha koltuk gerideyken kullanmaya gayret göstermem gerekecek sanirim.

Yine baska bir öneriniz varsa önerilere acigim.

selamlar.

[img=800x600]http://a1112.hizliresim.com/s/t/1c5tz.jpg[/img]

[img=800x600]http://a1112.hizliresim.com/s/t/1c5zc.jpg[/img]

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BrENdY link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=3406.msg77124#msg77124 date=1324812809]
Aramıza hoşgeldiniz.

Bahsettiğiniz detaylardan koltuğunuzu biraz fazla öne çektiğiniz anlaşılıyor, her aracın kendine has ergonomisi vardır ve araçtan araca geçmek bazen farklı kalıplarda kıyafet giymeye benzer! Sizin öncelikle yapmanız gereken direksiyonu tutarken koltuğunuzu yavaşca geriye itip kollarınızın biraz daha düz duracağı bir pozisyon belirlemek*, koltuk sırtlığını da bu esnada çok dik ya da çok yatık tutmamaya dikkat edin ve biraz zaman geçmesini bekleyin, çok uzun ya da kısa boylu değilseniz bir süre sonra adapte olursunuz.

Bende Focus tan sonra Astra ya geçince dediklerinizden farklı olarak vites kolunun ve cam açma düğmelerinin yerini biraz geride bulmuştum hatta arkadaşlara da sormuştum ancak şuan böyle bir sorun hissetmiyorum.

*Sırtınızı koltuğa yasladığınızda vitesi 5 e takarken sağ omzunuzu ileri itmeyecek kadar geri

Evet dediginiz gibi eski bi aliskanlik koltugu biraz fazla one cekerek kullandigim dogru. bugun dediginiz gibi ayarladim. koltugu ve direksiyonu geri cekerek denedim. biraz daha iyi hissettim.
biraz da bu pozisyonda deneyecegim. Boyum 180 aslinda cok kisa veya uzun sayilmam. Adaptasyon surecinden sonra daha iyi hissederim umarim :D

Dedigim gibi araba canavar, tek sorunum buydu, o da eski aliskanlik koltuk fazla öndeyken kullanmak.

Aslinda fotograf cektim, eklemek istiyorum ama yanit gonderme bolumunde fotograf ekleme bolumu gelmiyor. Acaba programda mi eksiklik var bilemedim. ek secenekler menusunun altinda da foto eklemek icin butonlar gelmiyor.

[/quote]

Rica ederim.

Arada aracınızla uzun düzlüklere de çıkın; özellikle ş.dışı şartlarda çok keyifli bir araç olduğunu göreceksiniz ki ş.dışı kullanımı motor için de iyi olacaktır.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=BrENdY link=topic=3406.msg77271#msg77271 date=1324828443]
[quote author=Tolga KARACA link=topic=3406.msg77124#msg77124 date=1324812809]
Aramıza hoşgeldiniz.

[/quote]

Rica ederim.

Arada aracınızla uzun dülüklere de çıkın; özellikle ş.dışı şartlarda çok keyifli bir araç olduğunu göreceksiniz ki ş.dışı kullanımı motor için de iyi olacaktır.
[/quote]
+1000