Takayım mı Takmayayım mı??

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Takayım mı Takmayayım mı??

onderak link' Alıntı:
40 bini 1 yilda yapiorsaniz, hic dusunmeyin lpg ye gecin..

Ayrica yaptiginiz hesapta 8 lt benzin ortalamasi ile bakip, 10 lt tup ortalamasiyla olaya bakmak yanlis.
( hesabi baya fark ettirir bu )
Ben benzinli bi aracin ancak uzun yolda 7 - 8 lt yakacagini biliyorum,  kim aksini iddaa etsede beni inandiramaz...
( ancak aracin 700 - 900 kg olup, 1000 - 1200 cc falan motoru olmasi lazim, 7 - 8 lt icin )
Ayrica ara sira hic mi gaza basip hiz yapilmayacak, hic mi bu ortalama 12 - 13 demeyecek, hizli bi arabada?

-  ha bu 40 bini 3 senede yapiorsaniz, o zaman araci dizeliyle deistirmek daha iyi olabilir...

Uzun yolda 12 13 litre ortalamayı hangi arabaya yaptırdığını ciddi olarak merak ettim. Gerçekten söylüyorum benzinli araba tecrüben ya yok ya da afedersin kullanma tarzın berbat. Bu 12 13 litre ortalamayı 6 litrelik amg ler yapar ancak.

[img=624x600]http://www.resimyukleyin.net/images/44163193759205532340.jpg[/img]

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
lpg satarken bir avantaj.benim eski cliomun lpgsizleri 18000e gitti benimki lpgli oldugu için 20ye gitti.

Bahsettiğim bendeki motor gibi lpg nin sıkıntı çıkardığı motorlar için. ;)

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emre otomatikler yakıyor ya...

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Emre otomatikler yakıyor ya...

Nuri abi otomatiklerin de uzun yolda 12-13 lt yakması imkansız. (aşırı yüksek hızlarda gidilmiyorsa)
Şehir içi olsa anlarım ama ortalama bir kullanımla 1.4T uzun yolda 7 Lt'yi, otomatik ise 8 Lt'yi geçmez bence.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Nuri abi otomatiklerin de uzun yolda 12-13 lt yakması imkansız. (aşırı yüksek hızlarda gidilmiyorsa)
şehir içi olsa anlarım ama ortalama bir kullanımla 1.4T uzun yolda 7 Lt'yi, otomatik ise 8 Lt'yi geçmez bence.

110'a Cruise ile kilitleyince İzmir İstanbul arasinda tam olarak 7.0 yakıyor tecrübeyle sabit.  (:)

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

eketen link' Alıntı:
Uzun yolda 12 13 litre ortalamayı hangi arabaya yaptırdığını ciddi olarak merak ettim. Gerçekten söylüyorum benzinli araba tecrüben ya yok ya da afedersin kullanma tarzın berbat. Bu 12 13 litre ortalamayı 6 litrelik amg ler yapar ancak.

[img=624x600]http://www.resimyukleyin.net/images/44163193759205532340.jpg[/img]

- uzun yol deil bu, genel ortalama yillik 9 - 10 olan aracin, gaza basinca da haftalik 12 - 13 diyebilecegini soyluyordum.. Ama yanlis anlasilmis cumlelerim sanirim :( arkadas senelik 8 lt ortalama ile hesap yapmis cunku :)

Burdaki ikinci cumle sehir icinde 7-8 yakmasi icin benzinli bi aracin, tasimasi gereken ozelliklerini anlatmakti

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

GNSpower link' Alıntı:
110'a Cruise ile kilitleyince İzmir İstanbul arasinda tam olarak 7.0 yakıyor tecrübeyle sabit. (:)

- uzun yolda da cc ile anca yapilir, benzinli bi aracta 7 lt ortalama :)

- Oda baya bi sabirli olmak demek..

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
- uzun yolda da cc ile anca yapilir benzinli bi aracta, 7 lt ortalama :)

Heyecanlıydı diyemem.  ((:)

Ama bu ortalamayı Active Select ile yaptım,  düz vites daha az yakardı o emeğe.  :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
- uzun yolda da cc ile anca yapilir benzinli bi aracta, 7 lt ortalama :)

Esasında çok büyük bir sabra gerek yok.  :)
şehirler arası yolda hız limitinin 110 km olduğu düşünülürse (otobanlar hariç) zaten maksimum 120 km hızla gidebiliyoruz.
Buda herkesin uyması gereken sınır, yani sabırla alakalı değil.  :)
120 km sabit hızla 1.4T manuel 6.7 Lt yakıt tüketiyor. (Birçok kez kendim tecrübe ettim)
Hele birde 100 yada 110 km ile gidilirse 6.0 Lt gibi ortalamalar yakalanabiliyor.
Yanlış hatırlamıyorsam Tolga abi (Tolga KARACA) 6.0 Lt civarında bir ortalama yakalayıp, bizimle paylaşmıştı.  14alkiss

120 km sabit hızla yakılan 6.7 Lt ortalamanın km cinsinden yapacağı yol 850 km civarında.
Zaten bir depo ile 850 km uzun yol yapabilen bir benzinli turbo motordan daha ne istenilebilir ki.  :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adana gaziantep arasında 128 km hızla CC acıkken 5.9 lt ortalama ile gidip döndüm.şehirler arası yolda cc aktifken araba yakmıyor nerdeyse bravoo special_Yeah